Kripto borsası FTX, 2021 boğa koşusunun ardından önde gelen bir kripto borç verme hizmetleri platformu olan BlockFi'yi satın alma şartlarını tamamladığında bu yıl en iyi satın alma anlaşmasını yapmaya hazırlanıyor.

FTX, 15 Milyon Dolarlık Fıstık İçin BlockFi Satın Alabilir

Kripto borsası FTX, 2021 boğa koşusunun ardından önde gelen bir kripto borç verme hizmetleri platformu olan BlockFi'yi satın alma şartlarını tamamladığında bu yıl en iyi satın alma anlaşmasını yapmaya hazırlanıyor.

Yeni bir rapor, FTX'in taban fiyatının olduğunu gösteriyor. ABD'nin BlockFi ile yaptığı satın alma anlaşması, fiyat etiketinin "performans" doğrultusunda artmasıyla birlikte 15 milyon dolar olarak belirlendi.

FTX US sonunda #BlockFi'yi 15 milyon dolara satın alabilir.

— 8BTCnews (@btcinchina) 23 Ağustos 2022

Duruma aşina olan kişilere göre FTX USA, BlockFi'yi minimum 15 milyon dolara satın alabilir.Bu rakam, CNBC tarafından aylar önce yayınlanan bir raporda açıklanan 25 milyon dolardan daha düşük ve BlockFi CEO'su Zac Prince'in "25 milyon dolara satılmadığımızı yüzde 100 doğrulayabilirim" tweetini atmasına neden oldu.

BlockFi Satın Alma ile Oynamak için FTX Kiti

Satış fiyatı, şirketin 350 milyon dolar sağladığı Mart yatırım turunda toplanan 3 milyar dolarlık BlockFi'den çok uzak.

İlk satın alma anlaşması 1 Temmuz'da kamuoyuna duyuruldu ve Prince, 240 milyon dolarlık anlaşmanın "performans tetikleyicilerine" bağlı olduğunu ve Celsius ve 3AC ile ilgili piyasa gelişmeleri de dahil olmak üzere kripto piyasası oynaklığının BlockFi üzerinde zararlı bir etkisi olduğunu kabul etti. ”

Kaynaklara göre, BlockFi, mevduat sahiplerine kripto para birimini daha yüksek bir faiz oranıyla ödünç vererek faizi artıracak bir ürün olan BlockFi Verim için 31 Aralık'a kadar ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'ndan kilit düzenleyici izin alırsa FTX US 25 milyon dolar alacak. Daha fazla oran ödeyeceğini de sözlerine ekledi.

Sam Bankman-Fried: Dünyanın En Zengin 79. Kişisi

Ayrıca, BlockFi'nin müşteri varlıkları Ekim 2023'e kadar minimum 10 milyar dolara ulaşırsa, FTX US 100 milyon dolar daha ödeyecek. FTX US'nin, BlockFi'nin yıllık işletme gelirinin dörtte birine eşit, maksimum 100 milyon dolara kadar bir miktar ödemeyi kabul ettiği bildirildi.

FTX'in kurucusu ve CEO'su Sam Bankman-Fried'in Forbes tarafından 20 milyar dolara yakın olduğu tahmin ediliyor ve onu dünyanın en zenginleri listesinde 79 numaraya yerleştiriyor.

27 Haziran'da FTX, devam eden Bitcoin piyasası krizinden ciddi şekilde etkilenen BlockFi'ye 250 $ kredi verdi. BlockFi o zamandan beri çalışan sayısını yaklaşık %20 oranında azalttı ve istihdamı azaltmak için çok sayıda başka Bitcoin şirketine katıldı.

Geçen yıl, BlockFi'nin bir tur yatırımdan sonra yaklaşık 4,8 milyar dolar değerinde olduğu tahmin ediliyordu. Şu anda şirket, önceki fiyatına kıyasla 15 milyon dolarlık büyük bir indirimle satın alınıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ