Önde gelen borsa FTX'in kurucusu ve CEO'su Sam Bankman-Fried, 22 Temmuz'da yayınlanan bir FTX duyurusuna göre Voyager Digital müşterilerine erken likidite vermeyi teklif etti.

FTX, 'Voyager Müşterilerine Erken Likidite Sağlamayı' Planlıyor

Çok uzun olmayan bir zaman önce 28 Haziran'da Sam Bankman-Fried, Forbes yazarı Steven Ehrlich'e bazı kripto firmalarının "gizlice iflas ettiğini" söyledi ve daha fazla iflasın geleceği konusunda uyardı. FTX CEO'sunun sözleri, finansal sorunları olan daha fazla şirket müşterilerin Celsius'un dondurularak para çekme işlemlerinde yaşadığı sorunları takip ettiği için doğru çıktı. Celsius sonunda Three Arrows Capital ve Voyager Digital ile birlikte iflas koruması için başvurdu.

22 Temmuz'da Bankman-Fried, FTX'in Voyager'ın müşterilerine yardım etmeye istekli olduğunu açıklayan bir açıklamayı tweetledi. Bankman-Fried , tweetinde “Voyager'ın müşterilerine likidite sağlamak için elimizden geleni yapmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi. Bankman-Fried tarafından paylaşılan bir basın açıklamasında, FTX'in FTX US'nin sahibi ve işletmecisi West Realm Shires Inc. ve Alameda Ventures ile ortak bir teklif duyurduğu belirtildi. Şirket, “Voyager müşterilerine erken likidite sağlamayı” planlıyor. Bankman-Fried, müşterilerin likidite elde etmesine yardımcı olmak için daha iyi bir yol sunmak istediğini söyledi.

FTX CEO'su şunları söyledi:

Voyager'ın müşterileri, teminatsız alacakları olan iflas yatırımcıları olmayı seçmediler. Ortak teklifimizin amacı, iflas etmiş bir kripto işini çözmek için daha iyi bir yol oluşturmaya yardımcı olmaktır - müşterilerin erken likidite elde etmelerini ve varlıklarının bir kısmını, onları iflas sonuçları hakkında spekülasyon yapmaya ve tek taraflı riskler almaya zorlamadan geri almalarını sağlayan bir yol.

Bankman-Fried'in CNBC Röportajı, 'Yüz Milyonlarca' Olan Sıkıntılı Kripto Firmalarına Yardım Etmeye Hazır FTX'i Tartışıyor - FTX CEO'sunun Kripto Gözetimi Yorumları Shapeshift'in Kurucusu Tarafından Eleştirildi

22 Temmuz'da Bankman-Fried, CNBC'nin “Closing Bell” için bir röportaj yaptı ve FTX'in krizden muzdarip kripto şirketlerine “şimdiye kadar sahip olduklarımızın ötesinde yüz milyonlarca” dağıtmaya istekli olduğunu söyledi. Bankman-Fried ayrıca, daha fazla insanın “ihtiyacı olanlara sermaye [sağlamak]” için adım attığını görmek istediğini söyledi. Haber, FTX CEO'sunun şirketin Mayıs ayı sonunda birleşme ve satın alma anlaşmalarına milyarlarca dolar harcamaya hazır olduğunu açıklamasının ardından geldi.

FTX CEO'su ayrıca kripto para piyasaları hakkında da konuştu ve kripto düzenlemelerinin yakın gelecekte artacağına inandığını kaydetti. Bankman-Fried ile yapılan röportaj , ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından başlatılan kripto para içeriden öğrenenlerin ticareti davasına da değindi. Röportajın ardından Shapeshift'in kurucusu Erik Voorhees, Bankman-Fried'in FTX CEO'sunun Twitter'da paylaştığı son düzenleme açıklamaları hakkında tweet attı.

Bankman-Fried, belirli bir tweet'te şunları söyledi: “Sonunda, bir şekilde kriptonun federal gözetimini istiyorum.” Voorhees, Bankman-Fried'in gözetim yorumunun “para ve finansın işleyişinde gerçek anlamlı bir değişiklik yerine kriptonun bankacılık 2.0 haline gelmesinin yolu” olduğunu belirtti.

Voorhees, "Dünyayı bu teknolojiyle iyileştirmeyi umursuyorsanız, lütfen bu ivmeden kaçının," diye ekledi. Zaten etkileyici bir kripto imparatorluğu kurdunuz [Sam Bankman-Fried]. Lütfen onu iyilik için kullanın ve bizi bu kadar derinden yozlaşmış ve sapkın olan eski sisteme geri döndürmeyin.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ