Fransız finans teknolojisi firması ID Distribution, yerel emlak firması Groupe JRI ile Paris mülklerini tokenleştirmeye karar verdiğini açıkladı.

Fransız Fintech Firması 8.5 Milyon Dolarlık Paris Emlak Tokenizasyon Anlaşmasını Açıkladı

Fransız finans teknolojisi firması ID Distribution, yerel emlak firması Groupe JRI ile Paris mülklerini tokenleştirmeye karar verdiğini açıkladı.

Fransız fintech firması ID Distribution, yerel emlak şirketi Groupe JRI ile Paris'teki çeşitli mülkleri tokenleştirmeye yönelik ortak girişimde bulunduğunu duyurdu.

17 Haziran tarihli duyuruya göre, ID Distribution ve Groupe JRI, Paris'in merkezinde bina satın almak için menkul kıymet tokenları ve Frankfurt listeli tahvil ihraç etmeyi planlıyor. Harcanacak toplam fon miktarı, daha sonra kiralanacak beş bina satın almak için 70 milyon avro (yaklaşık 78,5 milyon $) şeklinde.

Menkul kıymet tokenlarının kullanılması, sermayeyi geleneksel borçlanma araçlarıyla elde edilebileceğinden daha fazla güçlendirmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca, Kimlik Dağıtımı ve Groupe JRI’nın menkul kıymet tokenları % 6,5 verime sahip olacak. Tokenlar, wezee.io token platformu aracılığıyla özel bir blockchain'de verilecektir.

ID Distribution’ın CFO'su Christophe Kourdouly, tokenleştirilen menkul kıymetlerin ana avantajının, geleneksel araçların aksine borç veya özkaynak seyreltilmemesi olduğunu söyledi. Bunun yerine, bunun gibi dijital varlıkların “şirketin bilançosunu güçlendirdiğini” söyledi.

Kourdouly ayrıca, kripto para birimlerinin, uyum sorunları nedeniyle firmanın menkul kıymet tokenları için bir ödeme aracı olarak kabul edilemeyeceğini de kaydetti. Frankfurt'ta listelenen ve yönetmeliklere uygun bir tahvile sahip olduğundan, menkul kıymet token teklifini onaylamanın şirket için kolay olduğunu söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ