Siteye devam et.
Forumlar/Ethereum Classic / Ethereum Classic Kazmak Mantıklı mı?

Ethereum Classic Türkçe Forumları

Onur Cem DemirYeni Kriptom rütbeMesajlar : 1Kullanıcı resmi

Ethereum Classic Kazmak Mantıklı mı?

18.09.2020 23:38:33 tarihinde yazıldı.

Merhaba herkese etherum classic mining yapmak istiyorum elimde 20 bin tl bütçe var.Ve bütçem ile 2 tane RTX 3080 almayı düşünüyordum hashrateleri 90 2 tane olunca 180 oluyor ve (w)voltu 280 *2 560 ediyor

https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/etc?HashingPower=180&HashingUnit=MH%2Fs&PowerConsumption=560&CostPerkWh=0.12&MiningPoolFee=1

Bu siteden baktığıda yıllık 32 bin tl gibi birşey gösteriyor(elektrik dahil) fakat kriptomun kendi araçları ile baktığımda 400 tl gösteriyor arada manyak bir fark var.Bu neyden dolayı kaynaklanıyor hangi site doğru acaba yardımcı olabilir misiniz?

Veya etc'ye yatırmak yerine neye yatırmalıyım hangi coin daha karlı olur.

Onur Cem Demir tarafından 18.09.2020 23:39:29 tarihinde düzenlendi. [Yanlış Yazım]

Gökhan fidanYeni Kriptom rütbeMesajlar : 1Kullanıcı resmi
RE : Konu Başlığı

19.09.2020 01:39:41 tarihinde yazıldı.

Çok mantikli

sdtkclAcemi Kriptom rütbeMesajlar : 55Kullanıcı resmi

22.09.2020 08:51:01 tarihinde yazıldı.

Şu anda hiçbir sayfada doğru hesaplama yapılamaz. Çünkü günlük kazım miktarı çok değişken. Bugün 0,1 kazarken 2 gün sonra 0,2 kazım yapabiliyorsunuz. Bu birazda işlem ücretleriyle alakalı. Madenciliğin temelinde yapılan transfer işlemlerinin onaylanması vardır ve bu onay işleminin ne belli bir karşılığı vardır.. Onay işlemlerinin maliyeti ne kadar yükselirse madenciliğin getirisi o kadar artar. mesela Ben ETh kazıyorum. 278MH kazım gücüm var ve hesaplama araçlarına göre günlük 0,015ETh civarında gelirim var. Ama son 35/40 günlük süreçte bu rakam hiç 0,02 nin altına düşmedi. Bazı günler 0,05ETH leri gördüm. Bunun yerine hesaplama araçlarında kazım gücünüzü yazarken günlük getirinizi baz almanızı tavsiye ederim. Bu sitedeki hesaplama araçlarına göre yazacak olursam; Ben mesela 278MH kazım gücümle hesaplama yapmıyorum. Günlük şu anda 0,026ETH civarı kazıyor sistemim. Karşılığıda ortalama 480MH civarında. Yani hesaplamamı 480MH olarak hesaplıyorum. Sonuçta da ortalama kazancımı görüyorum.

Rafet KAYAYeni Kriptom rütbeMesajlar : 1Kullanıcı resmi

23.09.2020 11:18:29 tarihinde yazıldı.

kardeşim fee ücretlerinide say ethereum da fee ücretleri oldukça fazla birçok borsaya aktarmak istiyorsan hele ciddi kayıplar yaşarsın

24.09.2020 08:43:53 tarihinde yazıldı.

Rafet KAYA yazmıştı. 23.09.2020 11:18:29

kardeşim fee ücretlerinide say ethereum da fee ücretleri oldukça fazla birçok borsaya aktarmak istiyorsan hele ciddi kayıplar yaşarsın

Benimde bahsettiğim bu aslında. FE:işlem ücreti... BU olayı  madenciliğin temellerinden birisi diyebiliriz en basit şekilde yazmak gerekirse. Her madenci (ASIC yada rig farketmez. cihazın gücü önemlidir) gücü oranında işlem onayı verir. Bu onay karşılığında da bir kazancı olur. 

herominersYeni Kriptom rütbeMesajlar : 3Kullanıcı resmi

16.10.2020 07:37:29 tarihinde yazıldı.

Arkadaşlar Ethereum Classic (ETC) madenciliği için benim havuzumu deneyebilirsiniz. https://etc.herominers.com

Ziya çakmakYeni Kriptom rütbeMesajlar : 1Kullanıcı resmi

17.10.2020 12:55:06 tarihinde yazıldı.

Ethereum Varken gerek yok

mutlu tekinYeni Kriptom rütbeMesajlar : 1Kullanıcı resmi

19.10.2020 22:21:34 tarihinde yazıldı.

Kendi şartlarına göre hesaplama yapmalısın

erdem kartalYeni Kriptom rütbeMesajlar : 1Kullanıcı resmi

4.11.2020 22:50:28 tarihinde yazıldı.

Bence direk ethereum kazmak daha mantıklı.

kriptom AdminMesajlar : 78Kullanıcı resmi

8.11.2020 23:52:16 tarihinde yazıldı.

Ekran kartlarını madencilik yaparken, stok ayarlarda kullanmak çok makul olmaz. Mümkünse stabil bir voltaj ayarı yapılması gerekir. Ayrıca tahmini olarak gösterilen ödüller, günlük olarak değişkenlik gösterir. Bugün kazandığınızı, yarın kazanamayabilirsiniz. 

3080 kartı için, 200-210W gibi ortalama tüketim yakalamak mümkün olabilir. Her hesaplama aracı, farklı sonuçlar gösterir. En yakın sonuçları görebilmek için aşağıdaki web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ethereum veya Ethereum Classic mi sorusuna gelecek olursak; hangisi daha kârlı ise onun üzerinden yürümelisiniz. Şu sıralar ETC'nin kâr oranı daha yüksek. Arada bir ETH ile yer değiştirse de, genel olarak ETC kazmak daha mantıklı olabilmekte.

https://whattomine.com/gpus?sort=profit

9.11.2020 00:15:09 tarihinde yazıldı.

kriptom Admin yazmıştı. 8.11.2020 23:52:16

Ekran kartlarını madencilik yaparken, stok ayarlarda kullanmak çok makul olmaz. Mümkünse stabil bir voltaj ayarı yapılması gerekir. Ayrıca tahmini olarak gösterilen ödüller, günlük olarak değişkenlik gösterir. Bugün kazandığınızı, yarın kazanamayabilirsiniz. 

3080 kartı için, 200-210W gibi ortalama tüketim yakalamak mümkün olabilir. Her hesaplama aracı, farklı sonuçlar gösterir. En yakın sonuçları görebilmek için aşağıdaki web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ethereum veya Ethereum Classic mi sorusuna gelecek olursak; hangisi daha kârlı ise onun üzerinden yürümelisiniz. Şu sıralar ETC'nin kâr oranı daha yüksek. Arada bir ETH ile yer değiştirse de, genel olarak ETC kazmak daha mantıklı olabilmekte.

https://whattomine.com/gpus?sort=profit

Bu birazda kazım yaptığınız madeni ne zaman bozdurup TL/USD ye çevireceğinizle alakalı aslında. kazım güçleri geçtiğimiz iki üç ayda çok değişkenlikler gösterdi ama son günlerde oturdu gibi. Tabi küçük dalgalanmalar devam ediyor ama çok büyük farklar oluşmuyor. Ama kazım yaptığınız madeni elinizde tutup ilerleyen zamanda TL ye dönmeyi düşünürseniz o anki duruma göre büyük kazançlarda elde edebilirsiniz yada zararda edebilirsiniz. Bu tamamen o anki kazdığınız madenin alım satım fiyatına göre değişir. 

Bir ay boyunca sistemi çalıştırırsınız ve atıyorum; 0.5ETH kazarsınız. O esnadaki kurda bunun karşılığı kabaca (Şu anda ETH 3800/3900 aralığında) 1900 lira olacaktır. Ama beklersiniz ve mesela ETH 5000 TL yi görür ve bir aylık kazımdan alacağınız miktar bu sefer 2500 lira olur. Yada tam tersi durumda olabilir. Kazım yaptığınız ETH bir anda düşer ve aylık kazancınız 1900 lira değil 1200 liraya düşer. Belirsiz bir ortamda belirsiz bir işlem yani madencilik. Tamamen beklentilere ve şansa göre yapılan bir iş.

sdtkcl tarafından 9.11.2020 00:17:50 tarihinde düzenlendi. [Yazım hatası]

aytac16Yeni Kriptom rütbeMesajlar : 2Kullanıcı resmi

14.11.2020 00:41:43 tarihinde yazıldı.

Linki bırakıyorum....

https://youtu.be/nDftlVIHG7w

fgen12Yeni Kriptom rütbeMesajlar : 3Kullanıcı resmi

3.12.2020 20:49:27 tarihinde yazıldı.

MAntıklı bu kazım işlerini hangi siteden yapıyoruz burada varmı

snr1991Yeni Kriptom rütbeMesajlar : 1Kullanıcı resmi

10.12.2020 09:47:11 tarihinde yazıldı.

sdtkcl yazmıştı. 22.09.2020 08:51:01

Şu anda hiçbir sayfada doğru hesaplama yapılamaz. Çünkü günlük kazım miktarı çok değişken. Bugün 0,1 kazarken 2 gün sonra 0,2 kazım yapabiliyorsunuz. Bu birazda işlem ücretleriyle alakalı. Madenciliğin temelinde yapılan transfer işlemlerinin onaylanması vardır ve bu onay işleminin ne belli bir karşılığı vardır.. Onay işlemlerinin maliyeti ne kadar yükselirse madenciliğin getirisi o kadar artar. mesela Ben ETh kazıyorum. 278MH kazım gücüm var ve hesaplama araçlarına göre günlük 0,015ETh civarında gelirim var. Ama son 35/40 günlük süreçte bu rakam hiç 0,02 nin altına düşmedi. Bazı günler 0,05ETH leri gördüm. Bunun yerine hesaplama araçlarında kazım gücünüzü yazarken günlük getirinizi baz almanızı tavsiye ederim. Bu sitedeki hesaplama araçlarına göre yazacak olursam; Ben mesela 278MH kazım gücümle hesaplama yapmıyorum. Günlük şu anda 0,026ETH civarı kazıyor sistemim. Karşılığıda ortalama 480MH civarında. Yani hesaplamamı 480MH olarak hesaplıyorum. Sonuçta da ortalama kazancımı görüyorum.

ne zamandır bu kazım işlemini yapıyorsun getirin ne oldu uzun vadede ?

arda tanrıkuluYeni Kriptom rütbeMesajlar : 2Kullanıcı resmi

12.12.2020 14:47:05 tarihinde yazıldı.

senle  irtibata nasıl geçebilirim instan var mı  bunu görürsen instam;arda.tanr1kulu bana lütfen ulaş

15.12.2020 09:23:26 tarihinde yazıldı.

snr1991 yazmıştı. 10.12.2020 09:47:11

ne zamandır bu kazım işlemini yapıyorsun getirin ne oldu uzun vadede ?

Uzun süredir mining yapmaktayım. Şu andaki tecrübelerim olsaydı mining işine girmez; alım/satım işleriyle uğraşırdım. miningde kar edemezsiniz demiyorum ama uğraşısı ve riskleri çok. Yapacağınız yatırımın çöp olması ihtimali var. Alınan riske değermi bilemiyorum. mining işine harcadığım parayı uzun vadeli olarak alım satıma yatırsaydım miningten kazandığım paranın daha fazlasını kazanabilirdim muhtemelen. 

neclaYeni Kriptom rütbeMesajlar : 1Kullanıcı resmi

17.12.2020 00:45:46 tarihinde yazıldı.

eterıum elecek vadeden bir yatırım aracı 

Yasin aybakYeni Kriptom rütbeMesajlar : 6Kullanıcı resmi

20.12.2020 10:50:27 tarihinde yazıldı.

Bee network diye yeni bi madencilik çıktı 5 aralıkta başladı indirmek isterseniz app store ve google play da var erken gelen yol alır kazım hızı yüksek şuan referans olmadan kayıt olmuyor ücretsiz bedava kazım yapılıyor. REF: yanardaa

Ömer AlkanYeni Kriptom rütbeMesajlar : 1Kullanıcı resmi

10.01.2021 00:11:58 tarihinde yazıldı.

Bence kazım işlemleri mantıksız

seçkinAcemi Kriptom rütbeMesajlar : 60Kullanıcı resmi

10.01.2021 00:41:11 tarihinde yazıldı.

sdtkcl yazmıştı. 9.11.2020 00:15:09

Bu birazda kazım yaptığınız madeni ne zaman bozdurup TL/USD ye çevireceğinizle alakalı aslında. kazım güçleri geçtiğimiz iki üç ayda çok değişkenlikler gösterdi ama son günlerde oturdu gibi. Tabi küçük dalgalanmalar devam ediyor ama çok büyük farklar oluşmuyor. Ama kazım yaptığınız madeni elinizde tutup ilerleyen zamanda TL ye dönmeyi düşünürseniz o anki duruma göre büyük kazançlarda elde edebilirsiniz yada zararda edebilirsiniz. Bu tamamen o anki kazdığınız madenin alım satım fiyatına göre değişir. 

Bir ay boyunca sistemi çalıştırırsınız ve atıyorum; 0.5ETH kazarsınız. O esnadaki kurda bunun karşılığı kabaca (Şu anda ETH 3800/3900 aralığında) 1900 lira olacaktır. Ama beklersiniz ve mesela ETH 5000 TL yi görür ve bir aylık kazımdan alacağınız miktar bu sefer 2500 lira olur. Yada tam tersi durumda olabilir. Kazım yaptığınız ETH bir anda düşer ve aylık kazancınız 1900 lira değil 1200 liraya düşer. Belirsiz bir ortamda belirsiz bir işlem yani madencilik. Tamamen beklentilere ve şansa göre yapılan bir iş.

Eth gözde olan coin kazmakda mantıklı olacak ama beni aşıyor o konular 

Şükrü ErbilYeni Kriptom rütbeMesajlar : 1Kullanıcı resmi

13.01.2021 22:55:37 tarihinde yazıldı.

Etheryum nasıl kazı yapılıyor 

Bu başlığa yanıt yazabilmek için lütfen giriş yap veya kayıt ol.