FTX Pay, kullanıcılarının hem kripto para birimlerini hem de fiat ödemelerini sorunsuz bir şekilde kabul etmelerini sağlayan, kullanımı kolay ve çok özelleştirilebilir bir pencere öğesidir.

FTX Pay, kullanıcılarının hem kripto para birimlerini hem de fiat ödemelerini sorunsuz bir şekilde kabul etmelerini sağlayan, kullanımı kolay ve çok özelleştirilebilir bir pencere öğesidir.

Kullanımı oldukça ucuzdur ve yatırımcının parayı bir FTX hesabına aldığı durumlarda dikkate alınması gereken blok zinciri ücreti yoktur.

Dünya, kripto para ödemelerinin sunduğu kolaylık, maliyet verimliliği ve güvenliğin farkına vardıkça, kullanımı kolay, ucuz, kullanışlı ve güvenli kripto ödeme çözümlerine olan ihtiyaç arttı. FTX Pay, kullanıcılarına sorunsuz kripto ve fiat ödeme çözümleri sunan bu alandaki lider çözümlerden biridir.

FTX Ödemesi Nedir?

FTX Pay, siteniz, uygulamanız veya mağazanız için hem kripto hem de fiat ödemelerini kabul etmek için kullanabileceğiniz bir pencere öğesidir. Dünyanın en ünlü ve güvenilir kripto türev borsalarından biri olan FTX tarafından sunulmaktadır. Sam Bankman-Fried liderliğindeki FTX, sektöre geç girmesine rağmen türünün en büyük borsalarından biri haline geldi ve şu anda dünya çapında bir milyondan fazla kullanıcı tarafından güveniliyor.

Düzenleme kısıtlamaları nedeniyle, FTX Pay ABD'de mevcut değildir, ancak dünyadaki hemen hemen her ülkeden erişilebilir.

FTX Pay'i bir web sitesine veya uygulamaya entegre etmek çok kolaydır. Web sitesinde “FTX ile Öde” widget'ı olarak açılan, kolayca gömülebilir kodla birlikte gelir.

Müşteri, satıcıya ödeme yapmak için bu widget'ı tıkladığında, kredi kartı veya kripto olsun, tercih ettiği ödeme yöntemine otomatik olarak yönlendirilir. Ödemeyi tamamladıktan sonra, satıcının cüzdanına otomatik olarak yansır.

FTX'te hesabı olmayan müşteriler için FTX'teki "Hesap Oluştur" sayfasına yönlendirilirler. Hiç parası olmayanlar için 10$ göndermeleri istenir ve bu ilk kez oluyorsa, Know-Your için adları, ikamet ettikleri ülke, sokak adresleri ve doğum tarihleri gibi biraz bilgi vermeleri gerekir.

Ödemeleri Ayarlama ve Alma

Bir tüccar olarak başlamak için ftx.us/pay adresine gitmelisiniz. Borsanın, uluslararası platformu olan ftx.com üzerinden hizmet sunmadığını belirtmekte fayda var. Global kullanıcılar, FTX Pay'e erişmeden önce ftx.us'ta bir hesap açmalıdır.

Kaydolduktan sonra, ödemelerinizi iki yoldan biriyle almayı seçebilirsiniz .Harici bir cüzdan aracılığıyla ya da en uygun ve uygun maliyetli olan FTX hesabı aracılığıyla.

Ödemeleri FTX hesapları üzerinden almayı tercih eden üye işyerleri, ödemeleri hakkında detaylı bilgi alabilirler. Ek olarak, ödeme bir kripto cüzdanından ayrılan herhangi bir parayı içermediğinden sıfır ücrete tabidir . Bu, teknik düzeyde aynı cüzdanda "canlı" olan iki FTX hesabı arasında basit bir transferdir.

Bir FTX hesabına ödeme almak için bir satıcının bir uygulama oluşturması ve bunu hesabına bağlaması gerekir. Yeni bir uygulama oluşturma talimatları FTX Pay ana sayfasındadır ve sadece birkaç tık ötededir. Tüccar daha sonra uygulamasını adlandırmak zorundadır. Ancak bu isim sadece onlara görünür, müşterilere değil. Bunun yerine, müşteriler fonlarının hedefi olarak KYC tarafından doğrulanmış adı görürler.

Adını değiştirmek isteyenler, FTX'e başvurarak farklı bir isim alabilirler. FTX Pay web sayfasındaki "Uygulamalar" altında, ödeme widget'ının adını ve hatta logosunu girebilirsiniz. FTX personeli, kimlik avı önlemlerini önlemeye yönelik değerlendirmelerine dayanarak talepleri reddetme hakkına sahiptir.

Herhangi bir FTX hesabına bağlı uygulamalar, o hesapla kalıcı olarak ilişkilendirilir. Ayrıca satıcı, hesabın hangi para biriminde alacağını belirleme seçeneğine sahiptir. Bu hesaba yapılan tüm ödemeler otomatik olarak o para birimine çevrilir.

FTX Pay, kullanıcılarının, örneğin oluştururken hata yaptıkları durumlarda olduğu gibi, bir uygulamayı kolayca silmelerine olanak tanır. Ancak, bu karar geri alınamaz olduğundan dikkatli olmalısınız. Kalıcı olmayan bir seçeneği tercih ederseniz uygulamanızı devre dışı bırakabilirsiniz. Bu, yeni ödeme almasını engeller, ancak isterseniz size yeniden etkinleştirme seçeneği sunar.

Uygulama kurulduktan ve tercih edilen para birimi seçildikten sonra, "uygulama ayrıntıları" sayfasında ödemeleri ayarlayabilirsiniz. Bundan sonra, kodu web sitenizin kaynak koduna kopyalarsınız ve düğme beklendiği gibi görünmelidir.

Bir müşteri FTX Pay aracılığıyla ödeme yaptığında, FTX hesabınızı açtığınız varsayılan e-posta adresi aracılığıyla e-posta alırsınız. Ancak, bu seçeneği özelleştirebilir ve e-postaların seçtiğiniz başka bir e-posta adresine gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Daha karmaşık bir arka uç entegrasyonunu tercih ederseniz, platform, API aracılığıyla son ödemelerin bir listesini almanıza olanak tanır. Ayrıntılar, FTX'in API belgeleri web sayfasında bulunabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ