Bitcoin blockchain ağının hash gücü, BTC'nin fiyatı 24 saatlik bir süre içinde yaklaşık yüzde 50 oranında 3.600 $ 'a düşmesine rağmen neredeyse hiç düşmedi.

Bitcoin blockchain ağının hash gücü, BTC'nin fiyatı 24 saatlik bir süre içinde yaklaşık yüzde 50 oranında 3.600 $ 'a düşmesine rağmen neredeyse hiç düşmedi. Büyük madencilik firmalarının, saygın endüstri yöneticileri tarafından ortaya konan teoriler doğrultusunda, düşüşün ortasında teslim olmadığını gösterebilir.Teori nedir? Bitcoin hash gücünün yüksek olması olumlu bir faktör mü?

BlockTower Capital baş yatırım sorumlusu yönetici ortağı Ari Paul gibi kripto para piyasasında yüksek profilli yatırımcılar, yatırımcıların düşük 4000 $ 'lık değerden satış yapmaya karar vermediklerini söyledi.

Büyük kripto para borsaları arasında bir milyar dolarlık long sözleşmelerin aniden tasfiyesi, birçok pozisyonu çağırarak margin işlemlerinin çökmesine neden olan 3.600 dolara düştü.

Bu, kripto para piyasasında büyük oyuncuların 4.000 $ 'ın altındaki hızlı hamlede teslim olma ihtimalinin düşük olduğunu gösterebilir.

Winklevoss İkizleri ve Galaxy Capital LP CEO'su Michael Novogratz gibi büyük Bitcoin sahiplerinin güçlü inancı, 3.000 $ 'ın orta bölgesine ilk düşüş sırasında satmayan balinaların kısa vadede teslim olmayacağını gösteriyor.

Büyük ölçekli madencilik merkezlerinin, Mayıs 2020'de blok ödülünün yarıya indirilmesinden önce en az 12 ay madencilik maliyeti hazırladığı söyleniyor. Bu, önümüzdeki aylarda büyük madencilerin potansiyel olarak satılmasını önleyebilir.

Bitcoin ağının hash gücündeki göreceli istikrar, madencilerin Bitcoin'in uzun vadeli fiyat trendinden emin olduklarını da gösteriyor.

BTC yıl sonuna kadar iyileşebilir mi?

Kripto para piyasasında satışların çoğuna, koronavirüs pandemisine yönelik korku arttıkça ABD ve Avrupa'daki hisse senetlerinin çılgınca satılması neden oldu.

Bu, ABD ve Avrupa hisse senedi piyasası önümüzdeki aylarda koronavirüs salgınının genişlemesi yavaşladıkça toparlanmaya başlarsa, Bitcoin de dahil olmak üzere kripto varlıkların iştahını canlandırabileceği anlamına gelir.

ABD hükümetinin koronavirüs salgını içerme konusundaki güveni Mart ayının başından beri belirgin bir şekilde azalırken, Çin, Güney Kore ve Singapur'un gösterdiği ilerleme virüsü ortadan kaldırmanın mümkün olduğunu göstermiştir.

Eski Stanford profesörü ve klinik ve mikrobiyal genomiklerle ilgili makaleleri olan saygın araştırmacı Balaji Srinivasan şunları söyledi:

“Çin, Kore, Singapur, Tayvan yeni vakaları tamamen ortadan kaldırmanın düşündüğümüzden daha kolay olabileceğini gösteriyor. Eğer öyleyse, hedefimiz eğriyi düzleştirmek değil onu parçalamak olmalıdır. Genişletilmiş deneme hakkı ile tanılama ve ilaçları hızlandırırken yeni vakaları sıfıra indirin. ”

 Önümüzdeki birkaç ay boyunca, Bitcoin ve ABD hisse senedi piyasası arasındaki korelasyonun devam etmesi ve 2020'nin sonunda bir Bitcoin iyileşmesi olasılığını ABD ve Avrupa'daki koronavirüs salgınının ilerlemesine bağlı olarak bırakması bekleniyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ