FTX Hisse Senedi platformu, Mayıs ayından bu yana belirli ABD kullanıcıları için beta testindeydi, ancak firma, yaz aylarında tüm yerel müşterilere sunulacağını bildirdi.

FTX US, Hisse Senedi Alım Satım Platformu İçin Embed Financial Yan Kuruluşunu Satın Aldı

FTX Hisse Senedi platformu, Mayıs ayından bu yana belirli ABD kullanıcıları için beta testindeydi, ancak firma, yaz aylarında tüm yerel müşterilere sunulacağını bildirdi.

ABD merkezli kripto para borsası FTX'in yan kuruluşu, şirketin hisse senedi teklifini "geliştirmeyi" amaçlayan bir anlaşmanın parçası olarak Embed Financial Technologies'i satın alacak.

Salı günü yapılan bir duyuruda FTX US, Embed Financial Technologies'i ve onun yan kuruluşu olan takas şirketi Embed Clearing'i "geleneksel kapanış koşullarının ve düzenleyici onayının karşılanmasına kadar" açıklanmayan bir miktar karşılığında satın alacağını söyledi. Anlaşma, kripto firmasının Mayıs ayında bir hisse senedi alım satım platformu başlatacağını ve FTX Stocks'ın Embed Clearing ile kullanıcı hesaplarını ve işlemlerini "yürütmek, temizlemek ve saklamak" için ortaklık kuracağını duyurmasının ardından geldi.

FTX ABD başkanı Brett Harrison'a göre, takas firmasının satın alınması, kripto borsasının hisse senedi teklifini kolaylaştıran teknoloji ve altyapıyı sağlayacak. FTX Hisse Senedi platformu, Mayıs ayından bu yana Amerika Birleşik Devletleri'ndeki belirli müşteriler için beta testindeydi ve Salı günkü borsa raporları yaz aylarında tüm yerli müşterilere açık olacaktı.

Embed Clearing, Financial Industry Regulatory Authority, Depository Trust Company, National Securities Clearing Corporation, Nasdaq ve Investors Exchange üyesidir. FTX US, Embed'e ek olarak, Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) üzerinde seçenekler ve vadeli işlem sözleşmeleri sunma hareketinin bir parçası olarak Ağustos 2021'de kripto türev platformu LedgerX'i satın aldı. FTX CEO'su Sam Bankman-Fried, tüm personel kesintilerini açıklayan Coinbase, Crypto.com ve Gemini gibi kripto firmalarının aksine borsanın yeni personel almaya devam edeceğini söyledi.

Satın alma haberi, FTX'in Ocak ayındaki bir finansman turunda 400 milyon dolar artırarak 8 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaşmasını izledi. BlockFi ayrıca Salı günü, ana şirket FTX ile 250 milyon dolarlık bir döner kredi tesisi sağlamak için bir anlaşma imzaladığını duyurdu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ