Kripto ustası Mike Novogratz, son kripto krizinin sektöre zarar vermeyeceğine inanıyor.

FTX, DCG, Genesis ve Bitcoin: Kriz Çok Fazla Satış İçermeyecek ve Piyasa Güvenli

Kripto ustası Mike Novogratz, son kripto krizinin sektöre zarar vermeyeceğine inanıyor.
Ona göre engeller, yatırımcıların sektörle nasıl etkileşime gireceklerine öncelik vermelerine neden olabilir.

Kripto piyasasında devam eden krizin etkisi, özellikle de FTX Türev Borsasının son zamanlardaki patlaması, deneyimli endüstri yöneticisi Mike Novogratz tarafından hafife alındı. Sektördeki güncel olayları değerlendiren Novogratz, Digital Currency Group (DCG) ile yan kuruluşu Genesis ve diğer güç durumdaki firmalar arasındaki mevcut likidite krizinin önümüzdeki çeyrekte sona ereceğini söyledi.

CNBC ile bir röportajda konuşan Novogratz, DCG türünün "iyi haber olmadığını" ancak "çok fazla satış içermeyeceğini" söyledi.

Yılın başından beri görülen son fiyat artışı ile piyasanın bu çöküşlerin altında yatan etkiden kurtulabileceğine dair açık kanıtlar var. Kombine dijital para birimi piyasa değeri, 800 milyar dolarlık direncin üzerine çıktı ve son 24 saatte %0,89 artışla 856,92 milyar dolara sabitlendi.

Bu büyüme, en yüksek parayı 17.420.96 dolara sabitleyen Bitcoin'deki haftalık yüzde 3,60'lık büyüme ile desteklendi. Verilerimize göre Ethereum da aynı zaman diliminde yüzde 6,69 artışla 1.333,11 dolara yükseldi. Bu son fiyat artışları ile Novogratz bilinçli bir pozisyondan konuşuyor gibi görünüyor.

Röportajda, şu anda kripto için görünümün kötü olmasına rağmen, daha geniş endüstrinin uzaklaşmadığını kabul etti.

Tweetine göre;

“#Kripto için görünüm korkunç değil ama harika da değil. Daha önce sahip olmadığımız düzenleyici ters rüzgarlarımız var. İnsanlar maliyetleri düşürecek ve bu geçiş döneminde hayatta kalacak," diyor @novogratz. “Kripto gitmiyor. Şu anda oldukça temiz bir pazar.”

Novogratz View, Yatırımcıların Odaklarını Yenileyebileceklerini Öneriyor

Kripto ekosisteminin mevcut görünümüyle, yatırımcıların odak noktası, umut verici görünen herhangi bir girişime yatırım yapmaktan, gelecek vaat eden ancak öncelikle endüstrinin geleceğini güçlendirmeye yardımcı olabilecek altyapıyı oluşturmaya odaklananlara kayda değer bir şekilde değişecektir.

Galaxy Digital, dijital para birimi ekosisteminde önemli bir oyuncu olmuştur ve ayak izi sektöre yayılmıştır. Mike Novogratz'ın Bitcoin ve merkezi olmayan teknolojinin ünlü bir savunucusu ve destekçisi rolünün yanı sıra, Galaxy Digital ayrıca gelişmekte olan projelere yatırım yapıyor ve bir dizi hedefli satın alma gerçekleştiriyor.

Şirketin sektöre yönelik coşkulu görüşü, FTX Türev Borsası'nın körüklediği güvensizliğe rağmen, bu yeni yıl için daha fazla risk sermayesi olabileceğini ortaya koymaya itti. Şirket, Goldman Sachs ile ortaklaşa ilk Over Counter işleminin kolaylaştırılması da dahil olmak üzere, alandaki önceki tekliflerini sürekli olarak ikiye katlamak için faturalandırılıyor.

Nispeten kırılgan bir sektör olarak Novogratz, güven tweet'leri ve tahminleri, tüm yatırımcılar arasında güvenin yeniden kazanılmasına yardımcı olacak şekilde sektörün dikilmesine yardımcı oldu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ