Fintech 2018 listesinde 11 Blockchain ve kripto şirketi bulunuyor

Forbes'in  "Fintech 50", 2018 yılının en büyük 50 yüksek gelirli teknoloji şirketi sıralamasında 11 Blockchain teknolojisi kullanan şirketler ve kripto şirketleri yer alıyor.

Fintech 50'yi kuran Bitfury Group, Coinbase ve Ripple şirketlerinin üç kurucusunun da Forbes'in "Kripto para Zenginleri" listesinde isimleri geçiyor.

Fintech kripto para dalgalarında etkili mi?

Forbes, belki de kripto fiyatındaki oynaklığın kesintisiz bir şekilde yer alan ancak etkisi tam olarak bilinmeyen Fintech 50'de listelenen Blockchain şirketlerinin "hem kamu kripto para pazarlarını hem de mevcut finansal işlemlerin yürütüldüğü ve kaydedildiğini, geleceği  değiştirebilecek girişimlerini desteklemek için altyapı inşa etmesi" olduğunu yazıyor.

Forbes'ın "Blockchain ve Kripto paraların Geleceği" olarak listelediği dokuz şirketten beşi Fintech 50 listesinde bu yıl ilk kez yer aldı.  Dokuz şirketin her biri faaliyetleri, kurucuları, kaynakları ve kim oldukları küçük bir tanıtım raporu şeklinde özetleniyor.

Örneğin, Blockchain şirketi, Blockchain teknolojisi ve defter bilançosu yazılımı sunan Chain'in "verimsiz eski kayıt tutma" için bir tehdit olarak tanımlanmasına karşın, Coinbase ve Xapo için "dünyanın en popüler şifreli cüzdan" olarak tanımlanmaktadır.

Fintech Kripto para bağlantıları

Fintech 50 listesini yapan Veem ve Robinhood,  Forbes'in Blockchain ve kripto yan listesinden bahsetmediği kripto dünyasıyla da bağlantılıdır. Veem, Blockchain teknolojisi kullanan işletmeler için bir gönderme ve alma ödeme sistemidir. Robinhood, geçenlerde Bitcoin ve Ethereum'un (ETH) sıfır ücretli kripto ticaretini bu ay kullanıcıları için başlattığını açıklayan bir borsa uygulamasıdır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ