FTX'in eski CEO'sunun Bahamalar olarak konumunu teyit etmesine rağmen Dubai'ye geçiş yapmak istediği tahmin ediliyor.

FTX Müşterileri Parayı Geri Alacak Mı? Sam-Bankman Fried Dubai

FTX'in eski CEO'sunun Bahamalar olarak konumunu teyit etmesine rağmen Dubai'ye geçiş yapmak istediği tahmin ediliyor.
Kullanıcılar fonları geri alma umudunu kaybettikçe FTX'teki finansal boşluk artmaya devam ediyor.
FTX kripto borsasının şimdiki eski CEO'su Sam Bankman-Fried, kullanıcılarının kilitli fonlarını geri alamama olasılığıyla karşı karşıya kaldığını gören şirketin çöküşüne katılımı nedeniyle bir ton incelemeye giriyor.

Hafta sonu boyunca, internette popüler olarak bilindiği üzere SBF'nin kaçak olabileceğine dair raporlar ortaya çıktı. Spekülasyonlar, Arjantin'e gitmekte olduğunu kuvvetle tutuyordu. Bununla birlikte, raporlar o zamandan beri çürütüldü.

Bir Reuters raporuna göre, SBF, 30 yaşındaki kendisinin bir kısa mesajla onayladığı gibi, FTX'in genel merkezinin bulunduğu Bahamalar'da bulunuyor. Ancak Cointelegraph'tan Dubai'ye gitmek istediği yönünde başka spekülasyonlar da ortaya çıktı.

Rapor ayrıca diğer FTX ve Alameda yöneticilerinin konumları hakkında da oldukça spekülatif. Konuya yakın isimsiz kaynaklara atıfta bulunarak, FTX kurucu ortakları Gary Wang ve mühendislik direktörü Nishad Singh'in de Alameda Research CEO'su Caroline Ellison Hong Kong'dayken hala Bahamalar'da olduğunu ve Dubai'ye gidebileceğini ortaya koydu.

FTX müşterileri, fonları geri alma konusunda kasvetli bir beklentiyle karşı karşıya
SBF'nin nerede olduğuna dair tüm spekülasyonların ve FTX'in Bölüm 11 İflas başvurusunda bulunmasının ortasında, birkaç düzenleyici çöküşle ilgili soruşturma başlattı. Kaliforniya'daki Mali Koruma ve Yenilik Departmanı (DFPI), halihazırda FTX'i araştırdığını duyurdu.

Piyasa katılımcıları, SBF'nin adalete teslim edilmesi ve FTX kullanıcılarının bir bütün haline getirilmesi yönündeki çağrıları da artırıyor. Ethereum blok zincirlerinin kurucu ortağı Vitalik Buterin, SBF hakkında konuştu ve “halk figürünün” elde ettiğini hak ettiğini söyledi. Buterin, SBF'nin kripto endüstrisine karşı suçlarından birinin "tam uyum erdem sinyali" olduğunu ve bu suçun aklamaktan bile daha derine inen bir suç olduğunu ileri sürdü.

Benzer şekilde, kripto para birimleri için ABD yasal ve düzenleyici haberlerini kapsayan bir medya kuruluşunun kurucusu Avukat John Deaton da Crypto Law, SBF'nin hile kullanarak "10 milyar dolarlık müşteri fonunu" çalmasının hiçbir gerekçesi olmadığını söyledi.

Bu arada, FTX kitaplarının durumu hakkında daha fazla rapor, kullanıcıların fonlarına erişme olasılığını daha da kasvetli hale getiriyor. FTX'in yeni CEO'su ve yeniden yapılandırma şefi John Jay, platformun saldırıya uğradığını doğruladı.

Reuters tarafından hazırlanan bir rapor, borsanın Alameda'ya yüklediği tahmini 10 milyar dolarlık FTX kullanıcı fonunun yaklaşık 1 milyar ila 2 milyar dolarlık FTX kullanıcı fonunun açıklanmadığını ortaya koyuyor. Bu arada, FTX'in kullanıcı fonlarını Bahamalar'daki gayrimenkullere de yatırdığına dair spekülatif bilgiler var.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ