Kriptom
Forumlar/Bitcoin / Arbitraj Tecrübeleri

Bitcoin Türkçe Forumları

wolfteamUzman Kriptom rütbeMesajlar : 342Kullanıcı resmi

Arbitraj Tecrübeleri

16.11.2017 11:03:39 tarihinde yazıldı.

Arkadaşlar aramızda arbitraj yapanlar varsa (Türk borsası / Türk Borsası yada Yabancı Borsa / Türk Borsası) deneyimlerini bu başlık altında belirtebilir mi? Hangi siteler arası daha iyi olduğu, kesim ücretleri, btc aktarım hızları gibi bilgileri ve deneyimlerini paylaşırsa herkes için iyi olacaktır. Beraber kazanmak en iyisidir :)

firatimoUzman Kriptom rütbeMesajlar : 366Kullanıcı resmi
RE : Konu Başlığı

16.11.2017 11:08:26 tarihinde yazıldı.

Valla benim denemelerimin bir çoğu hüsranla sonuçlandı. Uğraştığına değmiyor! 4-5 deneme yaptım. CEX.IO'ya kartla para yatırıp ETH ya da DASH ile Bitfinex'e aktardım. Oradan da BTC alıp BTCTürk'e aktardım birkaç kez çok çok az karlar yaptı ama değmiyor. Aradaki komisyonlar yüzünden bazen eksiye bile geçiyorsun. Aktarım süreleri de sorun. Sen aktarıncaya kadar avantaj ortadan kalkıyor. Onun yerine eldeki parayı parçalara bölüp yapılabilir ama yine de yüklü bir sermaye ile yapmayınca olmuyor sanki. İki ya da üç ayrı borsada belirli meblalar bulundurmadan olacak iş değil. Açıkçası ben uğraşmıyorum. Sinirimi fırlatıyor :D

16.11.2017 11:10:06 tarihinde yazıldı.

firatimo yazmıştı. 16.11.2017 11:08:26

Valla benim denemelerimin bir çoğu hüsranla sonuçlandı. Uğraştığına değmiyor! 4-5 deneme yaptım. CEX.IO'ya kartla para yatırıp ETH ya da DASH ile Bitfinex'e aktardım. Oradan da BTC alıp BTCTürk'e aktardım birkaç kez çok çok az karlar yaptı ama değmiyor. Aradaki komisyonlar yüzünden bazen eksiye bile geçiyorsun. Aktarım süreleri de sorun. Sen aktarıncaya kadar avantaj ortadan kalkıyor. Onun yerine eldeki parayı parçalara bölüp yapılabilir ama yine de yüklü bir sermaye ile yapmayınca olmuyor sanki. İki ya da üç ayrı borsada belirli meblalar bulundurmadan olacak iş değil. Açıkçası ben uğraşmıyorum. Sinirimi fırlatıyor :D

En iyisi alıp beklemek sanırım :)

finkploydAcemi Kriptom rütbeMesajlar : 42Kullanıcı resmi

16.11.2017 11:12:09 tarihinde yazıldı.

Sanırsam en az bir iki bitcoinle yapılırsa kazanç sağlar gibi duruyor yoksa gerçekten zor. Peki şunu sorsam ülkemiz için Litecoin ya da Ethereum için bu yapılabilir mi. Diğer altcoinler için farklı fırsatlar sunabilir mi?

16.11.2017 11:33:49 tarihinde yazıldı.

finkployd yazmıştı. 16.11.2017 11:12:09

Sanırsam en az bir iki bitcoinle yapılırsa kazanç sağlar gibi duruyor yoksa gerçekten zor. Peki şunu sorsam ülkemiz için Litecoin ya da Ethereum için bu yapılabilir mi. Diğer altcoinler için farklı fırsatlar sunabilir mi?

Bunu da merak ediyorum aslında. gönderim hızı yüksek olan bir altcoin işimizi görür bence

demirUzman Kriptom rütbeMesajlar : 291Kullanıcı resmi

16.11.2017 13:12:09 tarihinde yazıldı.

Arbitraj çok basit gibi gözükse de riskli. Özellikle zaman yönetimi ve borsaların iyi tanınması çok önemli. Siz iki borsa arasında fark var sanıp işlem yapmaya başlarsınız. Ama bi bakarsınız o borsa çok fee alıyordur veya vergi ödüyordur(Hindistan gibi). Ki hızlı olacağım diye yanlış cüzdanlara büyük meblağlar atan da gördü bu gözler. Dikkatli ve araştırmacı bir yapınız varsa yapın derim. Ha bir de yüksek miktar para ile yapmanız gerekmekte. Fee'ler yüzünden paranız kuş olmasın, aman dikkat.

16.11.2017 13:14:54 tarihinde yazıldı.

demir yazmıştı. 16.11.2017 13:12:09

Arbitraj çok basit gibi gözükse de riskli. Özellikle zaman yönetimi ve borsaların iyi tanınması çok önemli. Siz iki borsa arasında fark var sanıp işlem yapmaya başlarsınız. Ama bi bakarsınız o borsa çok fee alıyordur veya vergi ödüyordur(Hindistan gibi). Ki hızlı olacağım diye yanlış cüzdanlara büyük meblağlar atan da gördü bu gözler. Dikkatli ve araştırmacı bir yapınız varsa yapın derim. Ha bir de yüksek miktar para ile yapmanız gerekmekte. Fee'ler yüzünden paranız kuş olmasın, aman dikkat.

İşte bu yüzden tecrübeler anlatılsın istedim. çünkü zamanında yaşanan dikkatsizlikler tekrar yaşanmasın. Ya da bulunan kolay yollar nesilden nesile aktarılsın diye :)

demirUzman Kriptom rütbeMesajlar : 291Kullanıcı resmi

16.11.2017 14:37:48 tarihinde yazıldı.

wolfteam yazmıştı. 16.11.2017 13:14:54

İşte bu yüzden tecrübeler anlatılsın istedim. çünkü zamanında yaşanan dikkatsizlikler tekrar yaşanmasın. Ya da bulunan kolay yollar nesilden nesile aktarılsın diye :)

Sıkı takip ve zaman gerekiyor. El cabukluguyla kolayca arbitraj yapilabilir.Birde çelik gibi sinir ve sabır gerekli.

salvationUzman Kriptom rütbeMesajlar : 184Kullanıcı resmi

16.11.2017 21:45:40 tarihinde yazıldı.

yüksek riskli çünkü aktarım süreleri fee düşük olursa çok uzayabilir

mmtars36Uzman Kriptom rütbeMesajlar : 472Kullanıcı resmi

16.11.2017 22:37:01 tarihinde yazıldı.

demir yazmıştı. 16.11.2017 13:12:09

Haklisin cok iyi aciklik getirmissin

Bu başlığa yanıt yazabilmek için lütfen giriş yap veya kayıt ol.