Finlandiya yetkilileri yıllar boyunca milyonlarca değerinde Bitcoin'e el koydu, ancak bunları nasıl tasfiye edeceğini bulamıyorlar.

Finlandiya Yetkilileri El Konulan Kriptoyla Ne Yapacağını Bilemez Halde

Finlandiya yetkilileri yıllar boyunca milyonlarca değerinde bitcoine el koydu, ancak bunları nasıl tasfiye edeceğini bulamıyorlar.

Kripto para birimleri yıllar önce yasadışı faaliyetlerden ele geçirildi ve hükümet gelirleri tasfiye etmenin en iyi yolu üzerinde tartışıyor. Yerel haberlere göre, Finlandiya Gümrük Servisi, birkaç yıl önce uyuşturucu satıcılarından el koyduğu 1.666 BTC'ye sahip.

Finlandiya Makamları El Konulan Kriptoyu Tasfiye Etmek Konusunda Kafası Karıştı

Finlandiya makamlarının el konulan kripto para birimini açık artırma yapmak istememelerinin nedeni, varlıkların tasfiye edilmesinin onları suçluların bir kez daha kullanabileceği kripto pazarına geri getireceğinden endişe duymalarıdır. Herhangi bir varlığı tasfiye etmek, gayrimenkuller, araçlar veya başka herhangi bir şey olsun, suçluların eline “potansiyel olarak” fonlar getireceğinden, bunun nedeni oldukça saçmadır.

Birkaç Ülke El Konulan Kriptoyu Açık Artırmaya Çıkardı

 ABD ve birkaç Avrupa ülkesi de dahil olmak üzere birçok ülke, suçlulardan ele geçirilen el konulan kripto para birimlerinin müzayedesi ile uğraştı. ABD Marshall Servisi, neredeyse düzenli bir uygulama yarattı ve dijital para birimini fiat'a dönüştürmek için düzenli olarak açık artırmalar yaptı. Geçen yıl Ekim ayında, İngiltere polisi, genç siber suçlu Eliott Gunton'dan ele geçirdiği kripto para birimlerinde 240.000 avro değerinde müzayede yaptı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ