Bu yazımızda sizlere Formation FI Coin (FORM) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve FORM Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Formation FI Coin (FORM) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para Birimi FORM Coin

Bu yazımızda sizlere Formation FI Coin (FORM) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve FORM Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Formation FI Coin (FORM) Nedir?

Formation Fi'nin risk parite protokolü, risk paritesi portföy yönetimi stratejisi tarafından yönlendirilen ilk zincir-agnostik, algoritmik, net getiri yönetimi platformudur.  Bu, otomatik, şeffaf, herkesin risk iştahına ve çanta boyutuna göre ayarlanabileceği ve tek bir tıkanmış zincire bağlı olmayacağı anlamına gelir.

Stablecoinler, alfalar ve betalar gibi temel varlık sınıfları arasında volatilite ve çevresel değişikliklere dayalı olarak varlık tahsislerini algoritmik olarak kalibre etmek için bir DeFi risk paritesi robo-danışmanı oluşturmaya yönelik en son ve en karmaşık girişimdir. Hepsi, tüm farklı DeFi Lego'ları net ve basit bir şekilde birbirine bağlayan tek bir birleşik arayüz altında bulunuyor.

Bu basitlik anahtardır.

Farklı getiri çiftçilik stratejileri, farklı zincirler ve sürekli değişen teknik katmanları kovalamak acı vericidir. Hangi katmanda olduğun kimin umurunda? Önemli olan tek şey para kazanmak. DeFi, para kazanmak için tek bir tıklama kadar basit olmalıdır. Ve olabilir.

BTC, ETH, USDT veya BNB gibi üst rezerv para birimlerinde algoritma tarafından belirlenen minimum taahhüt tutarı ile kabul edilebilir risk seviyenizi seçersiniz. Protokol daha sonra, size özel olarak uyarlanmış ve hem boğa hem de ayı döngülerinin oluşturduğu riskleri dengelemek için tasarlanmış, zincirden bağımsız bir getiri çiftçiliği stratejileri portföyünü otomatik olarak yapılandıracak ve önerecektir.

Protokol ayrıca, optimum çeşitlendirme seviyesini korurken verimi artırmak için az miktarda kaldıraç kullanır.

Protokol daha sonra size, temel zincirler arası DeFi varlıklarını izleyen ve çiftçilik stratejileri kazandıran bir endeks belirteci basacaktır. Hepsi bu kadar. Milyonlarca farklı varlığı takip etmeye ve yönetmeye gerek yok. Gaz ücretlerinden iflas etmeye gerek yok. Dizin belirtecinin işini yapmasına ve gösterge tablosunda getirilerinizi izlemesine izin verin.

Formation FI coin size değerli zamandan, baş ağrılarından ve en önemlisi paradan tasarruf sağlayacaktır.

Formation FI Coin Nedir?

Hepsinden iyisi, Formation FI tokeninin kendisi potansiyel olarak değerli bir kripto varlığıdır. Endeks tokeni, diğer herhangi bir ERC-20 tokeni gibi satılabilir, satın alınabilir veya takas edilebilir. Ayrıca, sahibinin takdirine bağlı olarak verimi daha da artırmak için diğer mahsul yetiştirme stratejilerine yerleştirilebilir veya bir likidite madenciliği havuzuna eklenebilir. Çünkü çift daldırma önemlidir ve çoklu daldırma, DeFi hakkında sevdiğimiz şeylerden biridir!

Formation FI, aşağıdaki yol gösterici ilkeler üzerine kurulmuştur:

  • zincir-agnostik
  • Düşük İşlem Maliyetleri
  • Radikal Basitleştirme
  • Spekülasyon Üzerinden Yatırım
  • Ortak Çaba
  • Uzun Vadeli Odaklanma
  • Sürekli Yenilik ve Güvenlik

FORM tokeni nedir?

Form tokeni, sahiplerine protokol tarafından oluşturulan gelecekteki net gelirin bir kısmını ve oy kullanma hakkı verir;

Form tokeni sahipleri, yalnızca Formation FI ekosisteminin üyelerinin erişebildiği gizli Karanlık Havuza özel erişime sahip olacak; ve

Form Ekonomisi tokeni, kilit paydaşların uzun vadeli çıkarlarını ödüllendirmek ve ekosistemdeki kısa vadeli spekülatif davranışları demotive etmek için formüle edilmiştir.

Form tokeni, kâr paylaşımına sahip bir yönetim tokenidir. Basitçe söylemek gerekirse, sahiplerine oy hakkı ve gelecekteki gelir sağlar. Bir yardımcı program belirtecinin bu tür işlevselliği DeFi'de yeni bir şey olmasa da, dikkatinizi birkaç ince ayrıntıya çekmek istiyoruz.

Yönetişim konusunda, bir Form tokeni sahibi, bütçenin onaylanması, yeni bir ortaklık teklifleri ve para politikasının belirli parametrelerinin değiştirilmesi gibi ekosistemin kritik işleyişi ile ilgili birçok konuda oy kullanabilecektir. Formasyon FI, daha sonra başka bir Orta gönderide açıklayacağımız Aşamalı Yerel Yönetim fikrini yürüttüğü için, DAO yönetişim yapısının dağıtımı zaman içinde adım adım gerçekleşecektir.

Kâr paylaşımında, bir Form tokeni sahibi, ALPHA, BETA, GAMMA ve PARITY endekslerine likidite sağladıklarında Formda ödüller alacaktır. Şimdi, protokolün gelir modeli, toplanan gelirin %50'sinin Form jetonu sahiplerine orantılı olarak dağıtılacağı şekilde tasarlanmıştır. Kalan %50, haftalık Maksimum Operasyon Hazine Miktarı'na ulaşılana kadar Operasyonel Hazine'ye gidecek ve tüm fazla kar deflasyonist bir önlem olarak yakılacaktır.

Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ