Bu haftanın başlarında güçlü direnç seviyesinin üzerine doğru 0,30 dolardan kısa bir tırmanış denemesinden sonra, XRP güçlü ve hızlı bir reddetme ile karşı karşıya kaldı.

Fiyat Düşüşüne Rağmen Ripple İddialı: XRP Ağı Her Zamankinden Daha Güçlü

Bu haftanın başlarında güçlü direnç seviyesinin üzerine doğru 0,30 dolardan kısa bir tırmanış denemesinden sonra, XRP güçlü ve hızlı bir reddetme ile karşı karşıya kaldı. XRP şu an yaklaşık 0,26 dolar civarında olan aylık düşük seviyelerine doğru ilerliyor.

Bu düşüş, Ripple’ın merakla beklenen Swell etkinliğinin ortasında gerçekleşti. Ripple CEO’su, XRP’yi içeren yeni anlaşmaların, XRP ağını “her zamankinden daha güçlü” yaptığını açıkladı.

XRP Fiyatı Düşüyor

Yazının yazıldığı sırada XRP 0.27 dolarlık şu anki fiyatı üzerinden yaklaşık yüzde 6 düşüşle işlem görüyor.

Bu haftanın başlarında, XRP'nin boğaları, bugünün düşüş eğiliminin yakından takip ettiği dalgalı bir hareket olduğunu kanıtlayan 0.31 dolara fiyatı çıkarmak için çaba harcadılar.

Bitcoin benzer şekilde 9 bin dolardan düşük seviyelere düşerek 8 bin 800 dolar bandına geldi.

BTC’nin düşmesi kripto para piyasasında şok dalgaları yolladı ve neredeyse tüm büyük altcoin'leri benzer zararlar vermeye yöneltti.

XRP için bu düşüşün, analistlerin yakından izlediği uzun vadeli bir dip formasyonunu doğrulamaya teşebbüs ettikten kısa bir süre sonra ortaya çıktığını belirtmek önemli.

Saygın bir analist olan Peter Brandt, geçtiğimiz günlerde bu geçersiz formasyona dikkat çekmişti.

Ripple Ağı Genişletiyor ancak Yatırımcılar Etkilenmiyor

XRP’nin devam eden düşüşü, şirketin, 300’den fazla müşterisi olduğunu ve 20’den fazla şirketin de  XRP ile ilgili ürünlerini kullandığını açıklayan Ripple’ın Swell etkinliği ile eş zamanlı olarak ortaya çıktı.

Ripple’ın CEO’su olan Brad Garlinghouse, ağın “her zamankinden daha güçlü” olduğunu ve büyümeye devam ettiğini açıkladı.

Ancak, açık bir şekilde, yatırımcılar Ripple’in 2019’da en kötü performans gösteren ana altcoinlerden biri olduğu için XRP’nin yapımında fayda sağlama konusundaki ilerlemesinden etkilenmiyor. Şirketin ilerlemesinin sonuçta XRP fiyatına yansıtılıp yansıtılmayacağını yalnızca zaman gösterecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ