Sam Bankman-Fried, yaklaşık 600 milyon dolar tutarındaki satın alma işlemini gerçekleştirerek Robinhood hissesini haftalarca süren serbest düşüşün ardından geçen hafta yeni bir dip seviyesine çıkardı.

FTX Kripto Milyarderi Sam Bankman-Fried, Robinhood

Sam Bankman-Fried, yaklaşık 600 milyon dolar tutarındaki satın alma işlemini gerçekleştirerek Robinhood hissesini haftalarca süren serbest düşüşün ardından geçen hafta yeni bir dip seviyesine çıkardı.

SEC'e, bariz operasyonel örtüşmelere rağmen Robinhood'un iş modelini bozmak veya hatta operasyonlarına dahil olmak niyetinde olmadığını söyledi.

Kriptodaki en zengin adamlardan biri, yatırım portföyünü sektörün ötesine taşıyor ve dünyanın en popüler hisse senedi alım satım platformlarından biri olan Robinhood'dan hisse satın alıyor. FTX borsasının CEO'su ve kurucusu Sam Bankman-Fried, düzenleyici dosyalarda sıfır ücretli ticaret platformunun yüzde 8'ini satın almak için 600 milyon dolar harcadığını açıkladı.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na sunulan belgelerde SBF, satın alma işlemini tamamen sahip olduğu bir şirket olan Emergent Fidelity Technologies aracılığıyla yaptığını ortaya koydu. Yüzde 7,6 hissesini 648 milyon dolara satın almıştı.

Kripto milyarderi, Robinhood hisselerinin “çekici bir yatırımı temsil ettiğine” inanıyor. Ayrıca şirketin iş modeline karışma niyetinde olmadığını da belirterek, “Hisseleri bir yatırım olarak elde tutma niyetinde olduğunu ve şu anda hisseleri değiştirmek veya etkilemek için herhangi bir adım atma niyetinde olmadığını belirtti. İhraççının kontrolü.” Zaman zaman şirket yönetimiyle etkileşime girebilir.

Binance'den Changpeng Zhao'dan sonra kriptoda ikinci en zengin kişi olarak gösterilen SBF, gelecekte daha fazla Robinhood hissesi alma konusunda kapıyı açık bıraktı. Ek olarak, “diğer şeylerin yanı sıra çeşitli stratejik alternatifler veya operasyonel veya yönetim girişimleri yoluyla hissedar değerini artırma seçeneklerini” gözden geçirebilir.

Robinhood bu fırsatı değerlendirerek Twitter'dan SBF ile hemfikir oldu ve “Biz de bunun cazip bir yatırım olduğunu düşünüyoruz. En iyi müşteri tabanına sahibiz, harika yeni ürünler sunuyoruz ve teslim edecek ekibe sahibiz.”

Geçen yıl halka arz edildiğinden beri, Robinhood borsada pek iyi gitmiyor. Halka arzından kısa bir süre sonra 55 $ 'a ulaştıktan sonra düşmeye devam etti ve SBF duyurusundan hemen önce 8,56 $ ile şimdiye kadarki en düşük noktasına ulaştı.

Piyasa, SBF'nin şirkete katıldığı haberini aldığında, piyasa sonrası işlemlerde hisseler yüzde 36 arttı. Robinhood, geçen yıl halka arz edilmeden önce piyasadaki en iyi finanse edilen girişimlerden biriydi. Kullanıcıların sıfır ücretle hisse senedi ve hatta kripto ticareti yapmasına olanak tanır. Dünya pandemi kaynaklı ticaretten uzaklaştıkça gelir kanallarının çoğu yenilse de, kripto departmanı yılın ilk çeyreğinde ticaret gelirinde yüzde 13'lük bir artış kaydetmeyi başardı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ