Nisan ayının çoğu için Ethereum'un gerisinde kaldıktan sonra Bitcoin, dünyanın en büyük dijital varlığının endüstrideki en iyi performans gösteren kripto varlığı olarak ortaya çıkmasından sonra Nisan ayının son haftasında ısıyı yükseltti.

Fiyat Artışı Yaşayan Bitcoin’de Ağ Ücretleri de Arttı

Nisan ayının çoğu için Ethereum'un gerisinde kaldıktan sonra Bitcoin, dünyanın en büyük dijital varlığının endüstrideki en iyi performans gösteren kripto varlığı olarak ortaya çıkmasından sonra Nisan ayının son haftasında ısıyı yükseltti.

Coinmetrics’in en son Ağ Durumu raporuna göre, Bitcoin’in piyasa değeri geçen hafta yüzde 17 arttı ve aktif adresleri 928 bin adrese yükseldi.

Bununla birlikte, en etkileyici istatistik Bitcoin işlem ücretleri tarafından kaydedilen zamdı. BTC ücretleri, haftada yüzde 170 arttı. Bu durum, ağ talebinin şu anda son derece yüksek bir seviyede çalıştığını gösteren bir bulgu.

Blockchain.com'dan elde edilen veriler, 3 Mayıs'ta madencilerin geliri olarak yukarıda belirtilen Bitcoin ücretlerindeki artışın, grafiklerde yıllık yüksek seviyelere 19.63 milyon $ ulaştığını doğruladı. Böylece, bu, Haziran 2019'dan bu yana yüzde 6 gibi yüksek bir BTC ücret-gelir oranına yol açtı.

Daha yüksek bir BTC ücreti-t0-gelir oranı, sağlıklı bir pazarın kilit göstergesidir.

Ayrıca, Coinmetrics tablosuna göre, Bitcoin'in MVRV oranı da normal seviyelerin üzerine çıktı. MVRV basitçe ikisini karşılaştıran orandır yani MVRV = Piyasa Değeri / Gerçekleşen Değeri. Borsada işlem gören fiyatın “gerçeğe uygun değerin” altında olduğu ve aynı zamanda piyasa üstlerini ve diplerini tespit etmek için de oldukça yararlı olduğunu gösterir.

Daha yüksek bir oran, Bitcoin'in şu anda ekosistemdeki gerçekleşmiş değerine kıyasla daha yüksek bir piyasa değerine maruz kaldığını göstermektedir.

Mart çöküşü sırasında 1'in altındaki düşüşün ardından Bitcoin'in NVT oranı da yüksekti. Daha yüksek NVT oranı, ağ değerlemesi ödeme ağında iletilen değeri aştığından, yüksek ağ kullanımının bir sonucu olabilir. Daha yüksek bir Bitcoin NVT oranı, yatırımcılar kripto varlığı yüksek getirili bir yatırım olarak gördüğünde de geçer.

 Ekosistemin tamamında yeşile dönen önemli metriklerle, Bitcoin'in mevcut pazardaki ağ sağlığını iyileştirmesi için güçlü bir durum ortaya çıkabilir. Fiyat oynaklığı nispeten yüksek kalsa da, şu anda bir istikrar duygusu Bitcoin’in blok zinciri tarafından ileri sürülmektedir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ