FTX başkanı SBF, Tron'un kurucusu Justin Sun, rakibi OKX ve stablecoin ihraççısı Tether'den her biri için 1 milyar dolar toplamak istiyor.

 FTX, Justin Sun ve OKX Tarafından Milyar Dolarlık Bir Anlaşmayla Kurtarıldı – BlockFi İflas Danışmanı Tuttu

FTX başkanı SBF, Tron'un kurucusu Justin Sun, rakibi OKX ve stablecoin ihraççısı Tether'den her biri için 1 milyar dolar toplamak istiyor.
BlockFi, FTX kriziyle ilgili endişeleri öne sürerek platformunda para çekme işlemlerini durdurdu ve kaynaklar, BlockFi'nin FTX'in kardeş endişesi Alameda Research'e kredi verdiğini söylüyor.
Sam Bankman-Fried, geçen hafta çözülen büyük bir likidite sıkışıklığı nedeniyle kendi FTX borsasını çevreleyen büyük bir krizle karşı karşıya. Başlangıçta Binance, FTX.com'un varlıklarını almak için devreye girdi, ancak kurumsal özen gösterdikten sonra, “müşterinin fonlarının yanlış kullanılması ve ABD ajans soruşturmaları” gerekçelerini öne sürerek geri adım atmaya karar verdiler.

Şimdi SBF'nin mevcut krizden kurtulmasına yardımcı olmak için Tron'dan Justin Sun'a başvurduğuna dair raporlar ortaya çıktı. Bir likidite kriziyle karşı karşıya olan FTX borsasını kurtarmak için umutsuz bir girişimde bulunan Sam Bankman-Fried, şaşırtıcı bir şekilde 9,4 milyar dolar toplamak istiyor. Konuyla ilgili kaynaklara göre. SBF, Tron'un kurucusu Justin Sun, rakibi OKX ve stablecoin ihraççısı Tether'den her biri için 1 milyar dolar toplamak istiyor.

Aynı zamanda Justin, FTX'i satın alma olasılığını ima ediyor. 10 Kasım Perşembe günü Sun, ekibinin mevcut duruma bir çözüm getirmek için FTX ile birlikte çalıştığını yazdı. "Ekibim daha fazla bozulmayı önlemek için gece gündüz çalışıyor. Ortaklarımızla birlikte bütüncül yaklaşımla durumun yönetilebilir olduğuna inanıyorum. Takipte kalın” dedi.

Justin Sun FTX'i Kaydetme Konusunda

Bloomberg ile yaptığı son röportajda Justin Sun'a FTX'e yeterli likidite sağlayıp sağlayamayacağı soruldu. FTX'i kurtarıp kurtaramayacakları konusunda hala kapsamlı çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Önce müşterileriyle ilgileneceklerini, sonra yapılması gerekeni göreceklerini de sözlerine ekledi.

Ancak Sun, FTX'in çökmesine izin vermenin tüm kripto alanına önemli bir darbe olacağını ekledi. Başka bir gelişmede FTX, kullanıcılarının bazı varlıkları takas etmesine izin vermek için Tron ile bir anlaşmaya vardı. Perşembe günü yapılan bir duyuruda, kripto borsası şunları söyledi:

TRX, BTT, JST, SUN ve HT sahiplerinin varlıklarını FTX 1:1'den harici cüzdanlara takas etmesine izin verecek özel bir tesis kurmak için Tron ile bir anlaşmaya vardığımızı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

Perşembe günü ilerleyen saatlerde, SBF ayrıca bir dizi tweet yayınladı: “Şu anda, 1 numaralı önceliğim  açık ara  kullanıcılar tarafından doğru yapılıyor. Ve bunun için elimden gelen her şeyi yapacağım. Sorumluluk almak ve elimden geleni yapmak için”. Ayrıca likiditeyi artırmak için bu hafta tüm çabayı göstereceğini belirtti.

Bazı kaynaklar ayrıca FTX'in Daniel Loeb'in hedge fonu Third Point ile görüşmelerde bulunduğunu söyledi.

Crypto Lender BlockFi Para Çekme İşlemlerini Durduruyor

Bugün erken saatlerde, kripto borç veren BlockFi, FTX US, FTX.com ve kardeş ticaret evi Alameda Research'ü çevreleyen mevcut krizle ilgili “netlik eksikliğini” gerekçe göstererek para çekme işlemlerini durdurduklarını duyurdu. Sonuç olarak, kripto borç veren, müşterilerinden BlockFi cüzdanlarına veya faiz hesaplarına para yatırmaktan kaçınmalarını istedi.

BlockFi, ikinci çeyrek raporunda, konuşlandırılabilir müşterilerin toplam varlıklarının 3,9 milyar dolar olduğunu söyledi. Bu yılki ciddi piyasa çöküşünün ortasında, kripto kredi platformları büyük zorluklarla karşı karşıya kaldı. Bu yılın başlarında Three Arrows Capital'in çöküşüyle BlockFi, kötü borçtan 80 milyon dolarlık bir darbe aldı.

Konuya aşina bir kaynak, BlockFi'nin varlıklarını gözetim için FTX'e taşıma sürecinde olduğunu söyledi. Ancak, varlıklarının çoğu hala taşınmadı. Konuya aşina olan kişi, kripto borç verenin Alameda Research'e kredi verdiğini, ancak miktar hakkında konuşmadığını söyledi. Kişi ayrıca şunları söyledi:

Krediler, Robinhood Inc. hisseleri de dahil olmak üzere likit varlıklarla aşırı teminatlandırılmıştır, ancak BlockFi artık FTX US ile olan kredi hattının finansmanının ve Alameda kredilerinin teminatının nereden geldiğinden emin değildir.

Bu, BlockFi'nin Alameda Research'e kredi vermek için müşteri fonlarını kullanmış olabileceği endişesini ateşledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ