Forbes 2020 milyarder listesinde 4 kripto para girişimcisi var ve toplam net varlık olarak 8,7 milyar dolara sahipler.

Forbes’ın 2020 Milyarderler Listesine 4 Kripto Girişimcisi Girdi

Forbes 2020 milyarder listesinde 4 kripto para girişimcisi var ve toplam net varlık olarak 8,7 milyar dolara sahipler.

Son on yıl boyunca, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve diğer kripto para birimleri çok dikkat çekti ve bazı insanlar onlardan korkarken, diğerleri sadece bilgilerini değil, hayatlarının büyük bir kısmını teknoloji ve blockchain ve kripto para birimi etrafında bütün bir ekosistem yaratarak geçirdiler.

E-satış uzmanı Jeff Bezos, çevrimiçi perakende şirketi Amazon'un kurucusu, CEO'su ve başkanı, bu yılki Forbes listesinde bir kez daha birinci sıraya yerleşti. Şimdiye kadar, Bitcoin'e yatırım yapma veya platformunda kripto ödemelerine izin verme fikri konusunda dirence sahip.

Forbes Listesine Giren Milyarderler

Bitcoin madencilik endüstrisi için dünyanın en büyük ASIC çip tasarımcısı Bitmain'in kurucuları Micree Zhang ve Jihan Wu, tahmini servet değeri 3,3 milyar dolar ve 1,8 dolar olan kripto milyarder listesine girdi.

Meraklı bir gerçek olarak, Wu kripto milyarderlerine dönüşmeden önce, özel sermaye fonlarının finansal analisti ve yöneticisiydi, Zhan, kullanıcıların bir dekoder kullanarak bilgisayar sinyallerini bir bilgisayar ekranına aktarmalarına izin veren bir girişim yaptı.

Listede sırada Ripple Labs, Inc.'in en başarılı olduğu birkaç Silikon Vadisi teknoloji girişiminin kurucu ortağı Ripple'ın yönetim kurulu başkanı Chris Larsen var. Mevcut serveti 2.6 milyar dolar.

Brian Armstrong, ABD'deki en büyük kripto para borsası olan Coinbase'i kurdu ve bu yatırım sayesinde şimdi 2020 yılında kripto ve teknolojileri sayesinde en yeni milyarderler listesinde yer aldı.

 Bu yıl, dünya ekonomisinin kimsenin tahmin edemeyeceği bir salgın tarafından saldırıya uğradığı ve yol boyunca benzeri görülmemiş bir ekonomik krizi tetiklediği bir yıl oldu. Ancak kapılarda olası bir durgunluk olsa bile, kripto hala karlı bir endüstri olduğunu kanıtlıyor ve Forbes bunu çok açık bir şekilde gösteriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ