Forumlar/Kriptom / Map Protocol Dao ( gümbür gümbür gelen Proje )

Kriptom Türkçe Forumları

semih şengülÜye Kriptom rütbeMesajlar : 4Kullanıcı resmi

Map Protocol Dao ( gümbür gümbür gelen Proje )

11.07.2022 13:58:50 tarihinde yazıldı.

DAO

MAP Protocol’ün DAO Yönetişim modeli GMAP kilitleme mekanizmasına dayanmaktadır. GMAP bir MAP token türevi olarak, topluluk üyeleri MAP’in likiditesini etkilemeden DAO'ya katılmak için GMAP'’i kullanabilir.

Oylama açısından, piyasada iki tür yaklaşım vardır:

 • Lock–up (kilitleme) ile oylama ve
 • Lock-up (kilitleme) olmadan adres anlık görüntüsü ile oylama.

Piyasa değeri göz önüne alındığında, lock-up ile oy kullanmak uzun vadede topluluk kullanıcıları için faydalıdır; ancak, kullanıcıların MAP tokenlerindeki fiyat dalgalanmaları risklerini üstlenmelerini sağlar. Bu sorunu çözmek için MAP Protocol, Idavoll ile işbirliği yapmayı ve gelişmiş teknolojik modülleri ile kilitleme oylaması oluşturmayı önerdi. Idavoll tarafından sağlanan mekanizma, topluluk kullanıcılarının likiditesini etkilemeyecek ve MAP token türevleri için modüller ekleyebilecektir. Piyasa değeri göz önüne alındığında, lock-up ile oy kullanmak uzun vadede topluluk kullanıcıları için faydalıdır; ancak, kullanıcıların MAP tokenlerindeki fiyat dalgalanmaları risklerini üstlenmelerini sağlar.

Detaylar şu şekildedir:

 1. Kullanıcılar, MAP tokenlerini her dönem 90 gün süren Idavoll staking modülüne yatırır. Kullanıcılar bir sonraki dönem için tekrar stake edebilir.
 2. Kullanıcılar, kilitlenen tokenlerinin % 12’si kadar APY alır.
 3. Bu arada, kullanıcılar kupon olarak XMAP alacaklar.
 4. Her XMAP otomatik olarak bir GMAP (yönetişim MAP) ve bir YMAP (verim MAP) oluşturacaktır. GMAP bir oylama tokeni iken, YMAP bir getiri tokenidir.
 5. Kullanıcılar GMAP tokenlerine borçlu olarak herhangi bir yönetim etkinliğine katılabilirler.
 6. Yukarıdaki prosedürden geçmek istemeyen ancak yönetişim sürecine katılmak isteyen kullanıcılar GMAP'i doğrudan Hiveswap'tan satın alabilirler.
 7. HiveSwap, kullanıcıların MAP kilitlemelerinin MAP tokenleriyle serbestçe işlem yapabilmelerini sağlamak için XMAP/MAP çiftini listeleyecektir (teorik olarak XMAP, APY'nin % 12 ’sini içerir ve fiyat, MAP fiyatından % 12 daha yüksek olacaktır).
 8. HiveSwap, XMAP/GMAP çiftini listeleyecektir. Başlangıç fiyatı 1GMAP = 0.2 XMAP olarak ayarlanmıştır. Piyasa ile dalgalanacaktır.
 9. HiveSwap, XMAP/YMAP çiftini listeleyecektir. Başlangıç fiyatı 1YMAP = 0.8 XMAP olarak ayarlanmıştır. Piyasa ile dalgalanacaktır.
 10. Kullanıcılar MAP tokenlerini stake havuzundan çekmek istiyorlarsa, GMAP'leri ve YMAP'leri 1:1 oranında birleştirebilir ve ilgili XMAP'leri alabilirler. Ardından, kullanıcılar MAP tokenlerini değiştirmek için XMAP'leri kullanabilir.
 11. Kullanıcıların MAP tokenlerini HiveSwap üzerindeki ETH'lere veya USDC'lere takas etmesi gerekir.
 12. MAP Protocol ekibi, her bir teklif için oy haklarının % 33 'üne sahiptir.

 

Ödül teklifi

 • Oylama yönetimi, MAP staking, 90 gün, APY % 12.
 • XMAP/MAP çiftini % 5 APR ile ekleyin
 • YMAP/XMAP çiftini ve GMAP/XMAP çiftini % 5 APR ile ekleyin.

GMAP DAO Yönetişim Modeli

GMAP ile başlatılan teklifler geçerli teklifler olarak kabul edilir. Destekleyici oran % 60'ı aşarsa, MAP Protocol ekibi başlatıcı ile görüşecek ve ilgili öneri ve uygulamaları yapacaktır. MAP Protocol ekibi, her bir teklif için oy haklarının % 33'üne sahiptir. Kullanıcılar kilitli GMAP'ten teşvik alacak. GMAP DAO Yönetişim Modeli iki aylık deneme süresine sahip olacaktır. MAP Protocol, topluluk üyelerimizi GMAP DAO Yönetişimimize aktif olarak katılmaya teşvik eder, çünkü DAO, MAP Protocol’ün temel bir unsurudur.

Nasıl Katılırım?

Idavoll üzerinden tekliflere oy vererek, herkes MAP Protocol’ün geleceğini birlikte şekillendirebilir.


atanyerUzman Kriptom rütbeMesajlar : 424Kullanıcı resmi
RE : Konu Başlığı

12.07.2022 13:31:55 tarihinde yazıldı.

Genelde bu tür modül üzerinden drake edilen miktarlar geri alınamıyor sen genede dikkat et 

seattle1966Acemi Kriptom rütbeMesajlar : 209Kullanıcı resmi
RE : Konu Başlığı

20.08.2022 15:10:15 tarihinde yazıldı.

gümbür gümbür den sonra güldür güldür.....abartmayalım.

Bu başlığa yanıt yazabilmek için lütfen giriş yap veya kayıt ol.