Koin Marketi

kriptom sosyal medya

Facebook ve Twitter kanallarımıza abone olarak en güncel haberlere anında erişebilirsin

Şimdi değil
Forumlar / Bitcoin / Düşüşün dinamiği

Bitcoin Türkçe Forumları

Koray Pehlivanoğlu Mesajlar : 23 Kullanıcı resmi

Düşüşün dinamiği

01.02.2018 13:23:35 tarihinde yazıldı.

Bitcoin 9.400 ün altına sarkarsa  6.000 kadar düşebilir. Kritik bir destek noktası. Devletler bitcoinden tedirgin oluyor.... ancak bu durduralamaz bir süreç. Bize yeni hikaye lazım.  Lightning Network ve Nasdag bunun yolunu açacaktır. Biraz daha sabırlı olun ve elinizdeki malı kaptırmayın. 9,400 üzerinde kalırsa uzun dönemi yeni bir hikaye bulana kadar 10.000-13.000 arası dalgalanır

RE : Konu Başlığı

02.02.2018 12:06:45 tarihinde yazıldı.

Bitcoin'de kırmızı bölgedeyiz. Sakın paniklemeyin. Elinizdeki varlıkları çıkartmayın. Unutmayın siz satarken birileri alıyor onları. 2018'i 50.000 doların üzerinde kapatacağız

ahmet Mesajlar : 9 Kullanıcı resmi

02.02.2018 16:23:11 tarihinde yazıldı.

İki grafiği yan yana koyduğumuzda bildiğin mavi bölgedeyiz gibi geliyor bana. Neye dayanarak kırmızı bölgede olduğumuz kanısına vardınız anlamadım?

02.02.2018 16:50:19 tarihinde yazıldı.

8.000 den döndük gibi duruyor. Bu gece tekrar 8.000 altına düşmezse çöküş durmuş demektir. 9.000 teyit edilirse kademeli alım öneriyorum. Ama 8.000 de tutunamazsa diğer direnç 6.000 dolar olur.

firatimo Moderatör Mesajlar : 358 Kullanıcı resmi

02.02.2018 19:55:22 tarihinde yazıldı.

Sağlam bir ayı sezonu oldu! Düzeltme neredeyse 1 aydır devam ediyor. Belki durmuştur artık. Biraz rahatlatır bu da piyasayı. Yine fazla reaksiyonel davranılıyor. Binbir tane spekülatif haber var. Hala çok hassas bir topluluk kripto topluluğu, yalan yanlış birşey duyunca kaçışıyor!

04.02.2018 09:17:23 tarihinde yazıldı.

Bu hafta 10.000 doların üzerine çıkarsak kısa sürede 13.000 doları görür. Eski desteklerimiz artık birer direnç olacak. Ama piyasa olumluya dönmüş gibi, bir kaç devletten gelen olumlu haberler lazım bize. Bu olursa 20.000 geçebiliriz. Daha fazlası için yeni bir hikaye bulmamız gerekiyor.

jetkrnos Mesajlar : 32 Kullanıcı resmi

04.02.2018 14:08:10 tarihinde yazıldı.

evet bu aralar baya düşüşte ama inanıyorumki tekrardan yükselişe geçicek zaten alan aldı satan sattı 

05.02.2018 15:54:49 tarihinde yazıldı.

Çin yabancı borsalara internet üzerinden erişimi yasakladı bu gün. Bu günki düşüşün nedeni bu. 6.000 kadar düşebilir. Tam bir ayı piyasası yaşanıyor. Kaça kadar düşürse düşsün yılı 50.000 dolardan kapatacağını düşünüyorum

myzrael Moderatör Mesajlar : 685 Kullanıcı resmi

05.02.2018 19:27:08 tarihinde yazıldı.

Koray Pehlivanoğlu yazmıştı. 05.02.2018 15:54:49

Çin yabancı borsalara internet üzerinden erişimi yasakladı bu gün. Bu günki düşüşün nedeni bu. 6.000 kadar düşebilir. Tam bir ayı piyasası yaşanıyor. Kaça kadar düşürse düşsün yılı 50.000 dolardan kapatacağını düşünüyorum

Koray bey, 50.000$ arkasında ki düşünceniz nedir acaba?

Bukadar olumsuz haber varken, Amerikan Bankaları Çin Bankaları kripto para alabilmek için borsalara fiat para transferini engelliyor. Dahası kredi kartlarıda engelleniyor. Üstüne herkes satıyor. Düzelen iyiye giden birşey yok artık bu durum balinalardan çıktı. Çöküşe girdi market 14bin aşağısında ve yıl sonu 3000$ seviyesinde kapatabilir. Uzun bir buz devri gelmiş olabilir. Para girişi olmadan nasıl yükseleceğini düşünüyorsunuz anlamıyorum. Borsalar kendi ofislerini kurup nakit para yatırımını kabul ederlerse yani bir nevi döviz bürosu gibi hizmet verirlerse anca para girişi olacak seviyeye geleceğiz yakında.

myzrael Moderatör tarafından 05.02.2018 19:31:42 tarihinde düzenlendi.

BURAK Mesajlar : 30 Kullanıcı resmi

05.02.2018 19:50:41 tarihinde yazıldı.

myzrael Moderatör yazmıştı. 05.02.2018 19:27:08

Bukadar olumsuz haber varken, Amerikan Bankaları Çin Bankaları kripto para alabilmek için borsalara fiat para transferini engelliyor. Dahası kredi kartlarıda engelleniyor. Üstüne herkes satıyor. Düzelen iyiye giden birşey yok artık bu durum balinalardan çıktı. Çöküşe girdi market 14bin aşağısında ve yıl sonu 3000$ seviyesinde kapatabilir. Uzun bir buz devri gelmiş olabilir. Para girişi olmadan nasıl yükseleceğini düşünüyorsunuz anlamıyorum. Borsalar kendi ofislerini kurup nakit para yatırımını kabul ederlerse yani bir nevi döviz bürosu gibi hizmet verirlerse anca para girişi olacak seviyeye geleceğiz yakında.

50.000 $ yine iyi bir rakam :) 1 milyon $ olacak diyen var.

" İlk ticari antivürüs yazılımının kurucusu John McAfee, sanal paraların güçlü bir savunucusu olarak biliniyor. Gerek Bitcoin gerekse diğer altkoinlere yüklü yatırım yapan ünlü iş adamı Bitcoin ile ilgili girdiği "Bir Bitcoin 2020 yılının sonlarında 1 milyon dolar olmazsa bir televizyon kanalında kendi cinsel organımı kesip yiyeceğim" iddiası ile tekrar gündemde."

05.02.2018 21:10:23 tarihinde yazıldı.

myzrael Moderatör yazmıştı. 05.02.2018 19:27:08

Biz bunu çok yaşadık. Yenilerin karamsar olması gayet doğal

94% düşüş Haziran-Kasım 2011'de $32 dan $2'a düstü

Sebep: MtGox hacklenmesi ve Piyasanın en büyük borsasındaki tüm aktif BTC'nin çalınması

79% düşüş Nisan 2013'de $266'dan $54'e düştü

Sebep: MTGox ticareti durdurdu.

87% düşüş Kas4m 2013'ten Ocak 2015'e $1166'dan $170'a kadar düşüş

Sebep: MTGox yankilari, yeni paranin ticarete girmeyisi, Medya etkisi, p2p'ye olan güvensizlik.

böyle 10 larca örnek her seferinde öldü bitti artık para girmez gibi şeyler söylendi. Her dönüşü muhteşem oldu enseyi karartmayın. Bitcoin durdurulamaz bir devrimdir

kriptocueray Mesajlar : 134 Kullanıcı resmi

06.02.2018 02:39:59 tarihinde yazıldı.

2018 yılı çok hareketli geçecek 190 milyar dolarla 1.2 trilyon dolar arasında gel gitler olacak enseyi kabartmamak lazım düşüşe geçtiğinde fevri kararlar vermemek gerekli şu an 1 milyon tane doge coin aldım fiyatı gevşemeye devam ederse 10 milyon adet alım yapıp beklemeye geçeceğim Şu ana kadar en güzel kazançlarımı paccoin ve dogecoinden kazandım 

06.02.2018 09:05:54 tarihinde yazıldı.

Devletler para basma güçlerini kaybetme korkusuna kapıldı. O yüzden Bitcoin'i baskılamaya çalışıyorlar. ABD dışında bütün devletler için çok büyük bir özgürlük sağlıyor aslında. Bir süre sonra bu değişime alışacaklardır. Ve muhtemelen sanılanın aksine fırsatı gören ilk ülkelerden biri ABD olacak. Elinizdeki varlıkları paniğe kapılıp satmayın varsa paranız tekrar alın. Bir daha dünya bu fiyatları görmeyecek

Bu başlığa yanıt yazabilmek için lütfen giriş yap veya kayıt ol.

Kriptom Chat