SBF, Solana için bir sonraki Bitcoin'in ölçeklenebilen ve çok düşük ücretler sunan bir kripto para birimi olacağına inanıyor .

 SBF, Solana için  bir sonraki Bitcoin'in ölçeklenebilen ve çok düşük ücretler sunan bir kripto para birimi olacağına inanıyor .Kripto para milyarderi ayrıca bir sonraki 100x tokeni  nasıl seçeceği, piyasaya nasıl başladığı, mem paralarının yükselişi ve daha fazlası hakkında konuştu.

Hangi tokenin bir sonraki Bitcoin olduğu sorusu, diğer tüm kripto para hayranlarının değişen bir cevabı varmış gibi görünüyor. Mark Cuban gibi bazıları için Ethereum, piyasadaki açık ara en büyük altcoin olan doğal halefidir. Diğerleri için bu Cardano ve hatta birkaçı için Dogecoin bir çıkış tokeni olabilir. Ancak FTX borsasının CEO'su ve kurucusu Sam Bankman-Fried için bir sonraki kripto para birimi kralı Solana olacak.

Yakın tarihli bir röportajda SBF, neden Solana'ya bahse girdiğini, Ethereum 2.0'ın neden Solana'yı sona erdirmeyeceğini, bir sonraki kripto paranın nasıl seçileceğini ve dijital varlıklar dünyasına nasıl başladığını anlattı.

Solana Neden Bir Sonraki Bitcoin?

SBF, bir sonraki pazar liderini seçmek için, bir sonraki milyar insanı kripto para birimlerine getirmek için ne gerektiğine bakmak gerektiğini belirtti. Bunun gerçekleşmesi için, projenin saniyede on milyonlarca işlemi işleyebilmesi gerekir.

Çokça düşündüğüm bir şey şuydu: “Bu seviyeye ölçeklenebilen, şekillendirilebilir yerel bir şekilde saniyede milyonlarca işleme ölçeklenebilen blok zincirler nelerdir? Solana'nın bunu yapmak için gerçek bir şansı olduğunu düşündüğümü söyleyen çok kayıt oldum, bence gerçekten heyecan verici.

 Yeni rapor, Her Solana Ağ İşleminin İki Google Aramasından Daha Az Enerji Aldığını Söylüyor

Solana'nın bir sonraki Bitcoin olmaya odaklanabilmesi için önce Ethereum'u geride bırakması gerekiyor. İkisi temelde aynı piyasa  için rekabet ediyor ve Solana birçok sözde “Ethereum katili”nden biri.

Bunun üzerine SBF, bir blok zinciri ağının benimsenmesi ile yerel tokeninin değeri arasında ayrım yapmaya çalıştı. Örneğin, Bitcoin en değerli tokendir, ancak blok zinciri herhangi bir uygulama için nadiren kullanılır. Ethereum ise en popüler blok zincirlerinden biridir, ancak tokeni Bitcoin'in onda biri bile değildir.

Bu, Hangi Kripto Para Biriminin Değerinin Fırlayacağını Tahmin Etmeyi Zorlaştırıyor

“Blockchain Ethereum'un toplu kurumsal olarak benimsenmesini görseniz de görmeseniz de, token ETH'nin toplu kurumsal olarak benimsendiğini görebilirsiniz. Bunun fiyatlandırma eyleminin ne olacağına dair somut bir tahminde bulunmak zor” dedi.

SBF, DeFi'nin bir sonraki büyük projenin ne olduğunu belirlemede en büyük faktörlerden biri olduğuna inanıyor. SBF, Solana'nın bu konuda rakiplerine göre önemli bir üstünlüğü var, diye devam etti.

Bu, Solana ile ilgili en çekici kısımlardan biri. Blockchain büyürse, işlerin ölçeklenmesi gereken yere ölçeklenme potansiyeline sahiptir ve bunun üzerine yüz milyonlarca ila milyarlarca insan için DeFi uygulamalarını barındırma potansiyeline sahiptir.

Ancak Solana'nın potansiyeline rağmen, Ethereum 2.0'ın yaklaşan lansmanı var. Proof-of-stake protokolü olarak Ethereum, potansiyel olarak tüm büyük zorluklarını çözebilir ve “Ethereum katillerine” daha havalanmadan neredeyse bir son verebilir.

Polygon, Solana ve Cardano'nun sonu mu?

Jüri, Ethereum 2.0'ın Solana'nın sonu olup olmayacağı konusunda hala kararsız ve Solana'nın kurucularından biri olan Co Raj Gokal, herkesin büyümesi için yeterli alan olduğuna inanıyor.

Ancak SBF, Ethereum 2.0 konusunda o kadar iyimser değil. Saldırdığı yönlerden biri, Ethereum 2.0'ın ölçekleneceği yollardan biri olan parçalamadır. Bu, Ethereum altyapısını daha küçük parçalara bölmeyi ve işlemlerin daha kolay ve daha hızlı işlenmesini sağlamayı içerir.

SBF'ye göre, parçalamanın dezavantajlarından biri, "farklı parçalardaki işlemler arasında yerel birleştirilebilirlik olmayacak" olmasıdır. Farklı parçalardaki katılımcılar arasındaki rekabetin, bir kullanıcı hariç tüm kullanıcıları otomatik olarak dezavantajlı hale getireceğine ve muhtemelen Ethereum için kaos yaratacağına inanıyor.

Solana'nın neden en parlak geleceğe sahip olduğuna dair ikna edici nedenler ortaya koyarken, SBF'nin projede hevesli bir yatırımcı olduğunu ve yükselişinden kazanç sağlayacağını belirtmekte fayda var. Birincisi, Solana'da Serum olarak bilinen bir DEX inşa ediyor. Diğer firması Alameda Research, Haziran ayında 314 milyon dolar toplayan Solana token satışında Andreessen Horowitz ile birlikte kilit yatırımcılardan biriydi.

Bir Sonraki Büyük Şeyi Seçmek

Solana'yı desteklerken SBF, "aya" gidebilecek başka dijital para birimlerinin de olduğuna dikkat çekti. Ancak, onları seçmek zor olabilir. Yatırım yapmadan önce analiz edilmesi gereken birkaç faktörün olduğu geleneksel hisse senetlerinin aksine, kripto para birimleri görünüşte küçük bir nedenden dolayı sallanabilir.Bu, meme dijital paralarının ortaya çıkmasının ve hatta hakim olmasının temel nedenlerinden biridir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ