Fort Worth belediye meclisi, şehri lider bir teknoloji merkezi haline getirmek için tasarlanmış bir dizi önlemin parçası olarak pilot bir Bitcoin madenciliği projesini onayladı.

Fort Worth, Texas, Bitcoin Madenciliği Yapan İlk ABD Şehri Olmaya Hazır

Fort Worth belediye meclisi, şehri lider bir teknoloji merkezi haline getirmek için tasarlanmış bir dizi önlemin parçası olarak pilot bir Bitcoin madenciliği projesini onayladı.

CNBC tarafından hazırlanan bir rapora göre, Fort Worth Belediye Başkanı Mattie Parker, Bitcoin madenciliği için Belediye Binasında küçük bir madencilik çiftliğinin inşasını denetledi.

Rapor, şehrin üç Bitmain Antminer S9 kurduğunu iddia ediyor. Kuleler, Belediye Binası binasının iklim kontrollü koşullarında haftada yedi gün, günde 24 saat çalışacak ve her makinenin bir ev tipi elektrikli süpürgeyle benzer miktarda elektrik tüketmesi bekleniyor. Şehir, madencilik kulelerinin güvenliği sağlamak için özel bir ağ üzerinde çalışacağını iddia ediyor.

Geçen yıl şehrin ilk bin yıllık belediye başkanı olarak göreve başlayan Belediye Başkanı Parker, madencilik programının kâr getirmesini beklemediğini söylüyor. Bunun yerine, projenin Fort Worth şehrini Bitcoin madenciliği ve dijital varlık çıkarları için ulusal haritaya koymaya hizmet edeceğine inanıyor.Dedi ki: Bu konuşmayı değiştirmek istiyoruz ve kripto para dahil olmak üzere teknolojik yeniliklerin bunu yapmamızın yolu olduğuna inanıyoruz.

Parker, projenin madencilik operasyonunu çalışır duruma getirmek için ekibinin "çemberlerden atlamasını" gerektirdiğini açıkladı. Fort Worth'un "ülkedeki en hızlı büyüyen şehir" olduğunu ve bu büyümeye devam etmek için kalıpların dışında düşünmekle ilgilendiğini belirtti.

Bin yıllık belediye başkanı, dijital varlıkların Fort Worth'un büyümesi için potansiyel bir yol olduğunu söyledi ve “kripto para biriminin gelecekteki ekonomimizin büyük bir parçası olduğunu” iddia etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ