Sam Bankman-Fried, Solana'nın son altı ayda dört kesinti yaşadığını, ancak bu uyarı işaretlerini görmezden gelirseniz en iyi blok zinciri olduğunu söylüyor.

Sam Bankman-Fried, Solana'nın son altı ayda dört kesinti yaşadığını, ancak bu uyarı işaretlerini görmezden gelirseniz en iyi blok zinciri olduğunu söylüyor.

Bu tür zorlukların, diğerlerinin toplamından daha fazlasını yapan bir blok zinciri için normal olduğunu iddia ediyor .Ancak kendisinin en büyük SOL yatırımcılarından biri olduğunu unutmayın.

Solana – Ethereum'un yapamadığını ve hatta daha iyisini yapabileceği vaadiyle ilk beşe yükselen, ancak vaatlerini yerine getiremeyen Ethereum katili. Son altı ayda, ikisi 2022'de olmak üzere dört kesinti oldu (hala Ocak ayındayız). Ancak kesintileri görmezden gelirseniz, Solana ekosistemdeki en iyi blok zinciridir, diyor FTX CEO'su ve kurucusu Sam Bankman-Fried.

CNF'nin bir hafta önce bildirdiği gibi, Solana 21-22 Ocak tarihlerinde yaklaşık 30 saat süren bir kesinti yaşadı. Blockchain projesi duyurusunda, kesintiyi yüksek düzeyde ağ tıkanıklığına bağladı ve şunları ekledi: “Son 24 saat, bu sistemlerin kullanıcıların taleplerini karşılamak ve artık ağda yaygın olan daha karmaşık işlemleri desteklemek için iyileştirilmesi gerektiğini gösterdi. ”

Kesintileri Unutun, Solana Diğer Blok Zincirlerinden Daha İyi Performans Gösteriyor: SBF

Ancak bu kesintilere rağmen, Solana'nın en büyük boğalarından biri, hala uzaydaki en iyi blok zinciri ağı olduğunu söylüyor. Daha çok SBF olarak bilinen Sam Bankman-Fried, Solana, kesintileri ve Ethereum katili için geleceğin neler beklediği hakkındaki düşüncelerini Twitter'da paylaştı.

Ağın bozulmasına rağmen, SBF platformu savundu ve "bozulmuş" teriminin bile göreceli olduğunu söyledi. Anlayabildiğim kadarıyla, performans sorunlarının olduğu hafta boyunca ve tüm oylama işlemlerini TPS'den hariç tutarsanız .Hala diğer tüm büyük blok zincirlerinden daha fazla işlem işliyor. Kombine.

Blok gezginine göre, Solana son altı saatte saniyede ortalama 2.600 işlem gerçekleştirdi, ETHTPS.info'ya göre 24'te Ethereum'dan çok daha yüksek ve Bitcoin'den çok daha yüksek. Bununla birlikte, Terra ve Avalanche gibi daha yeni katman 1'lerin yanı sıra Polygon gibi katman 2'lerden rekabete sahiptir.

Bu konuda SBF haklı, Solana en azından işlem sayısı açısından hala en iyi performans gösteren blok zincirlerinden biri. Ancak ağ sürekli kesintiler yaşasa bile bu yeterli mi?

SBF ekledi: Evet, sahip olabileceği kadar çok işlenmedi. Ama yine de bir ton yapıyor. Yani: Yapacak daha çok iş var. Her zaman yapılacak daha çok iş vardır. Ve en önemli şey bu işi yapmaktır.

Kesintiler Sadece Solana'nın Aşil Topuğu Olabilir

Soru açıkça görünüyor , bir blok zinciri diğer sektörlerde performans gösteriyorsa, sürekli kesintiler yeterince büyük bir sorun mu?

SBF, olmadıklarında ısrar ediyor. Kesintilerin yalnızca Solana'nın hırslı olması ve blok zinciri ağlarının yapabileceklerinin sınırlarını zorlamaya çalışması nedeniyle olduğunu söylüyor, Ethereum ve diğerlerinin yapamadığı bir şey.

“Ama aynı zamanda büyük resmi gözden kaçırmayalım” diyor. Sadece hırslı olarak ilerleme kaydedebiliriz. Ve bazen bu, hedeflerimize ulaşamamak anlamına gelir, ancak yine de çoğu zaman hiç denemediğimizden daha ileri gideriz. Ve her zaman yarın vardır.

Çoğu insan aynı fikirde değil. Solana'nın artık normal bir olay olarak gördüğü bir ağ kesintisi oldukça büyük bir olay. Bu, bir ticaret yapıyorsanız, geliştiriciler kesinti üzerinde çalışana kadar beklemeniz gerektiği anlamına gelir. Gelişmiş güvenlik için bir NFT'yi bir cüzdandan diğerine aktarıyorsanız, bu o kadar da önemli olmayabilir. Kripto ile deney yapıyorsanız ve bir arkadaşınıza birkaç dolar gönderiyorsanız, bunu görmezden gelmeyi göze alabilirsiniz.

Bununla birlikte, blok zinciri kullanıcılarının çoğunluğu için, özellikle dakikalar ve hatta saniyeler varlıklarının değerinde önemli bir fark yaratabilecek olanlar için, kesinti oldukça önemli bir zorluktur.

DeFi, kesintilerin çok yoğun olduğu sektörlerden biri. Yatırımcıların çok keskin bir hassasiyetle işlemlere girip çıkmaları gerekir ve kesintiler bunu durdurur. Solana'daki önde gelen DeFi platformlarından biri olan Solend, SBF ve Solana'nın kurucusu Anatoly Yakovenko'nun küçük bir rahatsızlık olarak görmezden gelmesine rağmen, kesintinin zorluğunun farkındaydı.

Son kesintiyle ilgili olarak Solend şu tweeti attı: Kullanıcıların ağ tıkanıklığı nedeniyle kendilerini tasfiye edilmekten kurtaramadıkları sorunların acı bir şekilde farkındayız ve uzlaşma arıyoruz.

Avalanche'ı yöneten Ava Labs'ın CEO'su Emin Gün Sirer, blockchain ağının Solana zorluklarından etkilenmediğine dikkat çekti. Bu, Avalanche'ın Solana'dan bile daha yüksek olan ortalama 4.500 TPS'yi desteklemesine rağmen.

Ancak SBF'nin Solana'yı şampiyon yapması biraz daha incelenmeli. Elbette, her kripto lideri inandığı herhangi bir projeyi destekleme hakkına sahiptir. Bununla birlikte, SBF'nin Solana'ya karşı tarafsız olacağına güvenilemez, tıpkı CZ'nin BNB'de veya Vitalik'in Ethereum'da tarafsız olamayacağı gibi.

SBF, Solana'nın en büyük yatırımcılarından biriydi. Piyasa yapıcı ve VC firması AlamedaAraştırma, geçen yıl Haziran ayında Solana Vakfı'na 314 milyon dolar akıtmak için Andreessen Horowitz ile bir araya geldi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ