Devrim Yaratan Cihaz, Tüketicilerin Büyük Teknolojiden Kurtulmalarına, Donanım ve Verilerinden Para Kazanmalarına ve Dijital Varlıklarını Korumalarına Yardımcı Olur

Fog Works, Dünyanın İlk Kişisel Web3 Sunucusu Foggie Max

Devrim Yaratan Cihaz, Tüketicilerin Büyük Teknolojiden Kurtulmalarına, Donanım ve Verilerinden Para Kazanmalarına ve Dijital Varlıklarını Korumalarına Yardımcı Olur

Datamall Chain üzerinde çözümler geliştirmeye odaklanan bir Web3 yazılım şirketi olan Fog Works, bugün dünyanın ilk kişisel Web3 sunucusu olan Foggie Max'i duyurdu. Foggie Max, günlük tüketicilere somut faydalar sağlamak için en son Web3 teknolojisini kullanan ve Web3'e giden temel bir rampa olmayı vaat eden bir tüketici cihazıdır. Foggie Max, buradan önümüzdeki 30 gün boyunca kitle fonlaması web sitesi Indiegogo aracılığıyla lansman indirimiyle satın alınabilir.

Çevrimiçi tüketiciler, Big Tech'e aşırı derecede bağımlıdır ve bu da onları hizmet kesintilerine, fiyat artışlarına, hüküm ve koşullardaki değişikliklere ve ara sıra sansüre karşı savunmasız bırakır. Ek olarak, Big Tech, tüketicilerden büyük miktarda veri toplayarak büyük veri ihlallerine, gizlilik ihlallerine ve milyarlarca oligopolistik kâra neden olur.

Tüm bunlar, dünyanın ilk kişisel Web3 sunucusu olan Foggie Max ile değişmeye başlar.

Fog Works CEO'su Xinglu Lin, "Bugün yeni bir çağın yeni bir başlangıcını işaret ediyor" dedi. "Foggie Max, ademi merkeziyetçiliğin ve Web3'ün gücünü günlük tüketicilerin ellerine gerçekten veren ilk tüketici cihazıdır, böylece kendilerini Big Tech'in pençelerinden kurtarmaya başlayabilirler. Her şey şimdi başlıyor.”

Foggie Max, gücü Big Tech'ten bireysel tüketicilere birçok şekilde kaydırır.

Ultra Özel dApp'lere Erişim

Foggie Max'in sahipleri, tıpkı kullanıcıların Google Play veya Apple App Store'dan uygulama indirebileceği gibi, merkezi olmayan uygulamaları (veya dApp'leri) satın alıp Foggie Max'lerine indirebilecek.

İndirildikten sonra, bu dApp'ler sonsuza kadar kullanıcıya aittir - hiçbir zaman uzaktan devre dışı bırakılamaz veya durdurulamazlar. Bu dApp'lerin ayrıca kendileriyle ilişkili herhangi bir aylık ücreti olmayacaktır.

Bu dApp'ler tarafından üretilen herhangi bir veri yalnızca kullanıcının Foggie Max'inde saklanacak ve kullanıcının gizliliğini büyük ölçüde artıracaktır.

Fog Works, bazı temel dApp'ler geliştirecek ve üçüncü taraf dApp'lerin geliştirilmesini teşvik edecektir. Halihazırda incelenmekte olan dApp'ler, akıllı telefonunuzdaki tüm fotoğrafları yedekleyen bir dApp'tir; özel bir arama motoru; özel bir e-posta sunucusu; bir blog sunucusu; yalnızca üyelere özel içeriğe sahip kulüp odaları; elektronik hasta kayıtları; evde sağlık ve aktivite izleme; video akışı; ve dijital vasiyetler.

Zamanla, bu dApp'ler tüketicilerin Big Tech'e aşırı bağımlılığını azaltacak ve tüketicilerin kendi verileri üzerinde söz sahibi olmalarını sağlayacaktır.

Kişisel Dijital Varlıkları Satma ve Para Kazanma Yeteneği

Foggie Max'te saklanan her dosya, blok zincirinde kayıtlı kalıcı bir URL'ye sahip olacaktır. Kullanıcılar her dosya için erişim denetimlerini yönetebilir: belirli Merkezi Olmayan Tanımlayıcılara (DID'ler) erişim vererek %100 genel, %100 özel veya yarı özel. Kullanıcılar ayrıca dijital korsanlığı/yanlış ilişkilendirmeyi azaltmak için Foggie Max'lerinde depolanan her benzersiz dosyanın yaratıcısı olarak kalıcı olarak kaydedilecektir.

Foggie Max sahipleri, genel içeriğinin hem Web2 hem de Web3 tarayıcıları aracılığıyla hızlı bir şekilde indirileceğini bilerek derin bir uyku çekebilir. Ayrıca Foggie Network, popüler genel içeriği otomatik olarak önbelleğe alarak indirme hızını ve genel içeriğin kullanılabilirliğini artırır.

Foggie Max sahipleri, resim, kolaj, ses, video ve hatta tarama geçmişiniz gibi ham metin verileri gibi herhangi bir dosya türünden kod kullanmadan NFT'leri toplu olarak basabilir. Daha sonra, merkezi olmayan pazardaki varlıklarını güçlendiren Foggie Max ile dijital varlıklarını tamamen merkezi olmayan bir pazarda satabilirler - beğeniler ve ipuçları toplamak veya dijital varlıklarını doğrudan satmak için -.

Kişisel Donanımdan Para Kazanma Yeteneği

Her Foggie Max, 1 ila 4 terabayt katı hal sürücüsü veya SSD ile birlikte gönderilir. Foggie Max, boş depolama kapasitesini Foggie Network ile otomatik olarak paylaşabilir ve sahibinin veri depolama anlaşmalarını onurlandırması karşılığında kripto ödülleri kazanmasına olanak tanır. Bu anlaşmaların tümü, merkezi olmayan depolama için verimli bir pazar yeri oluşturmaya odaklanan bir blok zinciri olan Datamall Chain üzerinde otomatik olarak oluşturulur.

Ayrıca her Foggie Max'te 2 adet USB 3.0 bağlantı noktası bulunur. Fazladan USB sürücüsü olan kullanıcılar, bu sürücüleri Foggie Max'e bağlayabilir ve bu ekstra depolamayı Foggie Network ile paylaşabilir ve kripto ödülleri kazanabilir.

Özel, Güvenli ve Piyasa Tabanlı Felakete Dayanıklı Veri Depolama

Kullanıcılar, özel verilerini Foggie Max'lerinde depolayabilir ve verilerini felakete dayanıklı hale getirmek için Foggie Network'e tesis dışı yedeklemeler yapabilir. Bu site dışı yedeklemeler şunlardır:

Tamamen güvenli: Foggie Network'e yapılan özel yedeklemeler her zaman tamamen şifrelenir. Yalnızca şifreleme anahtarına sahip asıl sahibi dosyaların şifresini çözebilir.

%100 özel: Tesis dışı yedekleme anlaşmaları, Datamall Zincirinde oluşturulur ve Datamall Zinciri tamamen özeldir. Verilerin sahibi, verilerinin kimin makine(ler)inde bulunduğunu bilmeyecek; ve sahibimakine(ler), makinelerinde kimin verilerinin olduğunu bilmeyecek.

Adil fiyatlandırılır: Tek bir büyük Tech Giant, bu tesis dışı veri yedeklemeleri  ve veri çıkışının fiyatı için oligopolistik fiyatlandırma belirlemez. Datamall Zinciri, merkezi olmayan depolamanın adil piyasa değerini ölçen tamamen merkezi olmayan bir pazar olduğundan, bu tesis dışı veri depolarının fiyatı tamamen pazar odaklıdır.
Foggie Max, sahiplerine dApp'lere benzersiz erişim, hem verilerinden hem de donanımlarından para kazanma gücü veren ve verilerini korumalarına yardımcı olan piyasadaki tek tüketici cihazıdır. Foggie Max bunu, hem Datamall Chain'i (yukarıda açıklandığı gibi) hem de uygulamaların tamamen dağıtılmasını sağlayan ve HTTP, TCP/IP ve DNS'nin yerini tamamen alan yeni nesil bir Web3 protokolü olan CYFS'den yararlanarak başarır.

Sis Çalışmaları Hakkında

Eskiden W3 Storage Lab olarak bilinen Fog Works, merkezi Sunnyvale, CA'da bulunan ve dünya genelinde operasyonları bulunan bir Web3 yazılım şirketidir. Misyonu, insanların kendi verilerini yönetmelerine, korumalarına ve kontrol etmelerine yardımcı olmak için Web3'ün gücünden yararlanmaktır. Fog Works, son derece benzersiz bir P2P ağ deneyimi, blockchain uzmanlığı ve girişimcilik karışımına sahip bir yönetici ekip tarafından yönetiliyor. Draper Dragon Fund, OKX Blockdream Ventures, Lingfeng Capital ve diğer yatırımcılar tarafından finanse edilmektedir. Daha fazla bilgi için http://fogworks.io adresini ziyaret edin.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ