Forumlar/Kriptom / BitCherry, bankacılık için daha güvenli bir hizmet sağlamayı hedefliyor

Kriptom Türkçe Forumları

mertcUzman Kriptom rütbeMesajlar : 143Kullanıcı resmi

BitCherry, bankacılık için daha güvenli bir hizmet sağlamayı hedefliyor

23.02.2021 21:26:13 tarihinde yazıldı.

Blockchain, mevcut bankacılık ortamını nasıl değiştirebilir?

Bankalar genellikle finansal sistemi dahili defterleri aracılığıyla yönetip koordine ederek küresel ekonomi içinde aracı olarak hareket ederler. Bu defterler halkın incelemesi için müsait olmadığından, bankalara ve çoğu zaman eski altyapılarına güven duymaya zorlar.

Blockchain teknolojisi, yalnızca dünya para piyasasını değil, aynı zamanda bu aracıları ortadan kaldırarak ve onları herkesin erişmesi kolay, güvensiz, sınırsız ve şeffaf bir sistemle değiştirerek bir bütün olarak bankacılık endüstrisini bozma potansiyeline sahiptir.

Blockchain, daha hızlı ve daha ucuz işlemleri kolaylaştırmaya, sermayeye erişimi artırmaya, daha yüksek veri güvenliği oluşturmaya, akıllı sözleşmeler yoluyla güvensiz anlaşmaları uygulamaya, uyumluluğu daha sorunsuz hale getirmeye ve daha fazlasına yardımcı olabilir.

Ek olarak, blok zincirinin yenilikçi doğası sayesinde, yeni mevcut finansal yapı taşlarının birbirleriyle etkileşime girme yolları potansiyel olarak tamamen yeni finansal hizmet türlerine yol açabilir.

Blok zincirinin bankacılık ve finans için temel faydaları nelerdir?


Güvenlik, Şeffaflık, Güven, Programlanabilirlik, Gizlilik, Performans

Akıllı sözleşmelerle daha güvenli anlaşmalar

Sözleşmeler, anlaşmalara girdiklerinde insanları ve işletmeleri korumak için vardır, ancak bu korumanın yüksek bir bedeli vardır. Sözleşmelerin karmaşık yapısı nedeniyle, bir sözleşme oluşturma süreci hukuk uzmanlarından çok sayıda manuel çalışma gerektirir.

Akıllı sözleşmeler, blok zincirinde çalışan kurcalamaya dayanıklı, belirleyici kod aracılığıyla sözleşmelerin otomasyonunu sağlar. Para güvenli bir şekilde emanette kalabilir ve yalnızca sözleşmenin belirli koşulları yerine getirildiğinde serbest bırakılır.

Akıllı sözleşmeler, bir anlaşmaya varmak için gereken güven unsurunu önemli ölçüde azaltır, finansal anlaşmaların risklerini ve mahkemeye çıkma olasılıklarını en aza indirir.

P2Plus ağ protokollerinden BitCherry, geleneksel bankacılık işletmesi için nasıl daha güvenli bir hizmet sağlanacağını anlatıyor

P2Plus Ağ Protokolü Güvenliği

Geleneksel P2P ağ protokolünden farklı olarak, ağ iletiminin gizliliğini sağlamak ve ağ geçidi düğümlerinin kötülük yapmasını önlemek için P2Plus ağ protokolü, noktadan noktaya şifreleme uygular. Basitçe söylemek gerekirse, Bitcoin ve Ethereum, ağ aktarım işlemi sırasında düz metin olarak iletilir ve içinden geçen diğer ağ düğümleri ayrıştırılabilir. İletim içeriğinin tahrif edilmemesini sağlamak için dijital imza teknolojisi kullanılsa da, gizlilik ve gizlilik korumasını sağlamaz. P2Plus ağ protokolü, noktadan noktaya özel anahtar şifreleme teknolojisi kullanır. İletim içeriği şifrelenir ve yalnızca alıcı düğüm şifresini çözebilir, böylece iletim içeriğinin ve düğüm gizliliğinin gizliliği sağlanır. Açık-özel anahtar mekanizması yalnızca iletişim sürecini şifrelemek için değil, aynı zamanda imzalar aracılığıyla erişime izin vermek için de kullanılabilir. OpenSSN tarafından benimsenen SSL sertifika sistemi ve hesap / parola yönteminin aksine P2Plus, 8 bitlik sanal IP adreslerinin ağda okunmasına / yazılmasına izin verir ve sahte IP adresi saldırılarını önlemek için bunları sanal IP adresinin açık anahtar imzasıyla tanımlar.

Altta yatan bağlantı katmanı ve IP katmanı, üst TCP uygulama katmanına göre şeffaf olduğundan, çok sayıda geleneksel uygulama katmanı hizmeti sorunsuz bir şekilde P2Plus ağına taşınabilir, böylece otomatik olarak merkezi olmayan, noktadan noktaya şifrelenmiş posta, sohbet, WEB uygulanır. hizmet. Noktadan noktaya şifreli iletişim ve imza yetkilendirme mekanizması sayesinde P2Plus protokolü, DNS ve DDOS saldırılarını da önleyebilir.

mertc tarafından 23.02.2021 21:28:18 tarihinde düzenlendi. [edit]

AnonimProfesyonel Kriptom rütbeMesajlar : 681Kullanıcı resmi
RE : Konu Başlığı

21.04.2021 15:16:47 tarihinde yazıldı.

teşekkürler

yfdalEfsane Kriptom rütbeMesajlar : 2154Kullanıcı resmi
RE : Konu Başlığı

22.07.2021 03:02:59 tarihinde yazıldı.

Hayırlısı

Yaren TereciEfsane Kriptom rütbeMesajlar : 1641Kullanıcı resmi
RE : Konu Başlığı

25.07.2021 01:39:07 tarihinde yazıldı.

Bence yerli ve güzel bir musluk sitesi. İnşallah, verimlidir.

yfdalEfsane Kriptom rütbeMesajlar : 2154Kullanıcı resmi
RE : Konu Başlığı

25.07.2021 01:59:14 tarihinde yazıldı.

Cidden birisi Cevap verebilir mii?

Yaren TereciEfsane Kriptom rütbeMesajlar : 1641Kullanıcı resmi
RE : Konu Başlığı

25.07.2021 02:04:32 tarihinde yazıldı.

Yönetime nereden ulaşırım?

Bu başlığa yanıt yazabilmek için lütfen giriş yap veya kayıt ol.