Forbes, medya kuruluşunun en iyi finansal teknoloji şirketlerini derlemesi arasında altı blockchain şirketi içeren Fintech 50 listesini bu hafta yayınladı.

Forbes’ın En İyi 50 Fintech Şirketi Arasında 6’sı Blockchain Şirketi

Forbes, medya kuruluşunun en iyi finansal teknoloji şirketlerini derlemesi arasında altı blockchain şirketi içeren Fintech 50 listesini bu hafta yayınladı.

“Blockchain ve Bitcoin” kategori etiketi taşıyan Forbes, 12 Şubat'ta yayınlanan 2020 için ilk 50 fintech listesinde Axoni, Chainalysis, Coinbase, Everledger, Makerdao ve Ripple'i listeledi.

Listedeki diğer şirketler arasında sırasıyla ödemeler, emlak ve sigorta kategorileri altında sınıflandırılan Plaid, Opendoor ve Lemonade gibi şirketler yer aldı.

Alfabetik Olarak Listelendi

Fintech'te bir dizi kategoriyi kapsayan Forbes, 2020 listesini alfabetik olarak oluşturdu.

Altı blok zinciri ve kriptoyla ilgili kategoriler arasında, kripto borsası Coinbase, en fazla fonu 525 milyon dolara çıkardı. Ripple 293 milyon dolar ile ikinci sırada yer aldı. Everledger, listelenen kripto firmaları arasındaki en küçük fon tabanını 20 milyon dolarla açıkladı.

Neredeyse Tamamı ABD'de Bulunuyor.

Forbes, ortaklık, konum ve hizmetlerle ilgili olarak listelenen 50 fintech şirketi için üç benzerlik kaydetti.

Medya kuruluşu, “Tüm Fintech 50, 2020 seçimlerimizin ortak noktası olan birkaç şey var: ABD'de operasyonları veya müşterileri olan özel şirketler ve finansal hizmetlerin kullanımını daha kolay, daha hızlı ve daha ucuz hale getiriyorlar.”

 Listelenen 50 işletmeden 48'i ABD'de bulunuyor. Kalan iki fintech şirketi İngiltere'de Londra'da bulunuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ