Flare Network, XRP'yi Ethereum ekosistemine bağlayan yeni bir çift yönlü köprü kurmayı planlıyor.

Flare, XRP

26 Ağustos'ta Ripple (XRP) ortağı Flare Networks, XRP'yi Ethereum (ETH) blok zincirine bağlayan önerilen yeni bir köprünün ayrıntılarını açıkladı. Ripple'ın CEO'su Brad Garlinghouse ve XRP Army, ekosistemleri bir araya getiren ilk iki yönlü köprüyü desteklediklerini ifade etti.

Güvensiz köprü, FXRP olarak bilinen Flare Network üzerindeki XRP'nin Ethereum ağında kullanılmasına izin verirken, "Ethereum tokenleri ve uygulamaları için bir ölçeklendirme platformu sağlıyor".

Flare, XRP ağında gelişmiş akıllı sözleşmeler sağlamak için Ethereum Sanal Makinesi'ni (EVM) entegre eden bir ağdır.

Ripple Vakfı tarafından onaylanması gereken teklif, grubun ilk yönetişim önerisi olacak ve topluluktan çoğunlukla olumlu geri bildirimler aldı. Twitter kullanıcısı 'Tristan'  "Bittiği anda. Tüm uygulamalarımı ve akıllı sözleşmelerimi taşıyorum ” ifadesini kullanıyor.

Ancak, 'JGrim' gibi bazı kullanıcılar, Ethereum'a bir bağlantı gerekip gerekmediğini soruyor ve "bu sadece Flare ağını yavaşlatacak" diyor. Ethereum'un ücretleri, son zamanlarda ağ tıkanıklığı içinde bazı DeFi kullanıcıları için 99 dolara ulaştı.

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, Flare'nin kullanıcılara her iki dünyanın da en iyisini sunacağını söyledi:

"Benim bakış açıma göre Flare, XRP'nin faydasını genişletmeye yardımcı olan ve geliştiricilerin borç verme ve savunma gibi yeni kullanım durumları için akıllı sözleşmeler oluşturmasına olanak tanıyan bir durum olacak. Ethereum (akıllı sözleşmeler) ve Avalanche'nin (fikir birliği için) en iyi özelliklerini bir araya getiriyor."

Flare Network’ün Ripple ile işbirliği geçen yıl Kasım ayında başladı ve Ripple’ın Geliştirme kolu Xpring tarafından finanse edildi. Bu yılın Şubat ayında, Xpring, iki ağ arasında bir köprü kurma niyetini açıkladı ve ETH Denver hackathonunda, tümü XRP ile Ethereum arasında bir köprü etrafında dönen üç zorluğa sponsor oldu.

Flare’nin CEO'su ve kurucusu Hugo Philion, diğer ağlar ve Ethereum arasında iki yönlü bir köprü görevi gören "birkaç proje" olduğu için bu yeni öneriye güveniyor. Geçen hafta NEAR projesi, platformlarını Ethereum ile bağlayan Rainbow Bridge'i başlattı ve Enjin, Hyperledger'ı Ethereum ile bağlayan bir köprü inşa etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ