Dün kaydedilen % 9.38'lik artış Bitcoin’in fiyatını, grafiklerde büyük kırmızı bir mumla temsil edilen bir düzeltme izledi.

Dün kaydedilen % 9.38'lik artış Bitcoin’in fiyatını, grafiklerde büyük kırmızı bir mumla temsil edilen bir düzeltme izledi. Yazım sırasında, dünyanın en büyük kripto para birimi 17.7 milyar dolarlık 24 saatlik işlem hacmiyle 6.735 dolardan işlem görüyordu.Kral koinin fiyatı yukarı doğru hareket etmeye çalışsa da, fiyatı destekleyecek çok fazla hacim yok. Arcane Research’ün son raporuna göre, Bitcoin’in işlem hacmi bir süredir yavaşlıyor. Nitekim, 7 günlük ortalama reel işlem hacmi bu hafta düşmeye devam etti.


Yazım sırasında Bitcoin pazarının hacmi 2020 yılı için ortalama hacme ulaştı. Bununla birlikte, bunun 2019'un son birkaç ayında kaydedilen hacminden önemli ölçüde daha yüksek olduğu belirtilmelidir.

Hacim düşmeye devam ettikçe, Bitcoin’in volatilitesi hızla arttı. 30 günlük volatilite geçen haftaya göre % 9.3 idi. Coin Metrics tarafından sağlanan verilere göre, BTC’nin 30 günlük oynaklığı 2014'ten bu yana görülmeyen bir değer olan 0.10319'da kaldı.


Küresel pazar istikrarsız hareket ederken, kripto pazar da bu tür sarsıntılara karşı bağışıklık kazanmadı. Bu istikrarsızlık, küresel pazarlarla birlikte 12 Mart'ta kripto pazarının çökmesine katkıda bulundu. Ancak, düşen fiyatlar artan ağ talebini vurguladı.


Bytetree tarafından sağlanan verilere göre, son piyasa düzenlemesi sırasında madencilerin gelirinin % 'si olarak ücretler yükseldi. Madenci gelirleri blok ödülleri ve blok zincirindeki ücretlerden yapıldığından, ücretler ağ talebini belirlemede yararlıdır. Blok zincirindeki alan için rekabete dikkat çekiyor.

 Düşüş sırasında, ücretler en son Temmuz 2019'da görülen bir rakam olan günlük gelirin % 5'ine yükseldi. Rapora göre, boğa piyasalarında toplam gelirlerin % 'si olarak ücretler artıyor ve kaydedilen en yüksek etkinlik blok zinciri söz konusu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ