Forumlar/Komodo / Komodo Coin Nedir

Komodo Türkçe Forumları

altcoinYeni Kriptom rütbeMesajlar : 1Kullanıcı resmi

Komodo Coin Nedir

22.04.2018 22:25:32 tarihinde yazıldı.

Komodo Coin Nedir?

Son zamanlarda kripto paraların popülerliğinin iyice artış göstermesi nedeniyle bir çok yatırımcının ilgisi bu tarafa çekilmiştir. Fakat, bu sektöre ilk kez giriş yapan yatırımcılar, alternatif altcoinler arasından tercihlerini yapmaktadırlar. Komodo coin,  bu tercih edilen coinler arasında yer almaktadır. Komodo coin Zcash’ten fork edilmiştir. Kısacası klonlanmıştır diyebiliriz. Komodo coin, kripto para  piyasasında izinin sürülmemesini isteyen kullanıcılar için tasarlanmış olan bir platformdur. KomodoNew  ismi verilen protokolü sayesinde güvenliği ve anonim kalmayı  sağlamaktadır. Bu coin ile işlemler  hiç bir şekilde takip edilememektedir.

Komodo Coin Özellikleri Ve Önemli Yönleri Nelerdir?

Oldukça stabil bir yapıya sahip olan Komodo coin, ani yükselmeleri sağlam  yapmakta ve düşüşleri ise hızlıca yapmamaktadır. Diğer altcoinlerin piyasadan oldukça fazla etki görmesine rağöen komodo coin bu etkiden pek zarar görmemiştir. Teknik özellikler açısından KMD oldukça güçlü bir yapıya sahiptir. Komodo coinin  olumsuz özelliklerinden birisi ise  token fiyatıdır. Enflasyon oranı % 1,5 iken, Bitcoinin enflasyon oranı da % 4’dür. Bu durumda coinin ideal bir yatırım amacı olduğunu göstermekte.  Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve benzeri bir çok  kripto paralara göre  küçük yatırımcılara hitap eden bir coindir.

Diğer coinlere göre bir farklı özelliği ise madencilik yapan yatırımcılara, her bir Komodo bloğu için 3 coin  ödül vermesidir. Her yıl çıkması planlanan coin miktarı yaklaşık olarak 1,57 milyondur.  Buda madencilik yapmayı düşünen kullanıcılar için oldukça iyi bir durumdur.



Kaynak : https://www.altcoinci.net/altcoin/komodo-coin-nedir-ozellikleri-nelerdir/

Bu başlığa yanıt yazabilmek için lütfen giriş yap veya kayıt ol.