Hem FTX Token (FTT) hem de Solana (SOL), bu makaleyi yazarken değer kaybetmeye devam ediyor, her iki kripto da kırmızı çizgide ve tüm zamanların en yüksek seviyelerinden %90'ın üzerinde düşüş yaşadı. Yakın zamanda küllerinden doğacakları kesin değil.

FTX Token (FTT) ve Solana (SOL) Kanamaya Devam Ediyor, Orbeon Protocol (ORBN) Fiyatı Yeniden Yükselmeye Hazırlanıyor

Hem FTX Token (FTT) hem de Solana (SOL), bu makaleyi yazarken değer kaybetmeye devam ediyor, her iki kripto da kırmızı çizgide ve tüm zamanların en yüksek seviyelerinden %90'ın üzerinde düşüş yaşadı. Yakın zamanda küllerinden doğacakları kesin değil. Bu arada, Orbeon Protokolü (ORBN) adlı yeni bir kripto projesi dünya çapında tacirlerin ve yatırımcıların dikkatini çekmeye başlıyor. Token, ön satışının yalnızca 2. aşamasında ancak analistler, Orbeon Protocol'ün (ORBN) önümüzdeki birkaç hafta içinde %6.000'in üzerinde artarak 0,24 $'a çıkacağını şimdiden tahmin ediyor.

Orbeon Protokolü (ORBN) Neden Ay'a Gidiyor?

Orbeon Protokolü (ORBN), fraksiyonlara ayrılmış NFT'lerin kullanımı yoluyla kitle fonlaması ve risk sermayesi piyasalarını bozmayı planlıyor.

Merkezi olmayan bir yatırım platformu olarak işlev gören Orbeon Protokolü, yeni başlayanların NFT'lerin devrim niteliğindeki yeni kullanımıyla hızla sermaye artırmasına olanak tanır. Başlangıçlar, yatırımcılar tarafından 1 $ kadar düşük bir fiyata satın alınabilen, paylara bölünmüş, öz sermaye destekli NFT'ler olarak basılıyor. Bu, sıradan yatırımcıların risk sermayesi piyasasına nispeten düşük bir giriş engeliyle erişmesine olanak tanır.

Orbeon Protokolü, kullanıcıların hem kripto hem de NFT'leri depolamasına, göndermesine ve almasına olanak tanıyan kendi cüzdanını da başlatacak. Orbeon Protokolü de bir "Doldur ya da Öldür" mekanizmasından yararlanacaktır. Bu, yeni kurulan bir şirketin fonlama hedefine önceden kararlaştırılan bir süre içinde ulaşamaması durumunda yatırımcıların paralarını geri alacakları anlamına gelir.

Projenin yerel hizmet tokeni ORBN'nin sahipleri, staking ikramiyelerinden yönetişim haklarına kadar çeşitli avantajlar için uygundur. Bunun yanı sıra, ORBN sahipleri ekosistem genelinde indirimli işlem ücretlerinden yararlanabilirler. Bunun gibi bir hizmetle, ORBN'nin ön satışın sonunda neden 0,24 dolara yükseleceğinin tahmin edildiğini görmek açık.


FTX Tokeni(FTT) 

FTX'in son kan banyosu ve iflasının ardından, artık feshedilmiş borsanın yerel tokeni olan FTX Token (FTT), tanesi yaklaşık 22 dolardan 1,60 doların hemen altına düştü. İlk başta kripto topluluğu üyeleri, Binance'in FTX'i satın alıp kalan FTX jetonunu toplayacağını tahmin etti. Bununla birlikte, CZ'nin hala çok sayıda FTX jetonunda oturduğu ve onları satın almaya istekli alıcı olmadığı için satamadığı bir durum var. Şu an kesinlikle FTX tokenlerine (FTT) yatırım yapmak için doğru zaman değil ve birçok yatırımcı çılgınca FTX Tokenlarını satmaya çalışıyor. Piyasadaki yatırımcılar aynı duyguyu paylaşırken, FTX Tokens'ın yakın gelecekte herhangi bir diriliş görmesi pek olası değil - FTX Tokens öldü.


Solana (SOL) Kanamaya Devam Ediyor

Solana şu anda SOL başına 14,27 dolardan işlem görüyor ve token, 6 Kasım 2021'deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 260,06 dolardan %94,51 düştü. Solana'nın (SOL) ani fiyat düşüşünün ana nedeni, hem FTX hem de Gemini oldukça büyük bir Solana jetonuna sahipti ve projeyi yoğun bir şekilde destekledi. Şimdi, her iki borsa da iflas ettiğinden, tüccarlar ve yatırımcılar artık Solana'ya pek hevesli değiller ve varlıklarını satmaya devam ederek fiyatı daha da düşürüyorlar.

Buna ek olarak Solana, blok zincirinde milyonlarca dolarlık değer kaybına neden olan bileşik saldırılar gördü. Bu, Solana'nın platformunda çok sayıda kesinti gördüğü gerçeğiyle daha da kötüleşiyor. Yakın gelecekte güvenlik ve güvenilirliğinde bazı iyileştirmeler olmazsa, yatırımcıların Solana'ya olan güveni düşmeye devam edecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ