Bu yazımızda sizlere Flux Coin (FLUX) Nedir? Sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylelikle FLUX coin hakkında net bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Flux Coin (FLUX) Nedir? İşte Tüm Detaylarıyla FLUX Token

Bu yazımızda sizlere Flux Coin (FLUX) Nedir? Sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylelikle FLUX coin hakkında net bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Flux Coin (FLUX) Nedir?

Flux, Proof-of-work (PoW) konsensüs mekanizmasını kullanan Flux blok zinciri üzerinde merkezi olmayan bir bulut bilişim ağıdır. Flux ekosistemi içinde kullanıcılar, FLUX token ödülleri madenciliği yapmak, hesaplama kaynakları satın almak ve ağ ücretleri için ödeme yapmak için nodeları çalıştırabilir.

FLUX, projenin yerel token'ıdır. FLUX için mevcut kullanım durumları şunları içerir:

Proof-of-work madenciliği: Flux nodelarını çalıştıran kullanıcılar, Flux ağını güvence altına almak için iş kanıtı (PoW) fikir birliği mekanizmasına katılarak FLUX tokenleri için madencilik yapabilir.

Node teminatı: Kullanıcıların Flux nodelarını çalıştırmak için FLUX tokenlerini kilitlemeleri gerekecektir, bu herhangi bir kötü aktörü azaltmak için yapılır.

Ödeme para birimi: Kullanıcılar, Flux ağ hizmetleri (yani Flux ağında uygulama barındırma) ve zincirler arası köprü ücretleri için ödeme yapmak üzere FLUX tokenlerini kullanabilir.

Yönetişim: Flux node operatörleri Flux'un yönetimine katılabilir. Oylar, her operatörün düğümündeki kilitli FLUX token sayısına dayanmaktadır.

Proje, birlikte çalışan aşağıdaki ana bileşenlerden oluşmaktadır:

FluxNodes: Özel hesaplama gücü sağlayan ve ağı güçlendirmek için Flux'ta ödüller üreten merkezi olmayan hesaplama ağı nodeları.

FluxOS: FluxOS, kullanıcıların Flux'un tamamen merkezi olmayan hesaplama ağı üzerinde çalışmasına olanak tanıyan ikinci katman bir işletim uygulamasıdır. FluxOS, konuşlandırıldıktan sonra tüm nodeların düzgün çalışmasını ve ağ boyunca iletişim kurmasını sağlar.

XDAO: Flux yönetişimi, Flux'un geleceği için teklifler sunabilen ve oylayabilen merkezi olmayan bir topluluk tarafından yönetilir.

Fusion: Fusion uygulaması, kullanıcıların FLUX tokenlarını farklı zincirler arasında takas etmesine ve köprü kurmasına olanak tanıyacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ