Kriptom
Forumlar/Bitcoin / Bitcoin sonunda ikiye bölündü

Bitcoin Türkçe Forumları

btcmurat88Acemi Kriptom rütbeMesajlar : 30Kullanıcı resmi

Bitcoin sonunda ikiye bölündü

03.08.2017 13:33:32 tarihinde yazıldı.

Merhaba arkadaşlar, dün bildiğiniz üzere Bitcoin ikiye bölündü ve Bitcoin Cash (BCH) adında yeni bir para birimi oluştu. Dün özellikle akşam saatlerine doğru yeni para biriminde büyük bir artış yaşandı, ancak bugün baktığımızda ise fena bir çöküşe geçmiş gibi görünüyor. Bitcoin zaten sakinliğini ve yerini koruyor. Anladığım kadarıyla dün fazladan eline BCH geçen kullanıcılar borsalarda alelacele bch'lerini sattı ve fiyat artışı bundan kaynaklandı. Şimdi ise dediğim gibi bch fiyatları 1500 TL'ye kadar düştü. Sizin düşünceniz nedir? Bitcoin Cash bundan sonra nolur acaba :)

kriptom AdminMesajlar : 75Kullanıcı resmi
RE : Konu Başlığı

04.08.2017 15:37:55 tarihinde yazıldı.

Merhaba, bir olayı açıklamak gerekiyor. Bitcoin ikiye bölünmedi, bitcoin sadece klonlandı (fork edildi veya yolları ayrıldı) diyebiliriz. Mevcut bitcoin ağı normal şekilde çalışmaya devam ediyor. Sadece belirli bir bloktan sonra, kendi içinde bir grup madenci tarafından seçimlerini bu yöne kaydırması sonucunda ortaya Bitcoin Cash adında yeni bir para birimi oluştu.

Bitcoin'den türeyen ve onun kalıtsal bir çok özelliğini taşıyan yeni bir para biriminin oluşması, ikiye bölünmesi anlamına gelmeyecektir.

salvationUzman Kriptom rütbeMesajlar : 184Kullanıcı resmi
RE : Konu Başlığı

01.11.2017 10:13:44 tarihinde yazıldı.

ve yaklaşık iki hafta sonra 3. kez bölünecek

Bu başlığa yanıt yazabilmek için lütfen giriş yap veya kayıt ol.