Solana (SOL), 26 Ağustos'taki etkileyici büyümenin ardından tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 89.93 $'a ulaştı.

Solana (SOL), 26 Ağustos'taki etkileyici büyümenin ardından tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 89.93 $'a ulaştı.

SOL Yükselişini Sürdürüyor

SOL token’ı, Ağustos ayının başlarında önemli fiyat artışları gördü ve Uniswap'ı piyasa değerine göre en değerli 10. kripto para birimi olarak yerinden etti.

Solana ağı, 27 Ağustos'ta ilk açık NFT pazaryerini başlatmak da dahil olmak üzere diğer alanlarda genişledi.

Solana (SOL), son 24 saatte etkileyici bir büyüme ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Şu anda piyasa değerine göre en değerli 10. kripto para birimi olan token, 28 Ağustos sabahı 89 dolar eşiğini aştı. Verilere göre, yazının yayınlandığı tarihte SOL 89.93 dolar değerindeydi.

Bu dönüm noktası, 26 Ağustos öğleden sonra başlayan bir dizi ani yükselişin sonucudur. Bu noktada, SOL, haftanın en düşük noktalarından biri olan 67.55 $ ile nispeten düşük bir konumdaydı. Ancak, ertesi sabaha kadar havada asılı kaldığı 75 doları geçerek iki saat içinde tekrar yükselişe geçti. Oradan keskin bir tırmanış daha yaptı ve 82.64 dolara ulaştı.  Takip eden 24 saat içinde başka ani yükselişler de izlendi; SOL, 28 Ağustos'un küçük saatlerinde 88 $'a istikrarlı bir şekilde tırmandı. 12 saatten kısa bir süre sonra 89 $'ı geçti.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

SOL diğer alanlarda genişliyor

Bu ay sadece SOL tokeni için değil, tüm Solana ekosistemi için hareketli geçti. Son zamanlarda, ağ hem ilk açık NFT pazarının hem de Solana Vakfı Delegasyon Programının lansmanını gördü.

İlk durumda, 27 Ağustos, All-Art Protokolü tarafından yayınlanan açık bir NFT pazarı olan SOLSEA'nın lansmanını gördü.

Bu arada Solana Vakfı, 28 Ağustos sabahı Twitter'da Delegasyon Programını açıkladı. Solana ağının ademi merkeziyetçiliği ve güvenliğine kendini adamış, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan vakıf, programın temel ayrıntılarını açıklayan bir ileti dizisi yayınladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ