Forumlar/Kriptom / P2P'den BitCherry P2Plus, elektronik kimlik güvenliği nasıl arttırılır?

Kriptom Türkçe Forumları

mertcUzman Kriptom rütbeMesajlar : 143Kullanıcı resmi

P2P'den BitCherry P2Plus, elektronik kimlik güvenliği nasıl arttırılır?

19.01.2021 20:43:16 tarihinde yazıldı.

Blockchain teknolojisinin ortaya çıkan birçok kullanım durumu arasında dijital kimlik yönetimi ve doğrulama belki de en umut verici olanlardan biridir. Yalnızca 2018 yılında, dünyanın her yerinde milyarlarca insan kişisel veri ihlallerinden etkilendi. Hassas bilgilerin depolanması, aktarılması ve doğrulanması için daha güvenli yöntemlere inkar edilemez bir ihtiyaç vardır. Bu bağlamda, blockchain sistemleri, çoğu merkezi veritabanının karşılaştığı bazı zorluklara değerli çözümler getirebilir.

Dijital kimlikte kriptografi ve blok zincirinin uygulanması en az iki büyük fayda sağlayabilir. Birincisi, kullanıcıların kişisel bilgilerinin nasıl ve ne zaman kullanılacağını daha iyi kontrol edebilmesidir. Bu, hassas verilerin merkezi veritabanlarında depolanmasıyla ilişkili tehlikeleri büyük ölçüde azaltacaktır. Ayrıca, blockchain ağları, kriptografik sistemlerin kullanımıyla daha yüksek gizlilik seviyeleri sağlayabilir. Belirtildiği gibi, sıfır bilgi geçirmez protokoller, kullanıcıların kendileriyle ilgili ayrıntıları paylaşmaya gerek kalmadan belgelerinin geçerliliğini kanıtlamasına olanak tanır. 

İkinci avantaj, blockchain tabanlı dijital kimlik sistemlerinin geleneksel olanlardan daha güvenilir olabilmesidir. Örneğin, dijital imzaların kullanılması, bir kullanıcı hakkında yapılan bir iddianın kaynağını doğrulamayı nispeten kolaylaştırabilir. Bunun dışında, blockchain sistemleri, bir kişinin bir bilgiyi tahrif etmesini zorlaştırır ve her türlü veriyi dolandırıcılığa karşı etkili bir şekilde koruyabilir.

Blockchain, dijital kimlik sistemlerine nasıl uygulanabilir? P2Plus Ağ Protokolü Güvenliği

Geleneksel P2P ağ protokolünden farklı olarak, ağ iletiminin gizliliğini sağlamak ve ağ geçidi düğümlerinin kötülük yapmasını önlemek için, P2Plus ağ protokolü noktadan noktaya şifreleme uygular. Basitçe söylemek gerekirse, Bitcoin ve Ethereum, ağ aktarım işlemi sırasında düz metin olarak iletilir ve içinden geçen diğer ağ düğümleri 14 ayrıştırılabilir. İletim içeriğinin tahrif edilmemesini sağlamak için dijital imza teknolojisi kullanılsa da, gizlilik ve mahremiyet korumasını sağlamaz. P2Plus ağ protokolü, noktadan noktaya özel anahtar şifreleme teknolojisi kullanır. İletim içeriği şifrelenir ve yalnızca alıcı düğüm şifresini çözebilir, böylece iletim içeriğinin ve düğüm gizliliğinin gizliliği sağlanır. Açık-özel anahtar mekanizması yalnızca iletişim sürecini şifrelemek için değil, aynı zamanda imzalar aracılığıyla erişime izin vermek için de kullanılabilir. OpenSSL tarafından benimsenen SSL sertifika sistemi ve hesap / parola yönteminin aksine P2Plus, 8 bitlik sanal IP adreslerinin ağ okuma / yazma yetkisini verir ve sahte IP adresi saldırılarını önlemek için bunları sanal IP adresinin açık anahtar imzası ile tanımlar.

BitCherry'den P2Plus'a ağ protokolleri artı temel olarak HashGraph algoritması, elektronik kimliğe dayalı BitCherry blockchain teknolojisinin verimli ve güvenli bir teknik destek olacağına inanıyorum.

Blockchain teknolojisi, dijital verilerin doğrulanma, depolanma ve paylaşılma şeklini değiştirme konusunda büyük bir potansiyele sahiptir. Pek çok şirket ve startup halihazırda olasılıkları araştırırken, yapılacak çok şey var. Yine de, önümüzdeki yıllarda kesinlikle dijital kimlik yönetimine odaklanan daha fazla hizmet göreceğiz. Ve büyük olasılıkla, blockchain bunun merkezi bir parçası olacak.

brokealYeni Kriptom rütbeMesajlar : 21Kullanıcı resmi
RE : Konu Başlığı

19.01.2021 21:17:38 tarihinde yazıldı.

Çok yararlı bir açıklama

Teşekkürler

AnonimProfesyonel Kriptom rütbeMesajlar : 681Kullanıcı resmi
RE : Konu Başlığı

21.04.2021 15:31:55 tarihinde yazıldı.

yararlı oldu

yasin uğurluProfesyonel Kriptom rütbeMesajlar : 611Kullanıcı resmi
RE : Konu Başlığı

10.05.2021 01:24:40 tarihinde yazıldı.

Merhaba bir bitcoin kazım uygulaması buldum 10 milyon kullanıcı ve çekim garantili 2 3 gündür araştırıyorum kendimde kullanıyorum. Hem pc den hemde telden kullanabiliyoruz telde uygulama indirmek 5,89 pc de ücretsiz telde 3 saatte bi tıklayıp interneti kapatsanız bile kazım yapıyo pc süresiz yapılıyo 0,00001 btc olunca çekebiliyoruz .Çekim süresine 10 günde çok rahat ulaşabilirsiniz.Amacım dolandırıcılık değil referans kazanmak istiyorum hem tanıtmış oluyum sizlerde faydalanın hemde ben faydalanıyım.  ismiyle sizde araştırabilirsiniz ama linkimle üye olursanız sevinirim.
https://cryptotabbrowser.com/22957019

yfdalEfsane Kriptom rütbeMesajlar : 2154Kullanıcı resmi
RE : Konu Başlığı

22.07.2021 02:19:43 tarihinde yazıldı.

Hayırlısı

Yaren TereciEfsane Kriptom rütbeMesajlar : 1641Kullanıcı resmi
RE : Konu Başlığı

25.07.2021 02:11:19 tarihinde yazıldı.

Yönetime nereden ulaşırım?

yfdalEfsane Kriptom rütbeMesajlar : 2154Kullanıcı resmi
RE : Konu Başlığı

25.07.2021 02:26:33 tarihinde yazıldı.

Yönetime nereden ulaşırım?

Yaren TereciEfsane Kriptom rütbeMesajlar : 1641Kullanıcı resmi
RE : Konu Başlığı

25.07.2021 02:46:57 tarihinde yazıldı.

Yönetime nereden ulaşırım?

yfdalEfsane Kriptom rütbeMesajlar : 2154Kullanıcı resmi
RE : Konu Başlığı

25.07.2021 10:46:28 tarihinde yazıldı.

p

Bu başlığa yanıt yazabilmek için lütfen giriş yap veya kayıt ol.