Bu yazımızda sizlere Firo (FIRO) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve FIRO Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Bu yazımızda sizlere Firo (FIRO) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve FIRO Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Firo (FIRO) Nedir?

Firo (FIRO), Poramin Insom ve ekibi tarafından yaratılan en eski gizlilik koinlerinden biridir. Eylül 2016'da piyasaya sürüldü.

Başlangıçta, Firo, 2013 yılında Matthew Green tarafından tasarlanan Zerocoin protokolünü uygulayan ilk kripto para birimiydi.

ICRYPEX Kripto Fest 2021 - Avrupa'nın En Büyük Kripto Para Konferansı Başlıyor!

Firo, GPU dostu ASIC dirençli bir algoritma ile Bitcoin'in kaynak kodunu temel alıyor. Toplam maksimum arzı 21.4 milyondur ve blok ödülleri her dört yılda bir yarıya indirilir.

Firo, güvenilir bir kurulum gerektirmeden işlem gizliliğini korurken anonimlik setini artıran ve değişiklik miktarlarını gizleyen Lelantus gizlilik protokolünü 12 Ocak 2021'de etkinleştirdi. Lelantus, Firo'nun araştırma ekibinin bir sonucudur ve yenilikleri Beam (Lelantus-MW) ve Monero (Triptych) gibi diğer gizlilik projelerinde de kullanılmaktadır.

Firo'nun blok zinciri, 2018'de Tayland Demokrat Partisi liderlik seçimlerini yürütmek için kullanıldı ve burada blok zincirinde 127.000'den fazla oy kullanıldı ve bu, onu siyasi bir seçimde blok zincirinin ilk geniş ölçekli kullanımı haline getirdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ