Bu yazımızda sizlere Flamingo (FLM) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve proje ile ilgili detayları sunmaya çalışacağız.

Flamingo (FLM) Nedir? İşte Tüm Detaylarıyla Kripto Para Birimi FLM Coin

Bu yazımızda sizlere Flamingo (FLM) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve proje ile ilgili detayları sunmaya çalışacağız.

Flamingo (FLM) Coin Nedir?

Flamingo, kapsamlı bir DeFi altyapısı sağlamak için birden fazla modülü entegre eden bir DeFi protokol kümesidir. Kullanıcılar Flamingo'ya trader, staker ve likidite sağlayıcıları olarak katılabilir. Flamingo, aşağıdaki ürünleri ve özellikleri piyasaya sürmeyi planlıyor:

Wrapper, Bitcoin, Ethereum, Neo, Ontology ve Cosmos-SDK tabanlı blok zincirleri için çapraz zincir varlık ağ geçididir. Kullanıcılar, Neo blok zincirindeki BTC, ETH, NEO, USDT ve ONT gibi tokenları NEP-5 tokenleri (nETH, nNEO, nUSDT, nONT, vb.) olarak kilitleyebilirler. Kilitli NEP-5 tokenları, yerel tokenlar için geri değiştirilebilir.

Swap, Flamingo'nun zincir içi Otomatik Piyasa Yapıcısıdır (AMM), kilitli varlıklara, FLM'ye ve diğer NEP-5 tokenlerine likidite sağlar. Uniswap'e benzer şekilde Swap, Sabit Ürün piyasa Yapıcı (CPMM) modelini benimser. Swap içinde, kullanıcılar token çiftlerini takas edebilir veya ticaret çiftinin her iki tarafına token yatırarak seçilen bir likidite havuzuna likidite sağlayabilir.

Vault, Flamingo'nun tek noktadan varlık yöneticisidir ve kullanıcıların FLM ödülleri için NEP-5 varlıklarını (erken aşama katılım teşviki olarak) paylaşmalarına olanak tanır. Kasa ayrıca, kullanıcıların FUSD stablecoin basmak için LP tokenlerini paylaşabilecekleri yerdir.

FUSD, Flamingo'da USD fiyatına sabitlenmiş teminatlı sentetik bir stabilcoin'dir. LP token stakerları, fiili teminatlandırma oranını tasfiye teminatlandırma oranının üzerinde tutarken, stake edilmiş LP tokenlerine karşı FUSD'yi basabilir. Bir Kullanıcı, basılan FUSD miktarıyla orantılı olarak FLM alacaktır, ancak FLM ödülleri yalnızca bir kullanıcının gerçek teminatlandırma oranı hedef teminatlandırma oranının üzerinde olduğunda talep edilebilir.

Perp, AMM tabanlı kalıcı bir sözleşmeli borsadır. Swap'a benzer şekilde, traderlar aynı CPMM modelini 10x kaldıraçla kullanarak kalıcı sözleşmelerde işlem yapabilirler. Yatırımcıların FUSD'yi stake edilmiş marj olarak kullanmaları gerekir ve FLM'yi ödül olarak alacaklar.

DAO, platform yönetişimi için bir DAO'dur. Uzun vadede, Flamingo'nun yönetimi, Flamingo İyileştirme Önerileri ve Flamingo Yapılandırma Değişiklik Teklifleri şeklinde topluluk tarafından tamamen devralınacaktır. DAO aracılığıyla FLM sahipleri, tokenomi, parametre yapılandırması ve işlevsellik iyileştirmeleri gibi kritik konularda oy verebilir. Seçmenler, yönetişime katıldıkları için ödül olarak FLM alacaklar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ