Forumlar / Bitcoin / amazon bitcoin ile ödeme yöntemini kabul edecek mi?

Bitcoin Türkçe Forumları

samjobs Acemi Kriptom rütbe Mesajlar : 71 Kullanıcı resmi

amazon bitcoin ile ödeme yöntemini kabul edecek mi?

31.10.2017 12:23:21 tarihinde yazıldı.

malum son 1 aydır amazon'un bitcoin ödemesi kabule edip edilmeyeceği konuşuluyor ve işin enteresan tarafı şu ki, dedikodusu dahi bitcoin'in son haftalarda yukarı doğru yaptığı anlık momentumlara neden oluyor. amazon'un bu ödeme tipini kabul etmesi çok büyük bir olasılıkla sene sonu beklenen 7000 dolarlık bitcoin değer hedefini çok daha erken yakalamasına ve belkide geçmesine neden olacaktır. çünkü bildiğiniz üzere dünyanın en zengin insanı ünvanını kazanan Amazon CEO'su Jeff Bezos kurmuş olduğu bu şirketi sadece yıllar içinde dünyanın en büyük e-ticaret sitesi yapmıştı.  amazon gibi çok büyük e-ticaret hacmine sahip bir şirketin bitcoin ödemesine geçmesi kesinlikle ve kesinlikle bitcoin kullanımında inanılmaz bir trafik yaratacaktır.

mertc Uzman Kriptom rütbe Mesajlar : 139 Kullanıcı resmi
RE : Konu Başlığı

31.10.2017 12:55:33 tarihinde yazıldı.

Kesinlikle bitcoinin hem işlem hacminin artmasına hem de değerinin yükselmesine büyük bir etkisi olacaktır. Bir dedikodu dense de Amazon tarafından geçtiğimiz Şubat ayından bu yana olan bir konu ve herhangi bir yalanlama gelmedi.

kriptoman Acemi Kriptom rütbe Mesajlar : 91 Kullanıcı resmi

31.10.2017 21:01:57 tarihinde yazıldı.

Bitcoin bugün ki değerini herkes şaşkınlıkla karşılıyor ve 'keşke daha önce yatırım yapabilseydim' diye hayıflanıyor. Ancak bitcoin ve kripto para sektörü hala daha emekleme döneminde. Alışverişlerde ödeme yöntemi olarak günlük hayata girip yaygınlaştığında kazanacağı değeri hayal edin.

Şafak Dirik Moderatör Profesyonel Kriptom rütbe Mesajlar : 617 Kullanıcı resmi

31.10.2017 21:04:46 tarihinde yazıldı.

Acaba Ethereum, Bitcoinden önce VISA ya rakip olabilirmi sorusu geliyor aklıma.

z.osmanli Moderatör Acemi Kriptom rütbe Mesajlar : 48 Kullanıcı resmi

31.10.2017 21:07:47 tarihinde yazıldı.

Amazon kullanicilari hatta boyle bir talepte bulunmuslar. Ama boyle bir sitenin bitcoinle odemeye gecmesinde problem yaratan birkac sey vardi. Onlar da halledilirse severek gecerler bu sisteme fikrimce.

Furkan Uzman Kriptom rütbe Mesajlar : 202 Kullanıcı resmi

31.10.2017 22:47:33 tarihinde yazıldı.

Amazon gecerse ardindan diger siteler de uyanacak. Ebay aliexpress gibi. Sıkı bir aliex kullanicisiyim. Btc gelse gercekten mukemmel olur. Mesela 11 kasimda ciddi indirimler var. İhtiyacim olan seyler oyle yalandan degil gerçekten de indirime girmisler. Ancak nakitim yok. 

İndirimlere ornek;

1. İ game nvida gtx 1050ti 4g ekran karti 180$ yerine 150$

2. Bluedio t4 kulaklik 38$ yerine 27$

Bunlari yilin bu gunu dışında asla bu fiyatlara alamazsiniz

Şafak Dirik Moderatör Profesyonel Kriptom rütbe Mesajlar : 617 Kullanıcı resmi

01.11.2017 01:35:02 tarihinde yazıldı.

Furkan yazmıştı. 31.10.2017 22:47:33

Amazon gecerse ardindan diger siteler de uyanacak. Ebay aliexpress gibi. Sıkı bir aliex kullanicisiyim. Btc gelse gercekten mukemmel olur. Mesela 11 kasimda ciddi indirimler var. İhtiyacim olan seyler oyle yalandan degil gerçekten de indirime girmisler. Ancak nakitim yok. 

İndirimlere ornek;

1. İ game nvida gtx 1050ti 4g ekran karti 180$ yerine 150$

2. Bluedio t4 kulaklik 38$ yerine 27$

Bunlari yilin bu gunu dışında asla bu fiyatlara alamazsiniz

Aslında Amerikaya gitmek var Black Friday günü :) Birtane RIG toplanır bedavaya. 

wolfteam Moderatör Uzman Kriptom rütbe Mesajlar : 342 Kullanıcı resmi

01.11.2017 10:18:53 tarihinde yazıldı.

talepler varmış amazona. böyle bir durumda bitcoin nereye uçacaktır tahmin edemiyorum :)

samjobs Acemi Kriptom rütbe Mesajlar : 71 Kullanıcı resmi

02.11.2017 07:29:21 tarihinde yazıldı.

konu ile alakalı 3 ayrı domainaçmışlar. bunlar da  amazonethereum.com, amazoncryptocurrency.com, amazoncryptocurrencies.com. olarak belirtilmiş. gelecek talebe göre durumun gidişatı belirlenecekmiş. 

zaferdegri Yeni Kriptom rütbe Mesajlar : 7 Kullanıcı resmi

02.11.2017 08:50:42 tarihinde yazıldı.

ben böyle bir işlemin gerçekleşeceğine inanmıyorum. Bu tür işlemlerin gerçekleşebilmesi için en az 5 seneye daha ihtiyaç olduğu kanaatindeyim.

arielbuzz Acemi Kriptom rütbe Mesajlar : 69 Kullanıcı resmi

02.11.2017 16:32:41 tarihinde yazıldı.

bu yillardir konusulur... amazon vb sitelerde btc'nin bir odeme araci olarak kabul edilmesinin bitcoin ve amazon'a "pazarlama" etkisi disinda bir etkisi olmaz. henuz olgunlasmamis bir odeme aracinin islemlerde kabul edilir olmasi reelden cok pr etkisi yaratir. kimse birtelefon, kitap, saat almak icin btc harcamaz (akli basinda kimse). degeri her gun artan (ya da azalan) ve bu dalgalanmalari oldukca siddetli olan bir "deger" bu tur alisverisler icin "harcanmaz". sonra bir pizza icin zamaninda odenen 10.000 btc akillara gelir, aldiginiz saate bakip bakip zamaninda bunu 2 bitcoine almistim dersiniz btc degeri 50k usd oldugunda. bu haberler tamamiyle spekulatif haberlerdir. en azindan kisa vadede boyle bir durumun yasanacagina pek ihtimal vermiyorum.

salvation Uzman Kriptom rütbe Mesajlar : 184 Kullanıcı resmi

02.11.2017 16:34:16 tarihinde yazıldı.

bu kadar dalgalıyken ödeme kabul ederse kendi de arar edebilir

firatimo Moderatör Uzman Kriptom rütbe Mesajlar : 366 Kullanıcı resmi

02.11.2017 16:35:47 tarihinde yazıldı.

Bununla ilgili detaylı haberle dönüyor zaten. BTC çok volativ olduğundan bunun pek de mümkün olmadığı yönünde bir çok haber var. Bugün cnbc-e internationalde gördüm mesela. Amazon kriptokrasi meselesine uzak değil fakat çözümü Bitcoin ile bulacak gibi görünmüyor.

bensatoshi Acemi Kriptom rütbe Mesajlar : 54 Kullanıcı resmi

02.11.2017 19:25:09 tarihinde yazıldı.

asıl merak edilen seggwitten sonraki kaderi...

batuhantstkn Profesyonel Kriptom rütbe Mesajlar : 568 Kullanıcı resmi

18.11.2017 17:23:09 tarihinde yazıldı.

Amazon kendi para birimini çıkaracak gibi duruyor sürekli dengeleri başka taraflara çekiyorlar.

Bu başlığa yanıt yazabilmek için lütfen giriş yap veya kayıt ol.

SOHBET