Bu yazımızda sizlere FTX Token (FTT) Nedir? sorusunun cevabını vermeye ve proje hakkında detaylı bilgiler sunmaya çalışacağız.

FTX Token (FTT) Kripto Para Birimi Nedir? Tüm Ayrıntılarıyla FTT Coin

Bu yazımızda sizlere FTX Token (FTT) Nedir? sorusunun cevabını vermeye ve proje hakkında detaylı bilgiler sunmaya çalışacağız.

FTX Token (FTT) Nedir?

FTX Token, kripto kullanıcıları ve yatırımcılar arasında giderek daha popüler hale geliyor. Yılın başında koinin fiyatı kademeli olarak yükselmeye başladı. FTT coin pozitif fiyat değişikliklerinin sebebi nedir? FTT kripto parasının beklentileri nelerdir? Makalede öğrenelim.

FTX, tezgah üstü (OTC) ticarette uzmanlaşmış ve vadeli işlemler ve kaldıraçlı tokenler sağlayan bir kripto para birimi türev borsasıdır.

Nisan 2019'da piyasaya sürülen FTX, Antigua ve Barbuda'da bulunan FTX Trading LTD'ye aittir. Yaklaşık 100 milyon dolarlık varlığa ve günde 1 milyar dolara kadar alım satım yapan (küresel hacmin yaklaşık% 5'i) bir ticaret şirketi ve kripto para likidite sağlayıcısı Alameda Research tarafından destekleniyor.

FTT Ekibi, Jane Street, Optiver, Facebook, Google gibi önde gelen Wall Street şirketlerinden gelmektedir. Hedefleri, bir yıl içinde dev Bitmex ve OKEx kadar karlı hale gelmek.

OTC Ticareti

FTX ekibi 2018'de otomatik bir OTC RFQ sistemi başlattı. FTX OTC portalı, kullanıcıların 20'den fazla kripto paradan anında kripto fiyat teklifi almalarına ve 7/24 işlem yapmalarına olanak tanır. En sıkı spreadlerden bazılarını hızlı bir uzlaştırma ile ve hiçbir ücret ödemeden sunabildikleri için, büyük pazarlama infüzyonları olmadan hacimlerini hemen günlük 30 milyon dolara çıkardılar. Tanınmış OTC masaları ve borsaları için bir likidite kaynağı haline geldi. FTX ekibi ayrıca sezgisel bir kullanıcı arayüzü ve API ile bir yerleşim sistemi ve birinci sınıf bir portal oluşturdu.

FTT, FTX ekosistem yardımcı programı tokenıdır. FTT sahipleri, aşağıdakiler dahil birçok avantaj elde eder:

Haftalık ücret alımı ve yakılması

Daha düşük FTX işlem ücretleri

OTC indirimleri

Vadeli işlem ticareti için teminat

Sigorta fonundan sosyalleştirilmiş kazançlar

Not: OTC ticareti veya kullanıcıların cüzdanlarına dönüştürme için herhangi bir ücret alınmaz; tüm maliyetler, kullanıcıların kote edildiği fiyata dahil edilmiştir.

FTX Vadeli İşlemleri

FTX, USDT, BNB ve LEO dahil olmak üzere temel kripto para birimleri üzerinde üç aylık ve sürekli vadeli işlemlere sahiptir.

FTX tasfiye motoru ve geri döndürmez likidite sağlayıcı sistemi, geri çekilmeleri önleyerek marj çağrılarını ele almak için üç adımlı bir çözüm sağlar.

Kaldıraçlı FTX tokenları, halihazırda kaldıraç algoritmasını içeren ERC20 ve BEP2 tokenlarıdır. Bu tokenlar, yatırımcıların marj ticareti yapmadan kısa veya kaldıraçlı pozisyonlar koymasına izin verir. Kaldıraçlı tokenlar, ERC-20 tokenlarıdır ve herhangi bir spot borsada listelenebilir.

Kaldıraçlı token kullanmanın nedenleri:

1. Riski Yönetmek. Kaldıraçlı tokenla, karları otomatik olarak temel varlığa yeniden yatırır ve para kaybı durumunda riskleri azaltır.

2. Teminat Yönetimi. Spot piyasada normal ERC20 tokenları gibi kaldıraçlı tokenlar satın alabilirsiniz.

3. Kaldıraçlı tokenler, marj pozisyonlarının aksine sahiplerin hesaplarından çekebilmeleri için ERC20 tokenleridir.

FTX (FTT) Token Nedir?

Kripto para birimi türev borsası FTX için 2019 yılında piyasaya sürülen FTX (FTT) Token, FTX Trading tarafından yönetilen bir ERC-20 tokenıdır.

FTT, 1 Ağustos 2019'da borsalarda işlem görmeye başladı ve 6 Ağustos 2019'a kadar 8 milyon dolarlık tohum girişim sermayesi topladı.

FTX token sahipleri, daha düşük ticaret ücretleri, OTC alım satım iadeleri ve vadeli işlemlerde teminat için FTT kullanımı dahil olmak üzere borsayla ilgili avantajlar elde etmeyi bekleyebilirler.

FTX Token (FTT), Amerika Birleşik Devletleri veya diğer yasak yargı bölgelerinde mevcut değildir. Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunuyorsanız, tüzel kişiliğe sahipseniz veya başka bir şekilde yerleşikseniz veya Amerika Birleşik Devletleri'nde ikamet ediyorsanız, FTT'de işlem yapmanıza izin verilmiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ