Siteye devam et.
Forumlar/Kriptom / DOLANDIRILMAMA YÖNTEMLERİ

Kriptom Türkçe Forumları

atanyerUzman Kriptom rütbeMesajlar : 152Kullanıcı resmi

DOLANDIRILMAMA YÖNTEMLERİ

4.10.2021 22:46:06 tarihinde yazıldı.

Kripto Para işlerine girdiğiniz andan itibaren kelimenin içerisinde "PARA" olduğu an Dolandırıcı/Fırsatçı kişilerle karşılaşmanız kaçınılmaz. Bu nedenle bunları minimize etme amaçlı bir takım önlemler almak gerekiyor. Biraz dikkat. Lütfen zor kazandığınız parayı kolay kaybetmeyin. Şu ana dek yaptığınız hatalar varsa bile aklınıza benim hayatta benimsediğim şu sözü getirin; İyi kararlar tecrübe ile alınır. Tecrübe ise, kötü kararlar sayesinde kazanılır. "Will Rogers"

Soru; Herhangi bir virüs koruması kullanmam gerekiyor mu, ne önerirsiniz?
Cevap; Eğer kendinizi biliyorsanız, tedbirlerinizi güzelce alıyorsanız Windows güvenlik duvarıda ilk etapta işinize yarayacaktır. Bazı kaliteli Security programları  Norton 360, Bitdefender, Eset Smart Security. İmkanınız varsa tam sürümlerini kullanın.

Soru; Kişisel Cüzdanımdan (Metamask, TrustWallet vb..) isteğim dışında ve haberim olmadan başka bir cüzdana para gönderiliyor, Bunu nasıl düzeltirim?
Cevap; Cüzdanınıza bedavaya "SCAM" denilen koinler gönderiliyor, Normal şartlarda bir değerleri yok fakat size varmış gibi lanse ediliyor. Siz o koini bozdurmak için sitesine girdiğinizde ve birazda acemiyseniz cüzdanınızı bağlıyorsunuz ve siteyi yetkilendiriyorsunuz. Cüzdanda ki yetkilendirmeyi yaptığınız için siz exploreri kapatsanız dahi onlar yetkilendirme ile kendi adreslerine bot aracılığı ile otomatik gönderim yapıyorlar.

Soru; Telegram da X koinin kanalındaydım, Bana Özel mesaj geldi yada beni X koine ait başka bir guruba eklediler. Oradan web sitesine girip satın alma işlemi yaptım fakat halen koinlerim cüzdanıma gelmedi, ne yapmam gerekiyor?
Cevap; TELEGRAM üzerinde hiç bir projenin Yöneticisi (ADMIN) yada kanal botu kişiye özel mesaj atarak "KAZANDINIZ, BU ADRESTEN ALABİLİRSİNİZ!" demez. Öncelikle bunun bilincinde olmamız gerekiyor. Bulunduğunuz platform üzerinde proje ile alakalı bilgilendirme (Web Sitesi, Telegram kanalı, Telegram ANN kanalı, Sosyal medya sayfaları ve WhiteList linkleri) mevcuttur. Sadece bunlara itibar ediniz. Girdiğiniz sitenin uzantısına çok dikkat edin

seçkinAcemi Kriptom rütbeMesajlar : 83Kullanıcı resmi
RE : Konu Başlığı

4.10.2021 23:47:52 tarihinde yazıldı.

Bedava peynir fare kanında olur felsefesiyle korunmak gerekir 

5.10.2021 18:37:16 tarihinde yazıldı.

seçkin yazmıştı. 4.10.2021 23:47:52

Bedava peynir fare kanında olur felsefesiyle korunmak gerekir 

Aynen öyle. Kimse kimseye bedavadan para vermez. Maalesef dolandırıcılarda hergün yeni taktikler geliştiriyor

seattle1966Acemi Kriptom rütbeMesajlar : 35Kullanıcı resmi

5.10.2021 18:54:03 tarihinde yazıldı.

çok yararlı bir yazı teşekkürler....

6.10.2021 10:55:35 tarihinde yazıldı.

seattle1966 yazmıştı. 5.10.2021 18:54:03

çok yararlı bir yazı teşekkürler....

Estağfurullah hocam 

cryptoşokellaYeni Kriptom rütbeMesajlar : 1Kullanıcı resmi

10.10.2021 11:17:28 tarihinde yazıldı.

bilgilendirme için teşekkürler

Murat domdomYeni Kriptom rütbeMesajlar : 1Kullanıcı resmi

10.10.2021 16:06:26 tarihinde yazıldı.

Sentello

13.10.2021 13:50:14 tarihinde yazıldı.

cryptoşokella yazmıştı. 10.10.2021 11:17:28

bilgilendirme için teşekkürler

Teşekkürler 

Bu başlığa yanıt yazabilmek için lütfen giriş yap veya kayıt ol.