SBF, daha fazla düzenleyici netliğin daha fazla kurumsal oyuncuyu kripto alanına iteceğine inanıyor.

SBF, daha fazla düzenleyici netliğin daha fazla kurumsal oyuncuyu kripto alanına iteceğine inanıyor. Artan fiat enflasyon korkuları arasında, milyarder yatırımcılar bir hedge olarak kriptoya daha fazla para koyuyor.

FTX kripto para borsasının kurucusu Sam Bankman Fried, kurumsal paranın 2022 yılı için kriptoya girmesi konusunda iyimser. 3 Ocak Pazartesi günü Bloomberg ile yaptığı son röportajda SBF, dünya çapında kripto düzenlemeleri açısından daha fazla netlik beklediğini söyledi. Bu nedenle, sonraki yıllarda dijital varlıkların kurumsal olarak daha fazla benimsenmesini teşvik etmek yeterli olacaktır.

Ayrıca, 2021'in beklenmedik şekilde sona ermesine rağmen, FTX kurucusu 2022 için iyimserliğini koruyor. Bloomberg röportajı sırasında SBF şunları söyledi:

Beni temelde iyimser yapan şeyler, ABD'de ve küresel olarak, kurumsal evlat edinme konusunda bir ton yardımcı olabileceğini düşündüğüm daha düzenleyici netliktir. Bunların çoğu, düzenleyici cephede de tam olarak ne olduğuna bağlıdır.

2021'de dijital varlıkların kurumsal olarak daha fazla benimsendiğini gördük. Ayrıca büyük şirketler ve Tesla (NASDAQ: TSLA) gibi şirketler, Bitcoin gibi dijital varlıkları bilançolarına ekledi. Bu, büyük finans devlerini kripto yatırımlarına daha yakından bakmaya itti.

SBF'nin güveni, birçok büyük kurumun şimdiden büyük kripto benimsemeye başlamış olması gerçeğinden kaynaklanmaktadır. “Temelde konuştuğum her büyük finans kurumu, her büyük banka, her büyük yatırım bankası, emeklilik fonları, hepsi bu sektöre bakıyor” dedi.

Düzenleyici netliğin kurumsal kabulü daha da artıracağını söyleyen ilk kişi SBF değil. Birçok piyasa analisti benzer bir görüşe sahiptir. Bu nedenle, düzenlemelerin kripto piyasası yatırımcılarına genel olarak iyi geleceğine inanıyorlar. SBF, bunun daha çok “uzun bir süreç, muhtemelen birkaç yıla yayılan” olacağına inanıyor.

Fiat Enflasyon Korkuları Milyarderi Kriptoya Yönlendiriyor

Gittikçe daha fazla milyarder yatırımcı, önümüzdeki dönemde kripto yatırımlarına bakıyor. Enflasyonun çok hızlı bir oranda artması, milyarderleri likit fiat varlıklarından uzaklaşmaya zorluyor. Bu nedenle, birçok yatırımcı kriptoyu bu enflasyona karşı bir korunma olarak görüyor.

Şaşırtıcı bir şekilde 25 milyar dolar değerinde olan Macar doğumlu milyarder Thomas Peterffy, “fiat cehenneme giderse” portföylerinin %2-3'ünü yatırması gerektiğini söyledi. Peterffy'nin firması Interactive Brokers Group Inc., 2020'nin ortalarından beri müşterilerine kripto ticareti sunmaya başladı bile. Firma şu anda Bitcoin, Ethereum için ticarete izin veriyor ve çok yakında on altcoin için destek eklemeyi planlıyor.

Peterffy şu anda açıklanmayan miktarda kripto para bulunduruyor. Bazılarının “olağanüstü getiriler” verebileceğini ve diğerlerinin sıfıra gidebileceğini belirten kripto varlıklar hakkında dengeli bir görüşe sahip. "Bence sıfıra gidebilir ve bence bir milyon dolara gidebilir. Hiçbir fikrim yok," diye ekledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ