Forumlar/Bitcoin / Silk&cashmere bitcoinle alışverişi araştırıyor.

Bitcoin Türkçe Forumları

demirUzman Kriptom rütbeMesajlar : 304Kullanıcı resmi

Silk&cashmere bitcoinle alışverişi araştırıyor.

15.11.2017 21:41:52 tarihinde yazıldı.


İpek ve kaşmir tekstilinin Türkiye'deki öncüsü Silk & Cashmere, üç yılda yüzde binin üzerinde değerlenen Bitcoin ile alışveriş için araştırmalara başladı.

Üç yılda yüzde binin üzerinde değerlenmesinin ardından ülkelerin karşılığında vatandaşlık verdiği, insanların gayrimenkul satın aldığı Bitcoin, Türkiye'deki endüstrilerin de yakın markajında. İpek ve kaşmir tekstilinin öncü isimlerinden Silk & Cashmere, değeri 7 bin dolara dayanan Bitcoin'le satış yapmak üzere çalışmalara başladı.


TAKİPÇİLERİNE DANIŞTI

Şirketin CEO'su Ayşen Zamanpur, sosyal medyada yaptığı paylaşımlarında Silk & Cashmere'in websitesi ve mağazalarında Bitcoin'in geçerli olması durumunda, bu kararın nasıl karşılanacağı ve riskin ne seviyede olacağı konularında takipçlerine danışarak fikir alışverişinde bulundu.
Açıklamada bulunan Zamanpur, şirketinin yenilikleri sevdiğini, kendisinin de dijital para 100 dolar seviyesinde olduğu günlerden bu zamana kadar Bitcoin'i takip ettiğini söyleyerek bu teknolojik alışveriş yöntemi için henüz ön araştırma yaptıklarını ifade etti.
Zamanpur, Türkiye'de online alışveriş sistemini ilk kullanan şirketlerden biri olarak amaçlarının, yakın gelecekte başlaması beklenen dijital parayla ödeme dönemine tamamen hazır girmek olduğunu aktardı.


"YURT İÇİ VE YURT DIŞINDAN DAVETLER ALDIK"

Riskleri de araştırdıklarını söyleyen Silk & Cashmere CEO'su, Bitcoin'e geçmeleri durumunda dijital parayla alışverişe bir sınır koyabileceklerini belirterek, "Bitcoin temkinli bir konu. Yasal olarak da araştırmalarımız sürüyor. Hesaplanabilir ise risk alan biriyim. Bu nedenle örneğin, 'Ayda en fazla 10 Bitcoinlik alışveriş' gibi sınırlamalarımız olabilir. Bu da zaten 60 bin doların üzerinde, azımsanmayacak bir meblağ" diye konuştu.
Sosyal medyadaki paylaşımlarından sonra yurt içi ve yurt dışından davetler aldığını söyleyen Zamanpur, "Kendi içimizde belli seviyeye geldikten sonra, bu işin uzmanlarıyla bir araya gelip, düzenlediğimiz workshoplarda bir beyin fırtınası yapabiliriz" ifadelerini kullandı.


MOĞOLİSTAN'DA ATILAN TEMEL

Hikâyesi, 1992'de Capra Hircus adında dünyanın en kaliteli kaşmirini üreten keçi ve ipek kozalarının anavatanı Moğolistan'a yapılan bir seyahatle başlayan Silk & Cashmere, bugün 26 ülkede 200 noktada satış yapıyor.
Çin, Moğolistan ve Hindistan'dan 60'a yakın fabrikadan ürün tedarik eden şirket, yıllık 150 bin adete yakın ipek, 150 bin adete yakın da kaşmir ürettiriyor. Üç yıl içerisinde ise yurt içi ve yurt dışında yaklaşık 20 bayilik verilmesi hedefleniyor.

(BUSİNESSHT)

Kaynak: https://www.haberler.com/silk-cashmere-bitcoin-ile-alisverisi-10244149-haberi/

serkangungorUzman Kriptom rütbeMesajlar : 451Kullanıcı resmi
RE : Konu Başlığı

20.03.2021 23:53:51 tarihinde yazıldı.

Herkese bol kazançlar...

AnonimProfesyonel Kriptom rütbeMesajlar : 681Kullanıcı resmi
RE : Konu Başlığı

23.04.2021 13:21:29 tarihinde yazıldı.

Bilgi için Teşekkürler,

Bu başlığa yanıt yazabilmek için lütfen giriş yap veya kayıt ol.