Siteye devam et.
Forumlar/Bitcoin / SegWit 2x 1200 Doları Geçti!..

Bitcoin Türkçe Forumları

arielbuzzAcemi Kriptom rütbeMesajlar : 69Kullanıcı resmi
RE : Konu Başlığı

5.11.2017 21:48:58 tarihinde yazıldı.

Şafak Dirik yazmıştı. 4.11.2017 19:10:28

Herşey iyi güzelde, SegWit2X siz tarafındanmı yapılıyor?

Nasıl bukadar emin konuşabiliyorsunuz?

Ben bir açıklama bekliyorum kaynak bekliyorum, bu yazdıklarınızın bir geçerliliği yok.

Eğer olacak olsa, Bitfinex Borsası BT1 ve BT2 diye kendisi coin oluşturup BTC = BT1 ve B2X= BT2 demez.

Buda market cap bölünmesini işaret eder. İnsanları yanlış yönlendirmeyin.

konu hakkinda hicbir bilginiz yok, yazdiklarimin yanlis oldugunu iddia ediyorsunuz. bitfinex borsasi disinda bir yerde bunu gordunuz mu? mesela segwit2x coini arayin bakalim coinmarketcap.com'da. bt2 ile segwit2x coini fiyatlari ayni mi degil mi kontrol edin. hangisi ne biliyor musunuz? bahsettiginiz o "hacmi" hangi fiyata gore belirleyeceksiniz? hacim bolunmesi olarak sandiginiz seyin teknik olarak gerceklesmesinin imkansiz oldugunu bilmeyecek kadar bilgi sahibi degilseniz nasil oluyor da bu kadar eminmis gibi konusabiliyorsunuz? bu yazdiklarim bitcoine giris bilgileridir. once ingilizcenizi gelistirin ondan sonra yabanci kaynaklari takip edin. bu savinizda hala israrci iseniz bolunme sonrasi bu baslik altinda tekrar konusalim. ama bilgi sahibi olmadan fikir uretmeyin.

arielbuzz tarafından 5.11.2017 21:51:24 tarihinde düzenlendi.

Şafak DirikProfesyonel Kriptom rütbeMesajlar : 623Kullanıcı resmi

5.11.2017 22:22:35 tarihinde yazıldı.

arielbuzz yazmıştı. 5.11.2017 21:48:58

konu hakkinda hicbir bilginiz yok, yazdiklarimin yanlis oldugunu iddia ediyorsunuz. bitfinex borsasi disinda bir yerde bunu gordunuz mu? mesela segwit2x coini arayin bakalim coinmarketcap.com'da. bt2 ile segwit2x coini fiyatlari ayni mi degil mi kontrol edin. hangisi ne biliyor musunuz? bahsettiginiz o "hacmi" hangi fiyata gore belirleyeceksiniz? hacim bolunmesi olarak sandiginiz seyin teknik olarak gerceklesmesinin imkansiz oldugunu bilmeyecek kadar bilgi sahibi degilseniz nasil oluyor da bu kadar eminmis gibi konusabiliyorsunuz? bu yazdiklarim bitcoine giris bilgileridir. once ingilizcenizi gelistirin ondan sonra yabanci kaynaklari takip edin. bu savinizda hala israrci iseniz bolunme sonrasi bu baslik altinda tekrar konusalim. ama bilgi sahibi olmadan fikir uretmeyin.

Ne yapacağımı size soracak değilim sizinde birşey bildiğiniz yok olsa zaten düzgün bir açıklama yaparsınız. Dahası zaten kimse ne olacağını bilmiyor benimki sadece bir varsayım kimse ne olacağını bilmediği halde sizin kendinizden bukadar emin konuşmanız bence büyük bir saçmalık. İngilizce seviyem sizi neden bukadar ilgilendirdi? Beni işe falanmı alacaksınız? Geliştirip geliştirmemek beni ilgilendiren bir konu bence sizin bunu eleştirmenizde etik değil. Önerilerinizi sivri bir dille yapmak yerine insanları bilgilendirici yazılar paylaşmanız bence daha önemli, sonuç olarak biz birşey bilmiyoruz ya. Sizin gibi üst düzey bilgili insanlara ihtiyacımız var. Fikir üretmek içinde gerekli bilgiye sahibim merak etmeyin. Hiç olmazsa beynim olmadan fikir üretmiyorum.

Şafak Dirik tarafından 5.11.2017 22:23:49 tarihinde düzenlendi.

5.11.2017 22:32:25 tarihinde yazıldı.

Şafak Dirik yazmıştı. 5.11.2017 22:22:35

Ne yapacağımı size soracak değilim sizinde birşey bildiğiniz yok olsa zaten düzgün bir açıklama yaparsınız. Dahası zaten kimse ne olacağını bilmiyor benimki sadece bir varsayım kimse ne olacağını bilmediği halde sizin kendinizden bukadar emin konuşmanız bence büyük bir saçmalık. İngilizce seviyem sizi neden bukadar ilgilendirdi? Beni işe falanmı alacaksınız? Geliştirip geliştirmemek beni ilgilendiren bir konu bence sizin bunu eleştirmenizde etik değil. Önerilerinizi sivri bir dille yapmak yerine insanları bilgilendirici yazılar paylaşmanız bence daha önemli, sonuç olarak biz birşey bilmiyoruz ya. Sizin gibi üst düzey bilgili insanlara ihtiyacımız var. Fikir üretmek içinde gerekli bilgiye sahibim merak etmeyin. Hiç olmazsa beynim olmadan fikir üretmiyorum.

size temel bilgileri aktardim "nerden biliyorsunuz kaynak gosterin" dediniz. catallanma nedir acikladim, "siz mi yapiyorsunuz" dediniz. hacim ve fiyatlama konusundaki bu temek bilgiden bihabersinizz, yine de "sen nerden biliyorsun ki?" demeye getiriyorsunuz. blokzinci ve uzerinde calisan kripto para nedir bu konuda bilgi sahibi degilsiniz henuz, sonra da hacimden, bolunmeden bahsediyorsunuz. bir coinin teknik spesifikasyonu onceden bellidir. yolun ortasinda herhangi bir sebepten dolayi bu degistirilemez. ornegin btc, 2148 yilinda toplam 21 milyon adet uretimi tamamlanmis olacak. bu atmasyon bilgi degildir. temeldir, acip bakin. herhangi bir catallanma bu miktari degistirmez. bolunme olarak adlandirdiginiz sey sonunda bu miktardan yeni bir coin turetilmeyecek dolayisiyla btc toplam arzi yine 21 milyon olarak kalacak. dolaysiyla hacim de degismeyecek. yani hacim bolunmesi gibi birsey yok. buna itiraz edemezsiniz. dunya yuvarlaksa artik bu cagda ispatini isteyemezsiniz. cok temel bilgi eksigi ile bir fikir paylasmissiniz, ben de bunun neden yanlis oldugunu aktardim. ustune "nerden biliyosun ki?" gibi bir soylemle ciktiniz. sonra bana sivri dilden bahsediyorsunuz. temel bilgi eksiginiz var. 

Şafak DirikProfesyonel Kriptom rütbeMesajlar : 623Kullanıcı resmi

5.11.2017 22:50:28 tarihinde yazıldı.

arielbuzz yazmıştı. 5.11.2017 22:32:25

size temel bilgileri aktardim "nerden biliyorsunuz kaynak gosterin" dediniz. catallanma nedir acikladim, "siz mi yapiyorsunuz" dediniz. hacim ve fiyatlama konusundaki bu temek bilgiden bihabersinizz, yine de "sen nerden biliyorsun ki?" demeye getiriyorsunuz. blokzinci ve uzerinde calisan kripto para nedir bu konuda bilgi sahibi degilsiniz henuz, sonra da hacimden, bolunmeden bahsediyorsunuz. bir coinin teknik spesifikasyonu onceden bellidir. yolun ortasinda herhangi bir sebepten dolayi bu degistirilemez. ornegin btc, 2148 yilinda toplam 21 milyon adet uretimi tamamlanmis olacak. bu atmasyon bilgi degildir. temeldir, acip bakin. herhangi bir catallanma bu miktari degistirmez. bolunme olarak adlandirdiginiz sey sonunda bu miktardan yeni bir coin turetilmeyecek dolayisiyla btc toplam arzi yine 21 milyon olarak kalacak. dolaysiyla hacim de degismeyecek. yani hacim bolunmesi gibi birsey yok. buna itiraz edemezsiniz. dunya yuvarlaksa artik bu cagda ispatini isteyemezsiniz. cok temel bilgi eksigi ile bir fikir paylasmissiniz, ben de bunun neden yanlis oldugunu aktardim. ustune "nerden biliyosun ki?" gibi bir soylemle ciktiniz. sonra bana sivri dilden bahsediyorsunuz. temel bilgi eksiginiz var. 

Yazdığım yazıların hiçbirinde 21.000.000 adetlik hacim bölünecek demedim? Dediysemde lütfen ekran görüntüsü alıp gösterin. Benim bahsettiğim hacim bölünmesi BTC bazında değil BTC/USD bazında.

BTC/USD = b1x/usd+b2x/usd şeklinde. BCH de oldugu gibi 16.650.000 den devam edecektir diğer b2x coinide BTC de kaldıgı yerden. diğer yazdıklarınıza cevap verme gereği gerçekten duymuyorum çünkü komikler. 

norsvastAcemi Kriptom rütbeMesajlar : 85Kullanıcı resmi

5.11.2017 23:08:36 tarihinde yazıldı.

yüksek miktarda bitcoini olanların böyle bir düşüşe kendilerini psikolojik olarak hazırlamaları gerekir, tabii panik yapmamakta fayda var, düşüş olsa da tekrar toparlanır büyük ihtimalle.

kriptomanAcemi Kriptom rütbeMesajlar : 91Kullanıcı resmi

5.11.2017 23:28:33 tarihinde yazıldı.

Ben teknik konulara hakim olmadığımı en baştan belirtmiştim zaten ama burada bahsettiğimiz şey coin miktarının ikiye bölünmesi değildi. 

Hacim bölünmesi olmak zorunda. Çünkü ortada bitcoinin bir hacmi var. Bu hacimi coin miktarına böldüğümüz zaman fiyatı ortaya çıkıyor. Fakat bölünmede zincir iki kola ayrılacak. Yatırımcılar hangi kolu daha güçlü görürse yatırımlarını oraya kaydıracaklar. Böylelikle diğer kolun dolar olarak hacmi azalacak ve bu durumda ister istemez hacim bölünmesi yaşanmış olacak. %100 olarak herkes aynı kolu destekler ve yatırım yaparsa hacim bölünmesi gibi bir şey yaşanmaz ve bu durumda diğer zincirde ki coin ölür. Fakat görünen o ki her iki kol da %100 destek alamıyor. Hacim bölünmesi olmayacak demek bitcoinin dolar olarak market hacminin ve fiyatının bölündükten sonra da aynı miktarda kalacağını iddaa etmektir ki, okuduğum makale ve haberler aksinin olacağını düşündürüyor. Kim ne derse desin, ben yine bölünmeden önce paramı dolara çevirip gelişmeleri izleyeceğim.

6.11.2017 02:10:03 tarihinde yazıldı.

neyse ben buraya btc'nin bolunmeden sonra fiyatinin bolunen coin fiyati kadar dusmeyecegini soyleyeyim de (yani daha onceki mesajlarinizda iddia edilen seyin dogru olmadigini soyleyeyim), herkes kendi kararini kendisi versin. hacim bolunmesi diye bir sey de yoktur onu da belirteyim. fork sonrasi elbette fiyatta cekilme olacaktir nakte ve altcoinlere dogru bir hareket yasanacagindan. ama bolunme sonrasi bolunen kadar hacim btc'den dusecek gibi bir durum yok. ya iki coin olusacak, btc fiyati arz/talep dengesine gore belirlenecek, b2x de 1:1 oraninda her btc sahibine verilecek, b2x fiyati da piyasadaki arz/talep dengesine gore belirlenecek (su an bazi borsalarda gorulen b2x ya da bt2 ya da segwit2x adli coinler iou (I owe you) ya da future islem coinleridir). ya da su anki belirsizlik devam edecek ve hangi zincirin devam edip hangisinin olecegine network destegi karar verecek. burada replay protection denilen bir guvence vardir ilgili arkadaslar bu konuyu da arastirsinlar.

arielbuzz tarafından 6.11.2017 02:11:34 tarihinde düzenlendi.

serkangungorUzman Kriptom rütbeMesajlar : 451Kullanıcı resmi

20.03.2021 00:28:48 tarihinde yazıldı.

Bol kazançlar herkese

AnonimProfesyonel Kriptom rütbeMesajlar : 681Kullanıcı resmi

23.04.2021 14:26:24 tarihinde yazıldı.

Teşekkürler bol şanlar herkese

Bu başlığa yanıt yazabilmek için lütfen giriş yap veya kayıt ol.