Forumlar/Kriptom / CERTİK (CTK)

Kriptom Türkçe Forumları

refikAcemi Kriptom rütbeMesajlar : 21Kullanıcı resmi

CERTİK (CTK)

1.06.2021 00:53:01 tarihinde yazıldı.
CertiK Güvenlik Liderlik Tablosu @certikorg @ CoinMarketCap ile entegre denetim firması olmaktan heyecan duyuyoruz ! 🎉 Bizimle yatırımlarınız güvende ve güvenilir kriptolarda

✔ @BinanceChain @BinanceChain şirketine Güvenlik şirketi @ peckshield ve @ certikorg da # BSC projesi için her türlü güvenlik danışmanlığı hizmeti sağlamaktan gurur duyuyoruz. CERTİK güvenlik sertifikası kripto yatırımcıları için de büyük güvenlik ve güvenilirliktir. CertiK Güvenlik Liderlik Tablosu @certikorg 📢Güvenlik bilgilerini doğrudan dünyanın bir numaralı kripto ve # blok zinciri metrik sitesine getirmek için @ CoinMarketCap ile güçlerimizi birleştiriyoruz . Artık # CertiK güvenlik denetimine doğrudan favori projelerinizin # CoinMarketCap sayfasından erişebileceksiniz .💥 🎯

refik tarafından 1.06.2021 01:02:01 tarihinde düzenlendi. [EKLEME]

refikAcemi Kriptom rütbeMesajlar : 21Kullanıcı resmi
RE : Konu Başlığı

1.06.2021 20:17:13 tarihinde yazıldı.

CertiK Akıllı sözleşmeler ve blok zinciri denetimi için dünyanın en gelişmiş resmi doğrulama teknolojisi

Blockchain Güvenlik Firması CertiK,  Akıllı Sözleşme Zincirlerini Test Ediyor

Blockchain sistemleri için güvenlik altyapısı geliştiren CertiK Foundation,

Cointelegraph ile paylaşılan basın bültenine göre CertelK Foundation, herhangi bir akıllı sözleşmenin işlem yapmadan önce diğer akıllı sözleşmelerin güvenlik denetimlerinin kanıtlarını kontrol etmesini sağlamak amacıyla tasarlanan CertiK Chain sistemi

CertiK Virtual Machine (CVM), mevcut Solidity akıllı sözleşmelerinin sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlayan Ethereum’un EVM’iyle tam uyumlu olarak çalışıyor. CertiK Chain, Cosmos Network üzerine kurulu olduğundan, Solidity akıllı sözleşmelerinin Cosmos ağında çalışmasını mümkün kılıyor.

şirket, ölçeklendirme ve blok doğrulama verimliliğine odaklandı. CertiK Foundation, Cointelegraph'a verdiği demeçte, geliştirdikleri zincir sisteminin, merkezi olmayan finans alanları da olmak üzere çok çeşitli potansiyel yazılıma uygun olacağını söyledi.

Şirket, kullanıcıların bilinmeyen bir sözleşmeyi kontrol etmesini sağlamak için kripto para birimi göndermeden önce güvenlik denetiminin kanıtlarını izleyebileceğini açıkladı. İlk test sonuçlarına göre, kullanıcılar tüm veri yerine küçük miktarlarda gönderim yapabiliyorlar. CertiK Foundation açıklaması şu şekilde:


2021 yılının crypto dünyasında olmazssa olmaz bir ekosistemi yazalım. bir çok kullanıcı zaten ismini görmüş ama bazıları da ne işe yaradığını bilmiyordur. (bkz: certik-) smart contrat ve blockchain güvenliğini artıran , oracle tabanlı çalışan bir ekosistem. nedir peki önemi. piyasadaki tüm platformların güvenilirliğini derecelendiriyor arkadaşlar. yani bir audtitor rolü üstleniyor. yani certik bir denetleyici konumunda. sizede tavsiyedir bir token coin oluşumuna girmeden önce mutlaka certik in sitesinde o koini aratın , risk içeriyormu diye denetleyin. certik.io toplam token arzı 100.000.000 ctk - dolaşımda ise 38 milyon adet. fiyat değerlendirmesi olarak böyle bir projenin çok gerisinde olduğunu öngörüyorum. certik şuan da crypto piyasasının olmazssa olmaz güvenlik denetleyicisi konumunda. onbinlerce mevcut ve çıkacak olan proje bu adamların eline bakıyor. rug pull içeriyorsa - scam belirtisi varsa onaydan geçirmiyor ve sitesinde yayınlıyor. sertifikasyon ve yapılandırma işini tamamen üstlenmiş durumda. 2021 yılında 3,42 usd lık fiyatını asla haketmediğini, bütün kripto paraların Certik sertifikası olmadan güveni sağlayamadığını göz önüne alacak olursak bu fiyatın kat ve kat üstünde 10x gibi rakamlarda olması gerektiği düşünülebilir. Geleceğe dair değerlendirme yapacak arkadaşlar favorilerine ekleyebilirler izlemek için

refik tarafından 1.06.2021 20:26:16 tarihinde düzenlendi. [EKLEME]

Süleyman KöseAcemi Kriptom rütbeMesajlar : 22Kullanıcı resmi
RE : Konu Başlığı

2.06.2021 00:10:37 tarihinde yazıldı.

İyi bir araştırmayla uzun vadeli yatırım block-chain olabilir belki teşekkürler

refikAcemi Kriptom rütbeMesajlar : 21Kullanıcı resmi
RE : Konu Başlığı

2.06.2021 10:56:50 tarihinde yazıldı.

CertiK Sanal Makinesi (CVM): 

Ethereum Sanal Makinesi (EVM) 

ile tam uyumlu olan CVM, kullanıcıların akıllı sözleşme ve blok zinciri güvenlik bilgilerine erişmesine, bunları kontrol etmesine ve dahil etmesine olanak tanır. 

Bu, akıllı sözleşmelerin davranışlarını diğer akıllı sözleşmelerin güvenlik sertifikalarına göre değiştirmesini sağlar. Örneğin, bir ödünç verme sözleşmesi, kanıtlanabilir bir teminat gösterdiği takdirde, bir DAO sözleşmesine kredi sağlayabilir.

DeepSEA: Ethereum WebAssembly ve Ant Financial AntChain ile birlikte CertiK Chain’in sanal makinesiyle uyumlu güvenli bir programlama dili ve derleyici araç kutusu.


CertiK Chain, Cosmos SDK ile oluşturulmuş bir DPoS blok zinciridir. Blok zinciri altyapısının ve merkezi olmayan uygulamaların güvenli bir şekilde inşa edilebileceği temel olarak hareket etmeyi amaçlamaktadır. CertiK Zincirinin temel bileşenleri şunları içerir:

Güvenlik Oracle: Merkezi olmayan bir operatör ağı tarafından desteklenen gerçek zamanlı güvenlik kontrolleri gerçekleştirerek zincir içi işlemleri korur ve kripto projelerini kötü niyetli saldırılardan korur. 

CertiKShield: Güvenlik sorunları nedeniyle herhangi bir blok zinciri ağının kaybolan, çalınan veya erişilemeyen kripto varlıklarının esnek, merkezi olmayan geri ödemelerini sunar. 

Gerçek zamanlı Güvenlik Oracle puanlarından ve CertiK Chain’in yönetişim sisteminden yararlanarak, merkezi olmayan bir üye ağı teminat sağlayabilir, ödüller alabilir ve blok zinciri topluluklarını korumak için talep taleplerini oylayabilir


CertiK Chain, Cosmos SDK ile oluşturulmuş Delegated Proof-of-Stake (DPoS) blok zinciridir. Blok zinciri altyapısının ve merkezi olmayan uygulamaların güvenli bir şekilde inşa edilebileceği temel olarak hareket etmeyi amaçlamaktadır.

Güvenlik Oracle, CertiKShield Geri Ödeme Havuzu ve güvenli bir programlama dili (DeepSEA) dahil olmak üzere yerel zincir içi özelliklerle, CertiK, geliştirmeden dağıtım sonrasına kadar farklı tipteki blok zinciri ürünlerinin güvenliğini sağlamak için oluşturulmuştur.

CTK tokenı, platformun yerel yardımcı program tokenıdır ve aşağıdaki kullanım durumlarında kullanılır:

Akıllı sözleşme işlemleri için gaz tüketimi;

Ağ fikir birliği için stake etme;

Security Oracle ağına katılım ödülleri;

CertiKShield için teminat ve geri ödemeler;

Merkezi olmayan ağ yönetişimi için topluluk oylaması.


Hakan ArhanYeni Kriptom rütbeMesajlar : 3Kullanıcı resmi
RE : Konu Başlığı

2.06.2021 15:43:06 tarihinde yazıldı.

Süleyman Köse adlı kullanıcıdan alıntı yapılarak cevaplanıyor. İyi bir araştırmayla uzun vadeli yatırım block-chain olabilir belki teşekkürler

Maşallah kalkışa hazırlanmış bir füze edasında

Hakan Arhan tarafından 2.06.2021 15:53:27 tarihinde düzenlendi. [alıntı]

refikAcemi Kriptom rütbeMesajlar : 21Kullanıcı resmi
RE : Konu Başlığı

3.06.2021 22:05:33 tarihinde yazıldı.


.

Hakan ArhanYeni Kriptom rütbeMesajlar : 3Kullanıcı resmi
RE : Konu Başlığı

3.06.2021 23:10:35 tarihinde yazıldı.

.

yfdalEfsane Kriptom rütbeMesajlar : 2154Kullanıcı resmi
RE : Konu Başlığı

22.07.2021 02:10:11 tarihinde yazıldı.

Hayırlısı

Yaren TereciEfsane Kriptom rütbeMesajlar : 1641Kullanıcı resmi
RE : Konu Başlığı

25.07.2021 02:07:43 tarihinde yazıldı.

Yönetime nereden ulaşırım?

Bu başlığa yanıt yazabilmek için lütfen giriş yap veya kayıt ol.