Bir Fransız şirketine ülkenin en büyük finans düzenleyicisi tarafından ilk kripto teklifi (ICO) yapma izni verildi.

Fransa

19 Aralık tarihli bir açıklamada, Fransız Finansal Piyasalar Otoritesi (AMF) ilk kez Fransız ICO adlı bir firmaya böyle bir onay verdiğini açıkladı ve şunları söyledi: Yalnızca finansal araç olarak kabul edilmeyen kamu yararına kullanılan tokenların halka arzları bu isteğe bağlı vize için uygundur. "

Halka Arz

Şirketin web sitesine göre, Fransız ICO tarafından halka arz 1 Mart - 1 Haziran 2020 arasında gerçekleşecek.

Fransa’nın ilk kripto para teklifleri rejimi, iyi finanse edilen, adil ve yenilikçi şirketler için finansal prosedürleri basitleştirmeyi amaçlayan PACTE Yasasının yürürlüğe girmesinden sonra Nisan ayında kuruldu. Yeni politika, token ihraççılarının ICO vizeleri için AMF onayı istemelerini mümkün kıldı.

Göz önünde bulundurulması için, başvuru sahipleri AMF'nin yürürlükteki düzenlemelerine uygun olarak bilgi dokümanları oluşturmalı ve ICO aracılığıyla toplanan varlıkların izlenmesine ve korunmasına izin veren bir sistem uygulamalıdır. Ayrıca, kara para aklama ile mücadele ve terörün finansmanını engelleme yasalarına uyma yeteneklerini de göstermek zorundadırlar.

Onay İstemek

AMF’nin basın açıklamasına göre, onay istemek isteğe bağlıdır, yani bu süreçten geçmeyen ICO'ların yasa dışı oldukları anlamına gelmiyor.

Regülatör, "AMF vizesi hiçbir şekilde bir token teklifine katılmanın uygun olup olmadığı konusunda bir değerlendirme oluşturmaz. Bu, halka açık tokenlar sunumu bağlamında, ihraççının yasaların gerektirdiği minimum garantileri sağladığını ve tanıtım belgesinin yatırımcılara eksiksiz ve anlaşılabilir olduğunu ifade eder” açıklamasını yapıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ