Eski piyasa duyarlılığında - özellikle hükümet ve şirketler arasındaki rahat ilişkiye - temel bir değişime tanık olabiliriz.

Fırsat mı Tehdit mi? Koronavirüs Günlerinde Bitcoin

Eski piyasa duyarlılığında - özellikle hükümet ve şirketler arasındaki rahat ilişkiye - temel bir değişime tanık olabiliriz. Teşvik paketi, şirketlerin her türlü arz / talep şokuna hazırlıksız bir şekilde yaklandıklarını ve düşük faizli kredi oranlarını kendi hisselerini geri almak için kötüye kullandıklarını ortaya koydu.

Bununla birlikte, çoğu şirket büyük fon yöneticileri ile birlikte Fed ve Hazine Departmanı'nın 4,25 trilyon dolarlık borç verme tesisini ayarlamak için kefaletle karşılanmaktadır. Buna karşılık, küçük işletmeler için 300 milyar $ yetersiz kaldı.

Nassim Taleb'e göre, faturalarını biriktirirken gittikçe işsiz olan Amerikalılarla mücadele etmek, sadece 1,200 dolarlık bir çekişme alıyor - kurumsal sosyalizmi daha düşündüren bir gerçek.

Bitcoin sahipleri, eski kripto para birimi için büyük ölçüde “güvenli bir liman” anlatısına yakalanırken, S&P 500 kredi piyasaları üzerinde yuvarlandı ve panik yaşadı. Bununla birlikte, Bitcoin (BTC), neredeyse her pazardaki varlıklar birlikte satıldığı için kötü bir şekilde kaçtı - kripto pazar yapısı 12 ve 13 Mart'ta etkili bir şekilde kırıldı.

Buna rağmen, Bitcoin uyaran enjeksiyonları olmadan geri döndü ve sadece 2020'nin ilk çeyreği için % 10'luk bir fiyat düşüşü yayınladı.

Bitcoin’in güvenli liman anlatımı geçen ay bir hit yapmış olabilir, ancak tam da bunun için yaratıldı. Şimdi, veraset sisteminin muhteşem bir şekilde iki kez başarısız olduğunu izleyen y kuşağı yatırımcılarının neslini ekleyin ve kriptonun halk arasında üstün bir fırsatın resmi kristalleşmeye başladı.

 Zatenbazı cesaret verici işaretler de bunlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ