Perşembe günü, House Finansal Hizmetler Komitesi'nin Finansal Teknoloji Görev Gücü, COVID-19 salgını gibi acil durumlarda nasıl teşvik parası verileceğine dair bir duruşma düzenleyecek

Fintech

Perşembe günü, House Finansal Hizmetler Komitesi'nin Finansal Teknoloji Görev Gücü, COVID-19 salgını gibi acil durumlarda nasıl teşvik parası verileceğine dair bir duruşma düzenleyecek - ve bir dijital dolar fikrinin önemli bir tartışma olmasını bekleyebiliriz.

House görev gücü duruşmasının başlığı "Bir Pandemi Sırasında Kapsamlı Bankacılık: Stimulus Ödemelerinin Verilmesini Artırmak için FedAccounts ve Dijital Araçları Kullanma" dır.

Tanık listesinin başlangıcı, görevi Nisan 2019'da sona eren eski Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu başkanı J. Christopher Giancarlo'dur. Giancarlo'nun CFTC'den ayrılmasından bu yana en halka açık rolü, kar amacı gütmeyen bir savunuculuk grubu olan Digital Dollar Foundation'ın başkanı olmuştur. Vakıf, ABD merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) "ilerletilmesini" hedefleyen Dijital Dolar Projesi'ni başlatmak için danışmanlık şirketi Accenture ile ortaklık kurdu.

Geçen hafta, Dijital Dolar Projesi ilk tanıtım bültenini yayınladı; Bülten, Facebook'un Libra ve Çin'in dijital para projesinin yanı sıra ek bir aciliyet kaynağı olan COVID-19 olduğunu da ileri sürdü.

Giancarlo, The Block ile yaptığı röportajda pandeminin kamu yararlarının nasıl daha etkin bir şekilde sağlanacağına ilişkin önemli soruları ilerlettiğini söyledi. "Onları bir krizde anında ve yeterli bir şekilde nasıl rahatlatabiliriz?"

FedAccounts, esasen sadece ticari bankalar değil perakende müşterilere Federal Rezerv sistem kurumlarında banka hesapları açma izni veren bir tür dijital dolar yaratmaya yönelik başka bir yaklaşımdır.

Bu fikre dayanan bir teklif, yakın zamanda Demokratlar Meclisi'nden alınan bir yasa tasarısında ortaya çıktı. FedAccounts terimini oluşturan akademik makaleyi birlikte yazan Vanderbilt Hukuk okulunda profesör olan Morgan Ricks'in de Perşembe günü ifade vermesi planlanıyor.

 Ricks ve Giancarlo'ya Elektronik Birliği CEO'su Jodie Kelly ve Irvine California Üniversitesi'nde hukuk profesörü Mehrsa Baradaran eşlik edecek. 12: 00'de yapılması planlanan oturum Perşembe günü EST halka canlı olarak yayınlanacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ