Bu yazımızda sizlere FIO Protocol (FIO) Nedir? sorusunun cevabını vermeye ve proje hakkında detaylı bilgiler sunmaya çalışacağız.

FIO Protocol (FIO) Nedir? İşte tüm Ayrıntılarıyla FIO Token

Bu yazımızda sizlere FIO Protocol (FIO) Nedir? sorusunun cevabını vermeye ve proje hakkında detaylı bilgiler sunmaya çalışacağız. Proje son günlerdeki yükselişi ile dikkatleri çekmeye devam ediyor.

FIO Protocol (FIO) Nedir?

FIO Protocol (FIO), kripto para ve token gönderip almanın daha iyi bir yolunu sağlamayı amaçlayan merkezi olmayan bir blok zinciri protokolüdür.

FIO tokenı, projenin blockchain altyapısı FIO Chain'in yerel fayda tokenı olup işlem gazı ücretleri ve zincir içi yönetişim için kullanılır.

FIO Chain, FIO Protokolünün yüksek veri yazma ihtiyaçlarını yönetmek için tasarlanmış bir Temsilci Teminat Kanıtı (DPoS) blok zinciridir. Blok Üreticileri (BP), blok ödülleri toplamaz veya herhangi bir token arz enflasyonuna neden olmaz. Bunun yerine, BP'ler yalnızca işlem ücretlerinden ödül alır.

FIO Protocol (FIO) Coin Nedir?

FIO Protocol, kripto cüzdanlarını, borsaları, ödeme işlemcilerini ve kripto varlıklarının tutulduğu veya aktarıldığı diğer uygulamaları birbirine bağlayan merkezi olmayan bir kullanılabilirlik katmanıdır. Proje, kullanıcının tüm blok zincirleriyle etkileşime girme deneyimini daha kolay, daha az karmaşık ve riskli hale getirmeyi amaçlamaktadır.

Önemli özelliklerinden bazıları şunlardır:

İnsan açısından anlamlı: kullanıcıların "tom @ trustwallet" veya "jack @ ethereum" gibi akıllı tanımlayıcıları kullanarak işlemleri başlatmasına olanak tanır.

Merkezi olmayan: Güvenilir bir üçüncü tarafın merkezi bir çözümünü gerektirmeyen halka açık bir blok zinciri tarafından desteklenmektedir.

Güvenli: tüm FIO Protocol işlemleri, kullanıcının kendisi tarafından kontrol edilen bir FIO özel anahtarı gerektirir.

Özel: Genel adresler ve meta veriler gibi hassas bilgiler blok zincirinde şifrelenebilir.

Birlikte çalışabilir: Bir cüzdana entegre edildiğinde, FIO Protocol, bu zincirlere herhangi bir entegrasyon olmadan herhangi bir blok zinciri ve kripto para birimi ile çalışır.

e-Ticarete hazır: Her işlem için özel meta verilerle birlikte ödeme işlevi talebini etkinleştirir.

FIO Tokenına genel bakış ve kullanım örnekleri

FIO toke esas olarak şunlar için kullanılır:

Adres ve alan kayıt ücretleri

İşlem ücretleri

Blok Yapımcı oylaması

Token Yönetişimi ve Fon Kullanımı

FIO Protocol yazım tarihi itibarıyla aşağıdaki tahsislere göre toplanan fonların yaklaşık% 76.00'ını kullanmıştır:

% 60.90 Protokol Geliştirme.

% 15.20 İş Geliştirme ve Son Kullanıcı Pazarlama.

% 8.10 Yasal.

% 15.80 İdari.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ