Forumlar / Kriptom / Madencilik yapmak istiyorum

Kriptom Türkçe Forumları

ilkerh Yeni Kriptom rütbe Mesajlar : 1 Kullanıcı resmi

Madencilik yapmak istiyorum

30.03.2018 15:57:56 tarihinde yazıldı.

Slm arkadaşlar. bitcoin veya ethereum için madencilik yapmayı düşünüyorum. sizce hangisini yapmalı. genesis felan değil, biraz yatırım yapıp küçük bir dükkan kiralayıp çalıştırmak istiyorum.

S9 veya 1070 ekran kartları ile rig yapacağım. Ama hangisini üretmeliyim günlerdir düşünüyorum ve araştırıyorum. Şuan bitcoin pek karlı değil sanırım.

Daha önce böyle bir deneyimi olan varsa yardımcı olabilir misiniz?

Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler.

btceth Yeni Kriptom rütbe Mesajlar : 4 Kullanıcı resmi
RE : Konu Başlığı

30.03.2018 17:10:33 tarihinde yazıldı.

Eğer şuan paraya ihtiyacın yoksa, ethereum üretmeni tavsiye ederim. Eth fiyatları da düştü ancak, üretim olarak daha fazla miktar elde edersin. bitcoin şuan çok kötü durumda, ama ilerde tabi fiyatı değişebilir. ama zorluk olarak baktığımızda btc nin zorluğu her an artıyor ve üretim zorlaşıyor. tek bir makine ile gireceksen hiç bulaşma derim. özellikle s9 zaten çok ısınan ve ses yapan bir makine. eth yaparsan böyle sorunun pek olmaz. bozulsa bozulsa bi ekran kartı bozulur o da garantiden değişir. kafan rahat olur.

CoinTurkey Yeni Kriptom rütbe Mesajlar : 2 Kullanıcı resmi

30.03.2018 18:53:44 tarihinde yazıldı.

piyasada gpu bulmak da kolay değil ayrıca çok pahalı gpular eskisi gibi değil. şuan evde yapmak mantıklı değil bence

bitcoinkrali Yeni Kriptom rütbe Mesajlar : 4 Kullanıcı resmi

30.03.2018 23:01:22 tarihinde yazıldı.

Hocam buradan uygun ekran kartını bulun. Daha sonra ethereum rig'inizi kurun. Bitcoin'e şuan için bulaşmayın derim. Ses, gürültü ve yer sorunu yaşarsanız. Tecrübe ettiğim için diyorum. Bol şans.

https://www.kriptom.com/gpu-hashrate-listesi-madencilik/

Bu başlığa yanıt yazabilmek için lütfen giriş yap veya kayıt ol.

SOHBET