Forumlar/Bitcoin / Fork Hakkında Bilgi

Bitcoin Türkçe Forumları

Gürkan ÖRNEKYeni Kriptom rütbeMesajlar : 1Kullanıcı resmi

Fork Hakkında Bilgi

9.11.2017 11:24:35 tarihinde yazıldı.

Merhaba arkadaşlar, fork ile ilgili bilgiler yazacağım. Şuanda fork iptal edildi ancak henüz tehlike geçmiş değil. Fork zamanı ne yazık ki sadece ertelendi. Fork btc nin sonuna getirebilecek bir muhabbettir arkadaşlar. Bitcoin madencilerinin bir anlamda çatışması denilebilir. Sebebi ise 2 tarafın ne yazık ki 2 zıt coin taraftarı olması. Eğer fork bu ay gerçekleşseydi. Btc2 ve Btc tam anlamıyla bir savaş içine girecek müthiş bir pump ve dump olayları meydana gelebilecekti. Çünkü her iki tarafta kendi coinlerinin daha değerli olmasını istemektedir. Biliyoruz ki btc2 çıktığında doğrudan 0.2 seviyelerine yükseldi. Yani madencilerin müthiş zenginliği kimse olmasa da bu seviyelere çıkarmayı başarmıştı. Fork zamanında bir coin diğer coini yok edebilir. Aynı anda yaşamak zorunda kalabilirdi. Ancak ilki daha muhtemel görülmektedir. Ayrıca fork zamanı btc olarak paranızı bir borsa sitesinde saklamanız durumunda ne yazık ki yasal bir süreç olmadığı için btc ile ilgili tüm haklarınızı kaybetmek ile yüzyüze gelme durumumuz olabilirdi. Ve halen tehlike geçmiş değil unutmayın ... !!! Borsa siteleri bu süreçte tüm sistemi değiştirebilir fiyatlarda inanılmaz oynamalar yapabilir ve tümden zarar gören sadece biz olurduk. Bu yüzden lütfen fork zamanları yaklaştığında çok iyi analizler yapıp çok iyi yatırımlar yapalım veya tümden tl ye geçelim. Bir de btc de kalmak istiyorsak mutlaka ama mutlaka yapabilen arkadaşlar offline bir cüzdana geçmeleri çok iyi olur. Aksi halde ne yazık ki kötü senaryolarla karşı karşıya kalmamız muhtemel. Ayrıca bir konuya daha açıklık getirmek isterim arkadaşlar. Fork gerçekleşmesi durumunda 2 coin taraftarları birbirlerinin sistemine saldırma durumları da olabilir. İşte burada tabiri caizse ayvayı yiyen kesinlikle biz oluruz. Dua edelim bu iş hiçbir zaman olmasın ve madenciler bir birliğe varsın. Görüşmek üzere...

arielbuzzAcemi Kriptom rütbeMesajlar : 69Kullanıcı resmi
RE : Konu Başlığı

9.11.2017 11:49:36 tarihinde yazıldı.

cok bu dediginiz gibi degil aslinda ancak kaotik bir ortam olusacagi kesin(mis) cunku yapilan "erteleme" aciklamasinda bu guncellemenin (segwit2x) elzem oldugu ancak tam konsensusun yani toplulugun gorusunun daha onemli oldugu bu nedenle tabiri caizse guncelleme rafa kalkti. ileride tekrar gundeme gelecektir ancak artik kapali kapilar ardinda belli bir grubun dayatmasi ile degil, ortak bir mutabakatla gerceklesecek. bu da bir bounmeden cok upgrade seklinde olacak. btc icin mutlak zafer ve guven kazanimidir bu gelisme. guzel bir konu olmus buradan tartisma devam ederse faydali olur.

firatimoUzman Kriptom rütbeMesajlar : 366Kullanıcı resmi
RE : Konu Başlığı

9.11.2017 13:40:07 tarihinde yazıldı.

Kesinlikle çok olumlu bir gelişme. Bunu sadece fiyat açısından düşünmemek lazım. Elbet yükselecek fiyat da ama burada önemli olan Bitcoin'in popüleritesine yakışır bir olgunluk seviyesinde yönetilmesi oldu. Alınması gereken bir karardı. Yani Bitcoin'in merkezindeki güçler arasında bu meseleyi bir süre rafa kaldırmak bir konsensusla, fikirbirliğiyle alınmış oldu. Bu da hem yazılımcı ekibin hem de madencilerin sağduyuyla hareket ettiği anlamına geliyor. Bitcoin elbetteki kolay kolay tahtından indirilebilecek bir değer değil fakat yapılan her hata onun tahtını sarsıyor. Bu hareket en azından bu uğrakta bunun yaşanmayacağını müjdeledi. Belki birkaç ay sonra revize edilmiş ve üzerinde uzlaşıya varılmış bir güncelleme yaşayacağız. Kim bilir.

wolfteamUzman Kriptom rütbeMesajlar : 342Kullanıcı resmi
RE : Konu Başlığı

9.11.2017 17:23:49 tarihinde yazıldı.

en önemlisi insanların aklındaki ne olacak kaygısı bitti

serkangungorUzman Kriptom rütbeMesajlar : 451Kullanıcı resmi
RE : Konu Başlığı

20.03.2021 00:23:46 tarihinde yazıldı.

Bol kazançlar herkese

AnonimProfesyonel Kriptom rütbeMesajlar : 681Kullanıcı resmi
RE : Konu Başlığı

23.04.2021 22:31:23 tarihinde yazıldı.

Bilgi için teşekkürler

Bu başlığa yanıt yazabilmek için lütfen giriş yap veya kayıt ol.