Forumlar/Kriptom / DeFi'nin Yeni Patronu Rif Coin (RSK) Mı Oluyor?

Kriptom Türkçe Forumları

SayongAcemi Kriptom rütbeMesajlar : 19Kullanıcı resmi

DeFi'nin Yeni Patronu Rif Coin (RSK) Mı Oluyor?

21.05.2021 21:07:24 tarihinde yazıldı.

Bir Yılda 88 Kat Büyüdükten Sonra DeFi Buradan Nereye Gidiyor?


Bu haftaki herhangi bir kripto para biriminin grafiği olabilir: aylar süren istikrarlı büyüme günler içinde silinip gitti. Mayıs 2020'den bu yana, Maker, Compound, Uniswap ve Aave gibi platformlara TVL, zirvede 1 milyar doların altından 88 milyar dolara çıktı.

Bu büyümenin bir kısmı, WBTC (tokenize bitcoin) ve ETH değil, temel varlıkların değerindeki artışa bağlanabilirken, rakamlar yalan söylemez. Yatırımcılar borç verme, borçlanma, merkezi olmayan ticaret ve sentetik protokollerin sağladığı cömert getirileri takip ederken, bir yıldan fazla bir süredir DeFi protokollerine rekor meblağlar akıyor.

Kripto piyasası, birçok varlığın değerinin yarısını kaybettiği kanlı bir 48 saatin ardından yaralarını sararken, soru ortaya çıkıyor, DeFi buradan nereye gidiyor?

DeFi hareketi, banka hesabı olmayanları veya en azından bankaya yatırılması zor olanları bankalama misyonundan doğdu. Geçtiğimiz yıl, MoonBoys'tan profesyonel spekülatörlere kadar çok çeşitli bir topluluk tarafından seçildi. Piyasaya sadece bu yıl giren bu yeni gelenlerin birçoğu, kripto paranın rutin olarak yaptığı şeyi yaptığında - milyarlarca dolarlık aşırı kaldıraçlı malları tasfiye ettiği için zayıf ellerini salladığında - bir ateş vaftizine maruz kaldı.

Fiyat hareketinden uzakta, DeFi'de bazı inanılmaz yenilikler gerçekleşti. Yeni ürünler, token modelleri ve yönetişim yapıları son derece yüksek bir hızda ve geri çekilme sonrası itildi, bu çalışma büyük olasılıkla bir sonraki DeFi protokolleri, ağlar, dApp'ler ve platformlar dalgasına özenle devam edecek. Bu projelerin birçoğunun kalitesi ve özgünlüğü göz önüne alındığında, DeFi'nin nereye gideceğine dair iyimser olmak için iyi nedenler var.

Ethereum Rakipleri Fiyat Savaşı İçin Toplanıyor

DeFi protokol ürünlerinin popülaritesinin bir kanıtı olan merkezi borsalarda (CEX) olduğu gibi akıllı kişilerde kilitli ETH miktarının iki katı var. Ethereum'un DeFi hakimiyetine rağmen rakipleri, hakim pazar payını düşürmek için iyi bir yumruk atıyorlar.

Binance Smart Chain (BSC), Polkadot, Polygon ve Tezos gibi alternatifler, büyük ölçüde son ayların yüksek gaz ücretleri nedeniyle Ethereum konusunda hayal kırıklığına uğramış kullanıcıları yavaş yavaş cezbediyor. Çok abartılı Berlin hard forkundan sonra bile , bir Ethereum otomatik piyasa yapıcısında (AMM) token takas etmek 200 $ 'a kadar mal olabilir, bu da günlük kullanıcıların kendilerini meşgul büyüler sırasında genellikle fiyatlandırılmış bulduğu anlamına gelir.

Verimlilik, daha kısa bir zaman dilimi içinde daha fazla sayıda işlemi gerçekleştirebilen birçok sözde Ethereum katili ile başka bir husustur. Solana Ethereum uzun zamandır beklenen yazılım 2.0 100.000 bu rakamı yukarı artırması bekleniyor yükseltme olsa blockchain Örneğin, sadece 15 Ethereum için karşılaştırıldığında 65.000 TPS (saniyede işlemler) destekler.

Bu blok zincirlerinin utanmadan yapmaya çalıştığı şey, Ethereum'un DeFi ekosistemini kopyalamak, ancak düşük (daha) bir ücret ortamında. Jetonları takas etmek isteyen kullanıcılar, BSC'deki Uniswap'e veya Avalanche blok zincirindeki Pangolin'e veya Polkadot'taki Polkadex'e benzer şekilde PancakeSwap'i kullanabilir.

Merkezi olmayan değişim (DEX) klonlarının yanı sıra, likidite havuzları, sabit paralar, borç verme protokolleri, ödeme platformları, ilk DEX teklifleri (IDO) başlatma rampaları, kumar dApp'leri, NFT pazarları ve liste devam ediyor. Ethereum marka adına, geniş geliştirici topluluğuna ve görünüşte dipsiz likiditeye sahip olabilir, ancak alternatif ağlar agresif bir şekilde kendi platformlarını ve hayran tabanlarını oluşturuyor.

Öncülük edilen tüm yeni nesil protokoller Ethereum rakipleri olarak belirlenmedi. ZKSwap gibi bazıları, tamamlayıcı olarak çalışır ve daha ölçeklenebilir olan ve doğrudan Ethereum ana zincirine bağlanan ikinci bir katman sağlar. ZKSwap'in katman-2 DEX'ine 1 milyar dolardan fazla kilitlendiğinden, düşük ücretli ETH analogları için açıkça bir iştah var.

Akıllı Sözleşme Blok Zincirlerinde Bitcoin Blossoms

DeFi ekosisteminin aslan payı hala akıllı sözleşme platformu Ethereum'da yaşıyor olsa da - ve ETH sektörün fiili rezerv para birimi olmaya devam ediyor - kullanıcılar, borçlanma, borç verme, stake etme ve daha fazlasıyla ilgili dApp'larla etkileşime geçmek için diğer ağlarda Bitcoin'i giderek daha fazla tokenize ediyor.

Bitcoin blok zincirinde BTC'yi kilitleyerek ve ardından bunu Ethereum veya başka bir DeFi dostu ağda "sarmalayarak", bitcoinciler kanıtlanabilir şekilde kıt varlıklarına sahip olabilir ve DeFi keklerini de yiyebilirler. Bugüne kadar, dolaşımdaki toplam bitcoin'in% 1'inin biraz üzerinde olan 11 milyar doların üzerinde BTC, Ethereum'da tokenize edildi ve bu sayı artmaya devam ediyor.

Orada Defi içinde dizgecikli Bitcoin sayısız formlar Huobi BTC (HBTC) izledi en yaygın olmanın Sarılı Bitcoin (WBTC) ile. Bununla birlikte, Bitcoin yan zinciri olarak çalışan akıllı bir sözleşme platformu olan RSK adlı bitcoin ağı tarafından güvence altına alınan bir blok zinciri aracılığıyla DeFi'de bitcoin kullanmak için başka bir seçenek de var .

RSK üzerindeki DeFi protokolleriyle etkileşime girerek, bitcoinciler Ethereum'un DeFi ekosisteminin aynı avantajlarından yararlanıyor, ancak Bitcoin'in güvenliği ve daha düşük ücretlerle. Birlikte çalışabilirlik, RSK'nın varoluş nedenidir ve RSK platformu kısa süre önce Nifty Labs tarafından geliştirilen yeni bir bitcoin üzerinde NFT pazarına güç vereceğini duyurdu . Yeni protokol, bitcoin'i ilk kez NFT'lerin yörüngesine getirecek.

Yeni Bir Etkili DeFi Protokolleri Dalgası

DeFi'nin baş döndürücü boğa koşusu görülmesi gereken bir manzaraydı, ancak eylemin çoğunlukla borç verme ve ödünç alma olmak üzere birkaç kullanım durumuna yoğunlaştığını söylemek doğru olur. Geçidin dışında, DeFi, token sahiplerinin kripto servetlerinden pasif gelir elde etmelerine olanak tanıyan bir dizi uygulamayla paralel bir finansal sistem oluşturmayı başardı ve yine de DeFi henüz emekleme aşamasında.

Kripto piyasası evriminde ikinci aşamaya giriyorsak, yukarı doğru gidişatı devam ettirmek için yeni ve üstün protokollere ihtiyaç var. Keşif yollarından biri , kullanıcılar adına işlemleri manuel olarak gerçekleştirmeden önce zincirler arasında alım satım fiyatlarını karşılaştıran Orion Protokolü gibi ürünler olan toplayıcılardır .

Orion'un 'şimdiye kadar geliştirilmiş en gelişmiş likidite toplayıcı' olduğunu iddia ettiği şey üzerine inşa edilen Orion'un öngörülemeyen katman-iki çözümü, kullanıcılara derin likidite rezervlerine erişim sağlamak için her CEX, DEX ve takas havuzunu tek bir merkezi olmayan platformda toplar. Son zamanlarda Orion, NFT'leri hizmetine dahil edeceğini açıkladı ve tüccarların NFT pazarını tek bir arayüzden araştırmasına ve herhangi bir ERC20 token kullanarak mallar için ödeme yapmasına olanak tanıdı.

Likidite toplama rekabeti , OpenOcean gibi platformun yerelleştirilmiş sürümleri ve Discord kanalındaki ilgili diller için destek personeli ile kısa süre önce Çin, Japon, İspanyol ve Rusya pazarlarına genişlediğini duyuran 'tam toplayıcı' platformlardan geliyor . Bu hamlenin öncesinde bile, OpenOcean, 184.000'den fazla aktif kullanıcıyı çekmiş ve açılışından bu yana bir yıldan kısa bir süre içinde likidite toplayıcısından geçen kümülatif hacimde 1.7 milyar $ 'ın üzerinde olmuştur.

Hem OpenOcean hem de Orion, hem merkezi hem de merkezi olmayan dünyaların en iyisini sunarken, kullanıcıların eline daha fazla güç veren son teknoloji DeFi uygulamalarının büyüleyici örnekleridir. Programlanabilir likidite protokolü Balancer, benzer adımlar atıyor, yakın zamanda piyasaya sürdüğü V2 yükseltmesi , gelişmiş gaz verimliliği, topluluk tarafından yönetilen protokol ücretleri ve özelleştirilebilir AMM mantığını kapsıyor.

DeFi için Sırada Ne Var?

DeFi, Mayıs ayında düzenlediği 88 milyar dolarlık TVL'yi yeniden ele geçirmek için işini bitirdi ve oradan kısa bir sıçrama ve 100 milyar dolarlık dönüm noktası. Bu yolculukta, muhtemelen birkaç temel soru cevaplanacaktır: Ethereum'un meydan okuyucular ordusu, tercih edilen DeFi ağı olarak onun yerini alacak mı? Tokenleştirilmiş BTC, DeFi'ye daha fazla kurumsal getiri takipçisi getirecek mi? NFT'ler kursta kalabilir mi?     

Nihayetinde, DeFi'nin bir sonraki aşaması, sektörün günlük kullanıcılar için daha erişilebilir olmasını sağlarken, kullanıcıları için riskleri açıkça tanımlayan daha iyi protokol ve ürün şeffaflığı yoluyla daha da fazla güven oluşturmalıdır. Kısa vadede, politika yapıcılar ve düzenleyiciler, özellikle perakende tüketicilere gereksiz zarar verilmemesini sağlamak için DeFi protokollerini ve ürünlerini “incelemeye” hevesli olacaklardır.

Bir yıllık spekülasyon, rekor kıran ralliler ve poli-coinery'den sonra, DeFi v1.0 için bu zaman olabilir ya da kırılabilir. DeFi'yi herkes için erişilebilir ve kullanılabilir hale getirme misyonunu yerine getirerek, kesinlikle pazar büyümesinin bir sonraki büyük aşamasına hazır olduğunu gösterme fırsatıdır.

Not: Katkıda bulunan (Lawrence Wintermeyer-Forbes)


Mustafa OzluYeni Kriptom rütbeMesajlar : 8Kullanıcı resmi
RE : Konu Başlığı

22.05.2021 17:13:20 tarihinde yazıldı.

https://minings.org/reg?code=160a6ce5f6b076.   Tron madenciliği ile uygulamadan coin kazanabilirsiniz.Hergun 10 tron veriyor.Kazandikca çekim yapıyor sunuz. 

yfdalEfsane Kriptom rütbeMesajlar : 2154Kullanıcı resmi
RE : Konu Başlığı

22.07.2021 02:18:23 tarihinde yazıldı.

Hayırlısı

Bu başlığa yanıt yazabilmek için lütfen giriş yap veya kayıt ol.